PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Międzynarodowy Rok Pielęgniarki i Położnej

Drukuj

Ministerstwo Zdrowia uroczyście zainaugurowało Międzynarodową Kampanię "Nursing Now” Polska. Celem kampanii jest przede wszystkim podniesienie prestiżu zawodu pielęgniarki i położnej.

200 lat temu urodziła się wybitna reformatorka współczesnego pielęgniarstwa Florence Nightingale. W nawiązaniu do tej daty Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła rok 2020 Międzynarodowym Rokiem Pielęgniarki i Położnej. W Ministerstwie Zdrowia, 5 lutego, uroczyście zainaugurowano Międzynarodową Kampanię "Nursing Now” Polska. Jej celem jest przede wszystkim podniesienie prestiżu zawodu pielęgniarki, położnej oraz pokazanie roli i znaczenia tych zawodów w systemie ochrony zdrowia. Kampania ma też uhonorować wkład tych grup zawodowych w zdrowie społeczeństwa w Polsce i na świecie, a także pokazać młodym ludziom, że jest to zawód dający duże możliwości i szanse samorealizacji.

Inauguracja Kampanii - film

W zakresie oczekiwań i proponowanych rozwiązań prowadzenia Kampanii, Departament Pielęgniarek i Położnych stale współpracuje z samorządem zawodowym pielęgniarek i położnych, Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych, Polskim Towarzystwem Pielęgniarskim, Polskim Towarzystwem Położnych oraz innymi organizacjami działającymi na rzecz środowiska zawodowego pielęgniarek i położnych.

 

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+