PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

„Praktycy dla praktyków”. Studia podyplomowe Inspektor Ochrony Danych w GWSH.

Drukuj

- W programie studiów stawiamy na praktyczne aspekty ochrony danych osobowych. Udało się zaprosić do współpracy świetną kadrę, która dzieli się swoim doświadczeniem – podkreśla Roman Bieda, radca prawny w kancelarii Maruta Wachta, która jest współorganizatorem studiów.

Najlepsi eksperci kształcą w GWSH

Inspektor Ochrony Danych. To nie tylko bardzo ciekawy, pełen wyzwań zawód, ale również dobrze płatna profesja. Co więcej, taka, na którą jest spore zapotrzebowanie na rynku. Aby dobrze pełnić tę funkcję, konieczne jest solidne przygotowanie. Ważna jest wiedza teoretyczna i praktyczna. A taką mogą się podzielić tylko najlepsi eksperci. - I to właśnie atut studiów w GWSH - zaznacza r.pr. Roman Bieda. - Udało nam się zaprosić do współpracy świetną kadrę. Wykładają u nas praktycy, inspektorzy ochrony danych, radcy prawni, adwokaci na co dzień obsługujący projekty dotyczące ochrony danych. To osobistości od lat związane z ochroną danych osobowych. Pozwolę sobie wymienić kilkoro z nich: dr Maciej Kawecki, dr Mariola Sakowska– Baryła, dr Arleta Nerka, dr Krzysztof Wygoda, Mariola Więckowska, Tomasz Izydorczyk, mec. Małgorzata Kurowska czy dr Mirosław Gumularz. I wielu innych, z którymi można porozmawiać, zadać pytania. To wyjątkowy atut.

Praktycy dla praktyków

Studia podyplomowe w GWSH realizowane są we współpracy z kancelarią Maruta Wachta, która jest liderem w zakresie ochrony danych osobowych. Jak zaznacza Roman Bieda, wykładowcom przyświeca hasło „praktycy dla praktyków”. - Stawiamy przede wszystkim na praktyczne aspekty ochrony danych osobowych. W trakcie studiów uczestnicy poznają i ćwiczą między innymi sporządzenie DPIA, klauzul informacyjnych, klauzul zgód, umów o powierzenie przetwarzania danych osobowych – tłumaczy mecenas Roman Bieda. Wszystkie kwestie techniczne przedstawiane są w przystępny, zrozumiały sposób. Roman Bieda zaznacza, że współpraca i pomoc dla słuchaczy nie kończy się wraz z ukończeniem studiów. - Właśnie założyliśmy fundację, mającą między innymi pełnić funkcję „klubu absolwenta”. Zamierzamy m.in. wspierać naszych absolwentów w poszukiwaniu pracy, angażować ich we wspólne przedsięwzięcia naukowe, np. wydawnicze.

Nie prowadzimy dyskusji akademickich, koncentrujemy się na rzeczywistych problemach

Pełnienie funkcji IOD wymaga interdyscyplinarnej wiedzy i doświadczenia. IOD musi znać nie tylko przepisy prawa i interpretować je, lecz również zagadnienia techniczne oraz organizacyjne. Zaproponowany przez nas program obejmuje całokształt zagadnień istotnych w pracy IOD. - Zapewniamy szeroką, interdyscyplinarną wiedzę. I jeszcze raz powtórzę - praktykę. Nie prowadzimy dyskusji akademickich, koncentrujemy się na rzeczywistych, aktualnych problemach – mówi mecenas Bieda. - Zdajemy sobie, że życie nie stoi w miejscu, powstaje coraz więcej nowych, aktualnych wyzwań. W ramach naszych studiów cały czas aktualizujemy zakres przekazywanej wiedzy, dostosowując ją do aktualnych wyzwań.

Kształcimy profesjonalnych Inspektorów Ochrony Danych

Szczegóły studiów podyplomowych w GWSH na stronie: https://studia-iod.gwsh.pl/

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+