PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Zostań wolontariuszem na Szczycie Klimatycznym!

Drukuj

Weź udział w globalnym wydarzeniu. W grudniu do Katowic przyjedzie 30 tysięcy gości z blisko 200 krajów. Będą obradować w celu wyznaczenie najważniejszych kierunków ochrony klimatu. Wolontariat podczas COP24 w Katowicach to niepowtarzalna okazja zdobycia cennych umiejętności.

Interesują Cię zagadnienia dotyczące klimatu i ochrony środowiska? Chcesz stać się częścią międzynarodowej społeczności działającej na rzecz naszej wspólnej przyszłości? Dołącz do grona wolontariuszy globalnego forum dotyczącego światowej polityki klimatycznej, które już w grudniu ( od 3 do 14 grudnia) odbędzie się w Katowicach.

Wezmą w nim udział reprezentanci rządów i dyplomacji, przedstawiciele organizacji pozarządowych i naukowcy, aktywiści, przedstawiciele przedsiębiorców i innych grup, zainteresowanych rozwiązaniami dotyczącymi klimatu.

Foto: United Nations Volunteers

Kto może zostać wolontariuszem COP24?

Organizatorzy szukają osób pełnoletnich (warunek konieczny), posługujących się językiem angielskim na poziomie umożliwiającym komunikację z uczestnikami konferencji. Mile widziane jest doświadczenie wolontariackie, znajomość innych języków obcych i umiejętność pracy w zespole. Dodatkowymi atutami będzie także wiedza z zakresu ekologii, ochrony środowiska, stosunków międzynarodowych czy międzynarodowej współpracy gospodarczej.

Zadania dla wolontariuszy COP24

Wolontariusze będą zaangażowani do działań w przestrzeni miasta – obsługi punktów informacyjnych w miejscach ważnych dla gości konferencji, m.in. na terenie dworców i lotnisk, w hotelach, w centrach informacji turystycznej czy w miejscach związanych bezpośrednio z terenem konferencji. Wolontariusze będą też wspierać działania strefy wystawienniczej, dedykowanej organizacjom pozarządowym i aktywistom. Wolontariusze będą wykonywać swoje działania w Katowicach i w Krakowie.

Na co może liczyć wolontariusz COP24

Dla wszystkich wolontariuszy przygotowany zostanie specjalny „pakiet wolontariacki”, w skład którego wejdzie strój, identyfikator, pamiątkowe gadżety i certyfikat. Organizator zapewnia ciepły posiłek i napoje, ubezpieczenie NNW oraz dostęp do bezpłatnej komunikacji publicznej. Można zdobyć również zaświadczenia dotyczące realizacji praktyk studenckich. Wolontariat podczas COP24 to również szansa na udział w międzynarodowym wydarzeniu, możliwość zdobycia wielu cennych umiejętności i doświadczeń oraz okazja do nawiązania nowych znajomości.

Jak się zgłosić do wolontariatu COP24?

Należy wypełnić formularz rekrutacyjny http://katowice.eu/Strony/Wolontariat-COP24.aspx, a następnie wziąć udział w rozmowie rekrutacyjnej. Termin i miejsce spotkania zostaną ustalone indywidualnie. Planowany termin rozstrzygnięcia rekrutacji to 15października br.


W razie dodatkowych pytań dotyczących wolontariatu lub procesu rekrutacji organiatorzy prosza o kontakt  pod adresem: cop24.wolontariat@katowice.eu  

Szczegółowe informacje o konferencjina stronie www.cop24.katowice.eu oraz www.cop24.gov.pl.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+