PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

23 stycznia odbyła się konferencja „Ajurweda we współczesnym świecie”

Drukuj

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa wraz ze studiem Złoty Środek zorganizowała pierwszą na Śląsku konferencję związaną z zagadnieniem Ajurwedy.

Kluczowym elementem konferencji było zapoznanie uczestników z tematyką ajurwedy i jej funkcjonowania we współczesnym świecie, a także pogłębienie wiedzy osób, które mają już doświadczenie w tym temacie.

W trakcie wydarzenia dr Keshav Chauhan lekarz ajurwedy z Instytutu Jiva Ayurveda w Indiach wygłosił  wystąpienie podejmujące tematykę praktycznego zastosowania ajurwedy w życiu codziennym. Po wykładzie uczestnicy mieli okazję znaleźć odpowiedź na nurtujące ich pytania, na które dr Chauhan odpowiadał. Wykład w całości był prowadzony w  języku angielskim, który Pani Elżbieta Żuk- Widmańska z polskiego instytutu Jiva Ajurweda, tłumaczyła na język polski.

Po przerwie obiadowej Uczestnicy wzięli udział w wybranych przez siebie warsztatach.

Zajęcia były prowadzone przez praktyków, którzy są ekspertami w swojej dziedzinie i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Poprzez warsztaty można było poznać podstawy ajurwedy, zobaczyć oraz przeprowadzić masaż głowy SHIRO ABHYANGA z Panią Grażyną Kotlorz, przygotować potrawy według ajurwedyjskich przepisów z Panią Agnieszką Nowak- Szabat, nauczyć się układu tańca Bollywood z Panią Magdaleną Niernsee, malować henną z Panią Martą Klejsa oraz zrelaksować się na jodze z Panią Anną Gładysz. Dla osób bardziej zaawansowanych dr Chauhan zaprezentował temat „duchowość a zdrowie w ujęciu ajurwedy”.

W trakcie wydarzenia była także możliwość zapoznania się z produktami wystawców, wśród których byli przedstawiciele Sklepu Jogicznego, Everest Ayurveda, Dobre Konopie oraz Agni.

Patronami byli BioBazar, Yoga&Ayurveda, Joga- Joga.pl, a-ajurweda.pl, Storeko i Boso na macie.

Dziękujemy serdecznie Uczestnikom, Wykładowcom, Patronom i Partnerom oraz Wystawcom konferencji za wsparcie, liczne przybycie oraz możliwość spotkania i wymiany doświadczeń. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się spotkać w jeszcze liczniejszym gronie!

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+