PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

10 lat działalności GWSH w Wiedniu

Drukuj

19 października w Wydziale Zamiejscowym Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Wiedniu odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020. Jednocześnie świętowaliśmy okrągłą rocznicę naszej działalności w Austrii.

Uroczystość inauguracyjną w Wiedniu poprowadził JM Rektor, Dr hab. Krzysztof Szaflarski, Prof. GWSH. Zgodnie z tradycją akademicką, jednym z ważniejszych punktów Inauguracji było uroczyste ślubowanie i Immatrykulacja studentów I roku. Tę część sobotniej uroczystości poprowadziła Dziekan Wydziału Zamiejscowego GWSH w Wiedniu, Dr Teresa Rduch-Michalik.

Dyplomy i wyróżnienia 

Podniosłym momentem uroczystości było wręczenie dyplomów Absolwentom studiów prowadzonych w Wiedniu oraz wyróżnień za uzyskanie wysokiej średniej ocen i za działalność społeczną na rzecz GWSH. 

To już 10 lat! 

Jesteśmy jedyną polską uczelnią w Austrii. Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny  (przekształcony w Wydział Zamiejscowy GWSH) powstał w 2009 roku. Tego roku, 1 marca, studia w Wiedniu zainaugurował pierwszy rocznik studentów. Od tego czasu odbyło się już 12. inauguracji w Wydziale Zamiejscowym. Podczas sobotniego (19 października) spotkania, wspólnie z absolwentami świętowaliśmy naszą 10-letnią historię w Wiedniu. Była to okazja do przypomnienia początków działalności Wydziału, sukcesów odnoszonych przez naszych studentów i spotkania po latach.

Jubileuszowy tort

Bal Absolwentów z okazji 10-lecia rozpoczął się gromkim Sto lat i zdmuchnięciem świeczek z rocznicowego tortu. Pokaz zdjęć przesłanych przez absolwentów obudził najpiękniejsze wspomnienia. Udało się nam zebrać statystyki związane z losami naszych studentów  w Wiedniu. Policzyliśmy ile w tym czasie zostało zawartych małżeństw, ile osób zostało rodzicami, a także dziadkami. Świetna atmosfera panowała przez cały wieczór, za co bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom balu.  

Wydział Zamiejscowy GWSH w Wiedniu 

W Wydziale Zamiejscowym w Wiedniu, GWSH oferuje studia:

  • Stosunki Międzynarodowe (Studia I stopnia - licencjackie, niestacjonarne - zaoczne, 3 lata - 6 semestrów)  w specjalności: biznes, logistyka i transport międzynarodowy
  • Zarządzanie Zasobami Ludzkimi (Studia Podyplomowe, zajęcia weekendowe, 2 semestry - 160 godzin)

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+