PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Konferencja dla fizjoterapeutów i studentów

Drukuj

Polskie Towarzystwo Medycyny Manualnej zaprasza na konferencję naukowo – warsztatową, w czasie której, główny nacisk będzie położony na przeciwwskazania i zagrożenia jakie mogą występować u pacjentów w gabinecie fizjoterapeuty.

Konferencja dla fizjoterapeutów i studentów fizjoterapii

Trzydniowe, wyjazdowe spotkanie w Ciechocinku będzie okazją do spotkania z wykładowcami i specjalistami, którzy podzielą się swoją wiedzą na temat konferencji: „Kompleks miedniczno-lędźwiowy w nowoczesnym ujęciu diagnostyczno-terapeutycznym”.

 12-14 października 2018

Program spotkania, które odbędzie się od 12 do 14 października w Ciechocinku, został podzielony na trzy części.

  1. Wykłady szkoleniowe (neurologia, reumatologia, diagnostyka obrazowa, medycyna „pierwszego kontaktu” i uroginekologia). Najważniejsze zagadnienia diagnostyki różnicowej i zagrożeń ze strony typowych schorzeń, stanowiących często przeciwwskazanie do fizjoterapii i wymagających konsultacji specjalistycznych.
  2. Prelekcje z ciekawymi doniesieniami naukowymi, rozwiązaniami systemowymi czy sposobem podejścia do diagnostyki i terapii.
  3. Warsztaty z praktycznymi rozwiązaniami terapeutycznymi dotyczące m.in. technik wisceralnych w ostrych stanach lumbago czy lokalnego i globalnego spojrzenia na miednicę w Modelu Integracji Strukturalnej Anatomy Trains.

- Będzie to unikatowe wydarzenie, na które zapraszam wszystkich fizjoterapeutów, lekarzy oraz studentów. Prelegentami będą wybitni specjaliści w swoich dziedzinach z dużą wiedzą zarówno teoretyczną, jak i praktyczną – podkreśla dr Jarosław Jasięga, Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej, organizatora konferencji.

 

 

 Jednym z  prelegentów będzie wykładowca GWSH dr Robert Trybulski

 

 

 

 

Szczegóły dotyczące konferencji, związanych z nią opłat oraz harmonogram spotkania można znaleźć na facebooku: Fizjoterapia KTO oraz na stronie WWW.ptmm.pl lub pisząc na adres jasiega@wp.pl

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+