PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Nowy rok akademicki ŚUD Gaudeamus rozpoczęty

Drukuj

JM Rektor, dr hab. Krzysztof Szaflarski, prof. GWSH uroczyście pasował nowych studentów Śląskiego Uniwersytetu Dziecięcego Gaudeamus. Po inauguracji Sowy i Sówki wzięły udział w pierwszych w tym semestrze warsztatach.

Sobotnie przedpołudnie 28 września grupa naszych najmłodszych studentów spędziła w Parku Śląskim w Chorzowie. W Fundacji Parku Śląskiego zaplanowano pierwsze w tym roku zajęcia Uniwersytetu Gaudeamus. Zanim się rozpoczęły, do studenckiego grona przyjęci zostali nowi uczestnicy wykładów dla najmłodszych. Złożyli ślubowanie, a następnie berłem rektorskim pasował ich JM Rektor, dr hab. Krzysztof Szaflarski, prof. GWSH. Gratulacje nowym studentom złożył także Dziekan GWSH, dr inż. Bogusław Jędrzejas oraz pomysłodawczyni i opiekun ŚUD, dr Katarzyna Wytyczak.

Uniwersytet już dla sześciolatków

Zjazdy dla najmłodszych, już od 6. roku życia, odbywają się raz w miesiącu. To doskonały pomysł na zajęcia dodatkowe, które rozwijają kreatywność i krytyczne myślenie, a wszystko realizowane jest w formie zabawy.

Mobilne Planetarium

Najmłodsi to bardzo wymagająca grupa studentów. Prowadzenie zajęć to często wyzwanie nawet dla doświadczonych wykładowców. Śląski Uniwersytet Dziecięcy Gaudeamus stawia sobie cel, aby w dzieciach zaszczepić chęć poznawania świata. Układając plan zajęć na nowy rok akademicki, dr. Katarzyna Wytyczak stara się, żeby był element zaskoczenia. W tym roku będzie to na pewno seans mobilnego planetarium, które zawita do GWSH w czwartek 7 listopada. Mobilne planetarium zabierze naszych studentów w niezwykłą podróż do najdalszych zakątków kosmosu.

Człowiek i Żywioły

Seans w mobilnym planetarium poprzedzi spotkanie z pracownikiem Planetarium Śląskiego. Wpisuje się to w motyw przewodni zimowego semestru, który został zaplanowany wokół Człowieka i Żywiołów. Będą spotkania poświęcone kroplom deszczu, niskiej emisji czy roli wiatru. O tym ostatnim zagadnieniu opowiedzą jachtowy sternik morski i żeglarz jachtowy. Inauguracyjne zajęcia poprowadzili: Magda Mucha „Niska emisja a bioróżnorodność - skutki smogu dla przyrody” oraz inż. Kajetan Poraj „Żywioły w służbie człowiekowi - odnawialne źródła energii na przykładzie elektrowni wiatrowej i słonecznej”.

Zapraszamy na zajęcia

Można jeszcze zapisać dziecko na zajęcia Śląskiego Uniwersytetu Dziecięcego Gaudeamus. Wszelkie informacje dotyczące zapisu i uczestnictwa w zajęciach ŚUDG są dostępne na stronie www.gwsh.pl/gaudeamus

 

Pasowanie na studenta ŚUD Gaudeamus przez JM Rektora, dr.hab, Krzysztofa Szaflarskiego, Profesora GWSH.

 

Wręczenie indeksów przez Dziekana GWSH, dr inż. Bogusława Jędrzejasa.

 

Nowo przyjęci do grona najmłodszych studentów GWSH.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+