PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Srebrny medal na Akademickich Mistrzostwach Polski

Drukuj

W tegorocznej edycji Akademickich Mistrzostw Polski w Judo, organizowanej w Pile, wzięła udział rekordowa liczba blisko 300 judoczek oraz judoków z 50 uczelni i 87 klubów akademickich, którzy od soboty mierzyli się w siedmiu kategoriach wagowych.

Na starcie mistrzostw w Wielkopolsce zjawiło się wielu aktualnych medalistów mistrzów Polski seniorów, a także uczestników mistrzostw Starego Kontynentu, letnich uniwersjad czy Pucharów Świata i Europy. Jak podkreślali zgodnie zgromadzeni, rywalizacja stała naprawdę na wysokim poziomie.

Na pilskich matach nie zabrakło zawodników Akademii Górnośląskiej w Katowicach. Drugi rok z rzędu udział w zawodach wzięła Katarzyna Kolbusz, studentka drugiego roku pielęgniarstwa. W zeszłym roku wywalczyła brązowy medal, a w miniony weekend poprawiła swoje osiągnięcie, zdobywając srebrny krążek. Zapytaliśmy naszą zawodniczkę, jaki jest jej sposób na sukces?

Podstawowym sposobem na sukces w każdej dyscyplinie jest trening – dużo treningów. Ale sukces w sporcie to nie tylko kwestia talentu i ciężkiej pracy, ale także właściwego podejścia. Wyzwania i porażki są nieuniknione, a z każdej przegranej walki staram się wyciągać wnioski na przyszłość. Silna wola pomaga przetrwać trudne momenty i osiągnąć swoje cele. Moim celem jest stanąć na najwyższym stopniu podium – wyjaśnia pani Katarzyna.
Interesuje nas również, czy trudno jest połączyć studiowanie z uprawianiem sportu?

Mój kierunek jest praktyczny więc mam sporo nauki. Wykłady na pielęgniarstwie w Akademii Górnośląskiej są organizowane w weekendy, natomiast w tygodniu jest sporo zajęć praktycznych. Czasem prosto ze szpitala albo przychodni, gdzie odbywam praktyki, jadę na zajęcia na siłowni albo na trening judo. Wiem, że mogę się ubiegać o ułatwienia w ramach indywidualnej organizacji studiów, ale na razie nie było mi to potrzebne - wykładowcy są wyrozumiali i usprawiedliwiają nieobecności związane z udziałem w zawodach.

Życzymy pani Katarzynie sukcesów w pracy zawodowej i oczywiście złotego medalu na przyszłorocznych zawodach. Przy okazji wszystkich zainteresowanych trenowaniem judo zapraszamy na treningi naszej sekcji AZS, które odbywają się w środy o 17:30 w sali Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego Zadole przy ul. Wczasowej 8 w Katowicach.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+