PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Mobilne stanowisko PUE ZUS podczas kongresu dla przedsiębiorców

Drukuj

Czy wiecie, że od 2023 roku wszyscy przedsiębiorcy będą musieli posiadać profil na Platformie Usług Elektronicznych? Uczestnicy XII Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw będą mogli założyć profil podczas wydarzenia 21 i 22 listopada.

Kongres to największe wydarzenie w Europie skierowane dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Nieprzerwanie od wielu lat jest miejscem inspiracji, spotkań i integracji ludzi biznesu oraz organizacji współpracujących z nimi. W tym wydarzeniu będzie też uczestniczył Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W tych dniach eksperci chorzowskiego oddziału tej instytucji będą do dyspozycji przedstawicieli biznesu.

- Będziemy służyć wiedzą w zakresie prowadzenia firmy, opłacania składek na ubezpieczenia społeczne, przyznawanych świadczeń, czy założeniu profilu na PUE ZUS. Profil ten od 2023 r. będzie obowiązkowy dla każdego płatnika - infromuje ZUS.

Płatnicy, którzy takiego profilu nie posiadają, 21 i 22 listopada, podczas kongresu, będą mogły go założyć i potwierdzić. Będzie to również okazja, by z pomocą eksperta poznać instruktaż korzystania z niego. Zainteresowane osoby będą mogły dodatkowo uzyskać wiele istotnych informacji z zakresu obszaru działalności ZUS.

Ponadto podczas tegorocznego wydarzenia, w poniedziałek 21 listopada, odbędzie się panel pn. „Jakie perspektywy czekają na przedsiębiorców”, w którym udział weźmie Paweł Jaroszek, członek zarządu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. ZUS zaprasza na panel w godz. od 15:30 do 17:00 w sali 24.

Udział EKMiŚP jest bezpłatny, odbywa się on w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, 21 i 22 listopada.

 

 

 

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+