PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Urodziny naszego Patrona

Drukuj

Seminarium naukowe w Wiedniu i udział w Biegu Korfantego. GWSH jak co roku upamiętnia rocznicę urodzin Wojciecha Korfantego, Patrona Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach.

146. rocznica urodzin Korfantego

20 kwietnia 1873 roku urodził się wybitny polityk, publicysta, bohater niepodległościowy - Wojciech Korfanty, Patron Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach. To jeden z najwybitniejszych Polaków XX wieku i jedna z najważniejszych postaci dla Śląska. Urodzony 146 lat temu Korfanty był działaczem społeczno-politycznym, twórcą polskiego ruchu narodowego na Górnym Śląsku. Stanął na czele II i III Powstania Śląskiego, był posłem na Sejm RP, Sejmiku Śląskiego, Senatorem RP.

GWSH z dumą nosi imię Korfantego

Każdego roku czcimy pamięć Wojciecha Korfantego, żeby przypomnieć zasługi i dokonania wielkiego Ślązaka i Polaka. GWSH z dumą nosi imię Korfantego. Nasza uczelnia od początku swojej działalności identyfikowała się z Górnym Śląskiem, jego historią oraz kulturą. Idee, towarzyszące działalności Wojciecha Korfantego, jego walka o podniesienie poziomu edukacji mieszkańców Śląska, a także o polepszenie bytu społeczności lokalnej są dla nas wciąż aktualne.  

Pamięci Wojciecha Korfantego

Dla uczczenia 146. rocznicy urodzin naszego Patrona, 27 kwietnia GWSH organizuje seminarium w Wydziale Zamiejscowym w Wiedniu. Poświęcone będzie Wojciechowi Korfantemu oraz 100-leciu I Powstania Śląskiego.

GWSH

Ponadto w tym roku włączamy się w Bieg Korfantego ulicami Katowic 27 kwietnia. Nie tylko wystawimy drużynę, która pobiegnie w barwach naszej uczelni, ale będziemy również obecni na trasie.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+