PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

GWSH na 1 miejscu w sporcie akademickim

Drukuj

Wystartowaliśmy w 28 dyscyplinach w ramach Akademickich Mistrzostw Śląska, co oprócz mistrzostwa wśród uczelni prywatnych, dało nam także 4 miejsce w klasyfikacji generalnej!

Kolejny raz pokazaliśmy, że mimo trudności epidemicznych, nie przestajemy trenować i nadal osiągamy sukcesy sportowe. Wystartowaliśmy w 28 dyscyplinach w ramach AMŚ, co oprócz mistrzostwa wśród uczelni prywatnych, dało nam także 4 miejsce w klasyfikacji generalnej. 

W ciągu minionego roku nasza drużyna sześciokrotnie stawała na podium Akademickich Mistrzostw Śląska  w brydżu sportowym, darcie, squashu, futsalu, szachach, tenisie stołowym kobiet. 

Największe sukcesy indywidualne studentów GWSH 

  • złoto Joanny Frąszczak (fizjoterapia) na AMŚ w Ergometrze Wioślarskim,

  • srebro Katarzyny Pyki (turystyka i rekreacja) na AMŚ w Tenisie Ziemnym,

  • srebro futsalistów GWSH na AMŚ w Futsalu,

  • brąz Patrycji Hermann (fizjoterapia) i Honoraty Kowalczyk (kosmetologia) na AMŚ w Badmintonie.

Za nami sesja letnia, rozpoczęły się już studenckie wakacje. Dla miłośników sportu to najlepszy czas do aktywności na świeżym powietrzu. Chętnych wrażeń zapraszamy na rajdy rowerowe, spływy kajakowe i wakacje z koszykówką. Aktualności najlepiej śledzić na naszym fanpage. 

A już po wakacjach mamy dla was niespodziankę – zajęcia w nowych sekcjach sportowych! Jakich? Przekonacie się już w październiku.

   

   

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+