PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Spotkania Klubu Absolwenta w Wiedniu

Drukuj

Za nami pierwsze spotkania w ramach inicjatywy Wydziału Zamiejscowego GWSH w Wiedniu. Klub Absolwenta zainaugurował swoją działalność.

Oficjalnie rozpoczęło się 22 lutego. Tydzień później, w ostatnią sobotę miesiąca klubowicze spotkali się po raz drugi. Klub Absolwenta w Wiedniu to inicjatywa, której celem jest podtrzymywanie więzi absolwentów z Uczelnią dzięki spotkaniom, warsztatom i gościnnym wykładom. Ważne będzie też budowanie dobrego wizerunku Wydziału i Uczelni za granicą.

Spotkanie Klubu 22 lutego

Opowieścią o swojej przygodzie w Hondurasie zainteresowała nas absolwentka GWSH. Klaudia Zając napisała książkę „Honduras - niegasnąca nadzieja”. Autorka opisuje w niej problemy, z jakimi boryka się współczesny Honduras i ich wpływ na los pojedynczych obywateli tego kraju. Skupia się nie tylko na informacjach o kulturze czy atrakcjach turystycznych Hondurasu, ale przede wszystkim na mieszkańcach tego kraju i ich codziennym życiu.

Spotkanie Klubu 29 lutego

Tym razem gośćmi w Wiedniu byli pracownicy naukowi Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Dr Monika Brzezińska i dr Kazimierz Pawlik. Pani dr omawiała różnice pomiędzy przywództwem politycznym a międzynarodowym na przykładzie H. Kohla i A. Merkel oraz RFN i UE. Dr Kazimierz Pawlik mówił o jawności działalności władz w demokratycznym systemie rządów.

Dziękujemy za udział w pierwszych spotkaniach. Zapraszamy do uczestnictwa w Klubie. Poniżej zdjęcia z opisanych dwóch dni.

Inauguracyjne spotkanie z udziałem dr Teresy Rduch-Michalik, Dziekan Wydziału Zamiejscowego GWSH w Wiedniu.

Spotkanie z panią Kaudią Zając.

 

Wykład dr Moniki Brzezińskiej z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

 

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+