PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Dr Ewa Klimas-Kuchtowa

Drukuj

Psycholog. Przez wiele lat adiunkt, następnie starszy wykładowca w Instytucie Psychologii, a następnie w  Instytucie Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Współtwórczyni  programu i kierownik Studiów Podyplomowych: Muzykoterapia na Akademii Muzycznej w Krakowie od momentu ich uruchomienia. Przez wiele lat pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 2 w Krakowie. Obecnie psycholog szkolny w Zespole Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie.

Główne obszary zainteresowań: psychologia muzyki, psychologia procesów poznawczych, psychologia zdrowia.

Brała udział w 10-miesięcznym  stażu w University of Wisconsin, Stevens Point USA, w szkoleniu realizowanym przez École Europèenne de Psychothèrapie Socio- et Somato-Analytique, w Strasburgu, Francja. Koordynowała szkolenia polskiej grupy muzykoterapeutów w programie partnerskim Leonardo da Vinci “European Music in Healthcare Settings Training Program” – Paryż, Dublin, Manchester, Kraków.

Otrzymała  nagrodę Ministra Edukacji i Szkolnictwa Wyższego za współautorstwo książki „Ćwiczenia eksperymentalne z psychologii ogólnej”, nagrodę Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego za całokształt działalności, nagrodę Prezydenta Miasta Krakowa za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej oraz  sukcesy w dziedzinie  wychowywania dzieci i młodzieży.

Należy do  kilku towarzystw naukowych, m. in. Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Stowarzyszenia Muzykoterapeutów Polskich i Polskiego Towarzystwa im. E. E. Gordona.

Jest autorką kilkudziesięciu artykułów naukowych (polskich i zagranicznych), tłumaczką i współautorką tłumaczeń kilku pozycji książkowych z psychologii muzyki oraz książek popularno-naukowych z różnych obszarów psychologii (z języka angielskiego i włoskiego), redaktorem i współautorem książek i czasopism specjalistycznych z zakresu psychologii.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+