PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Gaudeamus-zaczarowany świat

Drukuj

Studenci Śląskiego Uniwersytetu Dziecięcego Gaudeamus tegoroczne zajęcia rozpoczęli w profesjonalnym studiu fotograficznym.

Gaudeamus-zaczarowany świat

Pierwsze zajęcia już za nimi. W październiku odbyły się warsztaty fotograficzne dla młodych studentów Śląskiego Uniwersytetu Dziecięcego Gaudeamus. Sówki, grupa młodsza, uczestniczyły w zajęciach „Świat zaczarowany w kadrze”, a Sowy, grupa starsza, w warsztatach „Fotografia katalogowa”, które odbyły się w profesjonalnym studiu fotograficznym.

Blendy i parasolki

Na zajęciach studyjnych studenci poznali wszelkie aspekty pracy w studio fotograficznym. Dzieci zapoznały się z budową oraz zasadami pracy ze studyjnymi lampami, uczyły się świadomie ustawiać światło, używać blend i parasolek – białej i srebrnej. W drugiej części warsztatów młodzi studenci pracowali nad fotografią portretu, fotografią postaci, portretem podwójnym, czy zbiorowym. Poznali także zasady kompozycji.

"Tu radio Katowice"

W listopadzie na naszych studentów czekają kolejne zajęcia. Będą to warsztaty dziennikarskie – prowadzone przez profesjonalnych dziennikarzy. Sówki będą brały udział w warsztatach młodego dziennikarza: „Uśmiechnij się! Tajemnice mowy ciała”, zaś Sowy w warsztatach pt.: „Tu Radio Katowice”. Natomiast 29 listopada odbędzie wycieczka naukowa do Telewizji Silesia, na które zapraszamy dzieci wraz z rodzicami!

Wszelkich informacji dotyczących zapisu i uczestnictwa w zajęciach ŚUDG udziela koordynator ŚUDG –
dr Katarzyna Wytyczak.

Kontakt:
tel.: 607 692 268
e-mail: gaudeamus@gwsh.pl

Zapisy: Formularz zgłoszeniowy na stronie: http://www.gwsh.pl/gaudeamus

Poniżej zdjęcia z zajęć w studiu fotograficznym.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+