PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Coraz więcej osób czerpie wiedzę z podcastów

Drukuj

Wzbogacanie swojej wiedzy i zdobywanie informacji, niepodawanych na co dzień w telewizji czy w radiu - to główne powody, dla których Polacy słuchają podcastów. Zachęcamy do posłuchania podcastów Akademii Górnośląskiej.

Usłyszycie w nich głosy wykładowców oraz studentów wypowiadających się na ważne, aktualne i ciekawe tematy, skłaniające do namysłu i pobudzające wyobraźnię.

Popularność tego formatu ciągle rośnie. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez LoveBrands Group i SW Research, ponad 40% Polaków słuchało lub słucha regularnie podcastów. Liczba słuchaczy spada wraz ze wzrostem wieku. Według badania najchętniej słuchają podcastów ludzie młodzi (do 24 roku życia), bo aż 63%. Najmniejszy odsetek stanowią słuchacze powyżej 50 roku życia (28%).

Podcasty preferują zwłaszcza osoby z wyższym wykształceniem. Jak wynika z badań, aż 43%
słuchaczy stanowią osoby z wyższym wykształceniem.

Ponad 57% badanych wskazało, że słucha podcastów o tematyce zdrowotnej, medycznej i popularnonaukowej. Popularne są też podcasty o tematyce sportowej (39%), kryminalnej i detektywistycznej (35%) oraz finansowej (34%).

Zapraszamy do posłuchania najnowszego podcastu AG o skutkach pandemii i wojny:

https://soundcloud.com/user-750477098/podcasty-ag-dr-olga-knapek-i-natalia-rymarkiewicz-o-psychologicznych-skutkach-pandemii-oraz-wojny

 

 

 

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+