PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

GWSH partnerem Biegu Korfantego

Drukuj

W tym roku Bieg uliczny im. Wojciecha Korfantego wystartuje już po raz 26. GWSH, włączyła się do imprezy, która przyczynia się do upamiętnienia Patrona naszej Uczelni.

Bieg uliczny im. W. Korfantego

Dystans do pokonania to 10 km. Start 27 kwietnia 2019 r o godz. 11.00 z ul. Jagiellońskiej. Trasa biegu jest tak poprowadzona, aby połączyć dwa pomniki Wojciecha Korfantego i dwa miasta. Rozpoczyna się na placu Sejmu Śląskiego, a kończy w Parku Miejskim w Siemianowicach.

Wśród uczestników Biegu Korfantego są biegacze z całego województwa i nie tylko. W imprezie, która cieszy z roku na rok coraz większą popularnością uczestniczą zarówno amatorzy, jak i doświadczeni biegacze.

Termin biegu przypada w okolicach daty urodzin Wojciecha Korfantego (Korfanty urodził się 20 IV 1873r. w Siemianowicach Śląskich) i jest częścią obchodów rocznicy urodzin polityka.

GWSH partnerem Biegu Korfantego

W tym roku GWSH została partnerem biegu. Nie tylko wystawimy drużynę, która pobiegnie w barwach naszej uczelni, ale będziemy również obecni na trasie. Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach od 2002 roku nosi imię Wojciecha Korfantego - Wielkiego Górnoślązaka, Dyktatora III Powstania Śląskiego, parlamentarzysty i pisarza politycznego.

Jeśli chcesz dołączyć do naszej ekipy biegowej czekamy na Ciebie. Wystarczy zgłosić się do Działu Promocji (pokój 107, budynek A) lub na FB uczelni.

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+