PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Światowy Tydzień Mózgu 2023 już za nami

Drukuj

10 prelegentów, 5 dni wykładów i warsztatów. Światowy Tydzień Mózgu 2023 w Akademii Górnośląskiej zgromadził kilkuset uczestników.

Mózg to najważniejszy z ludzkich organów, a zarazem – jeden z najbardziej skomplikowanych narządów. Taki, o który trzeba nieustannie dbać. Każdego dnia. Dlatego corocznie Akademia Górnośląska organizuje Światowy Tydzień Mózgu. W tym roku podczas prelekcji, odbywających się w trybie hybrydowym (online i stacjonarnie) słuchacze dowiedzieli się między innymi: o technikach pamięciowych, jak stres, relaksacja oraz dieta wpływają na budowę i funkcjonowanie mózgu, jak ważne są codzienne kontakty międzyludzkie, jak działa mózg osoby z ADHD. Wzięli również udział w warsztatach twórczego myślenia.

Po raz kolejny okazało się, że kontrowersyjny temat potrafi przyciągnąć największą liczbę osób. Tym razem najliczniejsze grono słuchaczy zgromadziła prelekcja Dawida Haracza pt. „Mózg psychopaty”. Wysłuchało jej ponad 100 osób. Na innych wykładach frekwencja także dopisała. W każdych zajęciach uczestniczyło po kilkadziesiąt osób.

Pomysłodawczyni i główna organizatorka tego wydarzenia Ewa Bensz-Smagała już zaczyna planowanie przyszłorocznego Światowego Tygodnia Mózgu. W 2024 roku jego uczestnicy dowiedzą się między innymi, na czym polega zawód psychologa i kiedy warto udać się do tego specjalisty po pomoc.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+