PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

AG podpisała umowę o współpracy z ZS w Prószkowie

Drukuj

27 października 2022 r. w Akademii Górnośląskiej im. W. Korfantego w Katowicach doszło do przekazania listu intencyjnego inaugurującego współpracę pomiędzy Akademią Górnośląską, reprezentowaną przez JM Rektora dr hab. Krzysztofa Szaflarskiego, prof. AG a Zespołem Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie, reprezentowanym przez Dyrektora Dariusza Sobków.

Strony wyraziły wolę współpracy w zakresie:

  • upowszechniania wiedzy i umiejętności zwiększających świadomość prawną młodych ludzi,

  • propagowania edukacji prawnej wśród uczniów szkół ponadpodstawowych,

  • współprowadzenia i koordynacji działań promocyjnych mających na celu szerzenie wiedzy z zakresu prawa i jego wpływu na świadomość młodych ludzi.

Akademia Górnośląska jako Uczelnia z ponad 30-letnim stażem dysponuje odpowiednią kadrą prawników z różnych gałęzi prawa – od prawa konstytucyjnego, przez cywilne, karne, podatkowe i handlowe, którzy mogą wspomóc partnera (ZS w Prószkowie) w realizacji wyznaczonych kierunków współpracy. Warto podkreślić, że współpraca Uczelni ze Szkołą w Prószkowie przyniosła już pierwsze efekty. Jednym z nich było uczestnictwo przedstawicieli AG (dr Katarzyny Płonki-Bielenin – prodziekana ds. kierunków Prawo i Administracji oraz dr Daniela Wojtczaka) w uroczystości otwarcia Centrum Mediacji i Edukacji Prawnej przy Zespole Szkół in. Józefa Warszewicza w Prószkowie. To właśnie podczas tej uroczystości przekazano na ręce Dyrektora Szkoły publikacje naszego wydawnictwa, które zasilą bibliotekę Centrum.

Dr Daniel Wojtczak w imieniu JM Rektora Akademii Górnośląskiej przekazał podpisany list intencyjny na ręce magistra Dariusza Rogowicza – przedstawiciela Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie.

Uroczystość przekazania listu intencyjnego. Od lewej: mgr Dariusz Rogowicz (Zespół Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie) i dr Daniel Wojtczak (adiunkt w Katedrze Prawa i Administracji Akademii Górnośląskiej)

 

 

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+