PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Rusza III. edycja Legii Akademickiej

Drukuj

Przedstawiciele Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach przedstawili naszym studentom program ochotniczego przeszkolenia wojskowego w ramach Legii Akademickiej.

Szkolenie wojskowe studentów

- Legia Akademicka to program skierowany do studentek i studentów, którzy chcieliby odbyć szkolenie wojskowe, uzyskać stopień wojskowy, ale również zdobyć dodatkowe kwalifikacje – przekonywał dzisiaj (30 października) podpułkownik Jacek Zawada z Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach. Przedstawiciele sztabu spotkali się ze studentami GWSH, aby przedstawić założenia i korzyści z udziału w projekcie.

Fot: Przedstawicieli Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach powitał JM Rektor Dr hab. Krzysztof Szaflarski, Prof. GWSH

 

Program został uruchomiony dwa lata temu. Od początku nowego roku akademickiego 2019/2020 ruszyła kolejna,
III. już edycja Legii Akademickiej.

Zostań podoficerem

Program ochotniczego szkolenia studentów składa się z części teoretycznej - wykładów oraz praktycznej.

Część praktyczna realizowana jest w czasie wakacji m.in. na poligonie. Szkolenie podstawowe trwa 21 dni i kończy się egzaminem i złożeniem przysięgi. Podobnie szkolenie podoficerskie, po którym student zyskuje  stopień kaprala rezerwy.

Fot: O założeniach programu mówił podpułkownik Jacek Zawada.

                     

 

PASJA / BRATERSTWO / WSPÓŁPRACA / PRZYJAŹŃ

Takim hasłem Wojsko Polskie reklamuje udział w LA. Informacje na temat programu można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej: https://legiaakademicka.wp.mil.pl/ oraz na Facebooku https://www.facebook.com/LegiaAkademickaMON/

 

 

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+