PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

O śląskiej turystyce na Ukrainie. GWSH gościła w Poltavie

Drukuj

- To było fantastyczne doświadczenie - relacjonuje dr Anna Staszewska, która odwiedziła Ukrainę w ramach programu Erasmus+. Podczas wizyty miała okazję prowadzić wykłady dla studentów z Poltavy oraz poznać uczelnię.

Wizyta w Poltava University of Economics and Trade

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach od tego roku współpracuje z PUET.
Z ukraińską uczelnią niepubliczną łączy nas program Erasmus+. Wspólny projekt umożliwił wizytę pracowników naukowych i administracyjnych GWSH w Poltavie. Trzyosobowa delegacja z naszej uczelni spędziła tydzień na Ukrainie.

Współpraca GWSH z Ukrainą

W planie wizyty były spotkania z władzami, pracownikami oraz studentami PUET. - Nie mieliśmy czasu się nudzić- przekonuje dr Anna Staszewska. – Zadbano o to, żebyśmy poznali nie tylko uczelnię. Poltava jest miastem, do którego przyjeżdża niewielu turystów. Mieliśmy zatem niepowtarzalną okazję poznać Ukrainę z zupełnie innej strony – mówi dr Staszewska. W swojej relacji wielokrotnie podkreśla, że przyjęcie było niezwykle serdeczne. – Nawiązaliśmy przyjacielskie relacje. To jest doskonała prognoza na przyszłość - uważa dr Anna Staszewska.

O turystyce śląskiej w Poltavie

Studentów z PUET zainteresował temat turystyki przemysłowej. Z ciekawością słuchali o tym, że z terenów i obiektów, które potocznie są uważane za nieatrakcyjnie, można było stworzyć ważny i opłacalny produkt turystyczny. - To była dla mnie ogromna przyjemność. Ujęło mnie również to, że zorganizowano nam spotkanie z ukraińską deputowaną Anną Romanovą. Miałyśmy okazję rozmawiać o rozwoju turystyki – wspomina dr Staszewska.

Erasmus+, projekt GWSH i PUET

Wspólnie prowadzony projekt z ukraińską uczelnią niepubliczną do tej pory umożliwił m.in. rozpoczęcie studiów w semestrze letnim dwóm studentkom z Poltavy. Gościliśmy także pracowników naukowych z PUET. Współpraca poszerza ofertę edukacyjną obu uczelni i umożliwia wymianę dobrych praktyk.

Relacja fotograficzna z wizyty.

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+