Rada Ekspertów Wydziału Medycznego AG została powołana 29 listopada 2021 r. Idea jej utworzenia dojrzewała wraz z ciągłym rozwojem kierunków medycznych na uczelni.
Obecnie w AG funkcjonują trzy kierunki medyczne: pielęgniarstwo, fizjoterapia i kosmetologia. Ich absolwenci to specjaliści cenieni na rynku pracy. Na uczelni działa Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznych. „Wirtualny szpital” to obecnie najnowocześniejszy i najskuteczniejszy sposób kształcenia przyszłych kadr medycznych. Sale symulacyjne zostały wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt medyczny oraz fantomy, które potrafią naśladować różne objawy i zachowania ludzkie.
Beata Drzazga
- ekspert w dziedzinie zarządzania służbą zdrowia. Jest założycielką i właścicielką największej firmy medycznej w Polsce BetaMed S.A., świadczącej usługi medyczne w domu pacjenta i w Clinice Centrum Medycznym w Chorzowie. Zatrudnia ok. 3000 osób, obejmuje opieką ponad 5000 pacjentów. Posiada ok. 91 filii opieki domowej w 11. województwach w Polsce. Laureatka ponad 185 nagród krajowych i międzynarodowych.. W 2018 roku Beata Drzazga otrzymała z rąk Ministra Zdrowia RP nagrodę Lidera Ochrony Zdrowia w kategorii Skuteczne zarządzanie w ochronie zdrowia oraz nagrodę Menadżer Roku – Sukces Roku 2017 w Ochronie Zdrowia placówki prywatne.
dr n. med. Katarzyna Skwara-Guzikowska
- absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Autorka i koordynatorka kierunku studiów podyplomowych medycyna estetyczna dla lekarzy. Wykładowca Europejskiego Centrum Medycyny Estetycznej. Członkini Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej, Towarzystwa Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej oraz Polskiego Towarzystwa Mezoterapii.
dr n. med. Mariusz Nowak
- lekarz, wykładowca akademicki. Od 2005 roku Dyrektor Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich – wiodącego ośrodka w Polsce i jednego z najnowocześniejszych w Europie, zajmującego się kompleksowym leczeniem oparzeń i ran przewlekłych. Od zawsze zainteresowany jakością w ochronie zdrowia. Jako pierwszy Dyrektor szpitala publicznego w Polsce z powodzeniem wdrożył w swojej placówce zarządzanie procesowe z wykorzystaniem metod m.in. Lean Management, Six Sigma i TOC. Autor publikacji naukowych, współtwórca trzech wynalazków zakresu urządzeń i opatrunków termoczułych stosowanych do leczenia ran oraz nowego systemu zarządzania szpitalem.
dr hab. n. med. Piotr Malara
- prof. nadzw. absolwent Śląskiej Akademii Medycznej. W 2001 r. uzyskał stopień naukowy doktora nauk medycznych w dziedzinie stomatologii, nadany przez Radę Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej. W roku 2007 zakończył szkolenie specjalizacyjne uzyskując tytuł specjalisty chirurgii szczękowo-twarzowej. W roku 2008 uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk medycznych, natomiast w roku 2012 został profesorem nadzwyczajnym. W roku 2015 uzyskał tytuł Master of Science in Oral Implantology kończąc jedne z najbardziej prestiżowych na świecie studiów w zakresie implantologii na Johann Wolfgang Goethe Universitat we Frankfurcie nad Menem.
Jerzy Szafranowicz
- lekarz, specjalista II stopnia z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu, menedżer zdrowia, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach oraz Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Tytuł doktora nauk ekonomicznych uzyskał na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej. Był m.in. prezesem Centrum Rehabilitacji w Chorzowie, dyrektorem Lecznicy Lekarzy Specjalistów Sanomed w Katowicach, dyrektorem katowickiego oddziału Medycyny Rodzinnej Warszawa. Szefował też śląskiemu oddziałowi NFZ w Katowicach. W latach 2015-2016 pełnił funkcję zastępcy prezydenta Chorzowa ds. gospodarczych.
dr n. med. Krzysztof Guzikowski
- absolwent Wydziału lekarskiego, Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Specjalista w dziedzinie pediatrii i neonatologii, zajmujący się od wielu lat intensywną terapią. Odbył szereg praktyk zagranicznych. W latach 1988-2000 nauczyciel akademicki na Wydziale Lekarskim w Katowicach. Lekarz medycyny estetycznej, zafascynowany skutecznością innowacyjnej światłowodowej techniki laserowej (endolift) w redukcji lokalnych otłuszczeń. Ponadto specjalizuje się w redukcji blizn za pomocą technik łączonych oraz możliwościach terapeutycznego wykorzystania technologii skoncentrowanej fali ultradźwiękowej.
Marta Adamczyk
- prorektor ds. organizacji i rozwoju AG, autor wielu analiz i opracowań dotyczących rozwiązań organizacyjnych, strategii wdrażania nowych rozwiązań, strategii wejścia na nowe rynki, a także autor m. in. koncepcji funkcjonowania Zagranicznego Wydziału AG w Wiedniu i w Ostrawie oraz Wewnętrznego Systemu Zapewniania Jakości Kształcenia. Ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe zdobywała na kolejnych stanowiskach menedżerskich, zarządzając zespołami w obszarach marketingu, organizacji kształcenia czy funkcjonowania jednostek zamiejscowych uczelni. Ukończyła zarządzanie i marketing, a także studia podyplomowe z zarządzania zasobami ludzkimi oraz psychologii biznesu w AG. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu public relations na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wykładowca akademicki w zakresie „miękkiego” zarządzania, doktorantka na Wydziale Zarządzania AG, specjalizująca się w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, budowania zespołów, komunikacji w biznesie, zarządzania wizerunkiem przedsiębiorstwa oraz employer branding.
dr Joanna Strzelczyk-Łucka
- prof. AG, prorektor ds. kształcenia AG, trener biznesu i pracownik naukowo-dydaktyczny Katedry Zarządzania i Marketingu. Specjalizuje się w problematyce zarządzania ludźmi, koncepcjach zarządzania kompetencjami oraz innowacyjności w biznesie. Z tym wiąże się aktywność na rzecz całego regionu dotycząca współpracy z instytucjami regionalnego otoczenia biznesu, przedsiębiorstwami, jak również organami władzy samorządowej. Joanna Strzelczyk-Łucka była m.in. Dziekanem Wydziału Medycznego AG, Dziekanem Zamiejscowego Wydziału w Olkuszu SWSZ, jak również Kierownikiem Studenckiego Biura Karier, gdzie współpracowała z wieloma przedsiębiorstwami w zakresie doboru kadr i rozwoju kompetencji pracowników. Była członkiem jury wielu konkursów przedsiębiorczości dla młodzieży. Jest autorką licznych publikacji naukowych i ekspertyz. Członek m.in. Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami oraz Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.
Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach
40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532