Kadra naukowo-dydaktyczna i program studiów

 

 • Czy zmienią się promotorzy prac dyplomowych?
  Zrobimy wszystko, by Twój promotor został z nami i doprowadził Cię aż do egzaminu dyplomowego. Twój promotor może podjąć współpracę nie tylko jako pracownik etatowy, ale także w oparciu o umowę zlecenie.
 • Czy zmienią się wykładowcy?
  Część kadry może ulec zmianom, jednak dążymy do tego, żeby zminimalizować tę liczbę, proponując wykładowcom różne umowy, w tym cywilnoprawne.
 • Czy zmieni się program studiów?
  Nie, w wyniku połączenia Uczelni nie zmieni się program studiów – będziesz kontynuował te same studia na tej samej specjalności, którą wybrałeś rekrutując się w SWSZ.
 • Czy moja grupa zostanie połączona z inną grupą tego samego kierunku na GWSH?
  Jeśli będzie możliwość, która wyniknie ze zbieżności programów, by dany wykład był prowadzony dla szerszej grupy studentów, to owszem – zajęcia te będą łączone. W innych wypadkach nie przewidujemy takiej możliwości, nie będziemy też dzielić Twojej grupy.

 

Dyplom i obrona

 

 • Dyplom której uczelni uzyskam?
  Jeśli obronisz się do 30 września uzyskasz dyplom SWSZ, jeśli po tym terminie – GWSH.
 • Czy jeśli nie zdążę obronić się do 30 września, to zmieni się skład komisji?
  Będziemy proponowali Twojemu promotorowi i recenzentowi stosowne umowy tak, by mogli wziąć udział w Twoim egzaminie dyplomowym.

 

Legitymacja, dokumenty i system internetowy

 

 • Czy będę potrzebował nowej legitymacji?
  Termin ważności legitymacji SWSZ to 31 października 2016, możliwość wymiany rozpocznie się po 1 października.
 • Czy będę potrzebował karty bibliotecznej?
  Na to pytanie inną odpowiedź uzyskają studenci Wydziału Zamiejscowego GWSH w Tychach oraz studenci wydziałów w Katowicach.
  Tychy: Najprawdopodobniej tak. Planujemy utrzymać system wypożyczania książek bez zmian, niemniej jednak ostateczną informację w tym obszarze będziemy mogli podać nieco później.
  Katowice: Zdecydowanie nie. Biblioteka w budynku A działa w oparciu o legitymacje studenckie – karty biblioteczne nie funkcjonują u nas od lat.
 • Czy zmieni się system internetowej obsługi studenta?
  Tak, w GWSH obowiązuje system eHMS, który jest intuicyjny i zapewnia łatwą komunikację studenta z Uczelnią oraz odwrotnie.
 • Kiedy otrzymam login i hasło do nowego systemu internetowego?
  Twoje dane możemy przenieść do naszego systemu dopiero 1 października, po formalnym połączeniu Uczelni. Wobec tego jesteśmy zmuszeni prosić Cię o chwilę cierpliwości – wprowadzenie danych i ich weryfikacja może zająć przy tak dużej liczbie studentów nawet kilka dni. Spodziewamy się, że login i hasło otrzymasz najpóźniej na początku drugiego tygodnia października.

 

Stypendia

 

 • Jak wygląda kwestia stypendiów?
  Stypendia przyznawane na GWSH są identyczne z tymi z SWSZ, ponieważ jest to pula ministerialna. Wnioski o stypendia składa się w październiku, a więc już po połączeniu uczelni. Nie zmieniają się kryteria ani załączniki, zmienia się natomiast wygląd formularza, który należy złożyć w październiku w :
  Tychach (studenci Wydziału Zamiejscowego GWSH w Tychach),
  Katowicach w budynku A (studenci studiujący na wydziałach w Katowicach).
  Po połączeniu uczelni stypendia będą przyznawane w ramach jednej puli, składającej się z wszystkich aplikujących studentów GWSH, czyli także osób przechodzących z SWSZ.

 

Opłaty

 

 • Czy zmienią się opłaty?
  Co do zasady czesne pozostaje bez zmian, a zmiany wynikające z różnic w tabelach opłat będą rozpatrywane na korzyść studenta – tzn. jeśli GWSH pobiera opłatę, której nie pobierało SWSZ, to zostaniesz z niej zwolniony.
 • Czy płacę czesne w wakacje?
  W GWSH nie ma opłaty wakacyjnej, tym niemniej, jeśli zdecydowałeś się rozłożyć płatności na 6 rat, z których jedna przypada na okres wakacyjny, to honorujemy Twój wybór. Pamiętaj jednak, że jest to rata czesnego a nie dodatkowa opłata wakacyjna, której nie pobieramy i nie będziemy pobierać.
 • Czy mogę zmienić system płatności?
  Tak. Jeśli chcesz zmienić ilość rat lub zapłacić jednorazowo za studia, możesz dokonać zmiany systemu płatności.
 • Termin płatności w SWSZ to 15. dzień każdego miesiąca. Jak jest na GWSH?
  Dla studentów przechodzących z SWSZ utrzymujemy ten termin, mimo że zwyczajowo płatności dokonuje się na naszej Uczelni do 5. dnia każdego miesiąca.
 • Czy zmienia się numer rachunku, na który mam dokonać wpłaty?
  Tak, numer rachunku zmieni się – podamy go do końca września. Gdybyś jednak przez pomyłkę przelał należną opłatę na stary rachunek w SWSZ nie martw się, przeksięgujemy te pieniądze na odpowiednie konto. Pamiętaj jednak, by zgłosić pomyłkę kwesturze ds. studenckich.
 • Co jeśli z przyczyn losowych będą musiał wziąć urlop dziekański, a moja specjalność nie uruchomi się w przyszłym roku?
  Wówczas możesz wnioskować o Indywidualny Plan Nauczania i kontynuować studia w jego ramach, nawet jeśli będziesz jedynym studentem.

 

Miejsce zajęć

 

 • Czy zmieni się miejsce prowadzenia zajęć?
  Na to pytanie inną odpowiedź uzyskają studenci Wydziału Zamiejscowego GWSH w Tychach oraz studenci wydziałów w Katowicach.
  Tychy: Nie, zajęcia zostają w tych budynkach, w których były prowadzone do tej pory.
  Katowice: Tak, zdecydowaną większość zajęć chcemy przenieść do kampusu przy ulicy Harcerzy Września 3 w Katowicach-Piotrowicach. Nie wykluczamy jednak realizacji części zajęć w budynku ZDZ, jednak ostateczne decyzje w tym obszarze jeszcze nie zapadły.
 • Czy w związku ze zmianą miejsca prowadzenia zajęć muszę ponownie odbywać szkolenie BHP?
  Niestety tak (nie dotyczy studentów z Tychów, którzy nie zmieniają miejsca studiów), przepisy BHP wymagają szkolenia dedykowanego konkretnej infrastrukturze. Żeby maksymalnie uprościć tę procedurę, przygotowaliśmy szkolenia e-learningowe, które możesz odbyć w swoim domu przed komputerem.
 • Czy można dojechać do kampusu w Piotrowicach komunikacją miejską?
  Tak. Obok Uczelni znajduje się przystanek autobusowy Piotrowice - Fabryka Maszyn Famur lub Piotrowice Osiedle a kilkaset metrów dalej dworzec kolejowy Katowice-Piotrowice.
 • Czy parkingi w kampusie w Piotrowicach są darmowe?
  Tak, GWSH dysponuje kilkoma dużymi, bezpłatnymi parkingami wokół budynków Uczelni.
 • Czy w kampusie w Piotrowicach jest bufet?
  Tak, w budynkach A i B mamy bufety studenckie oferujące kanapki, przekąski oraz inne ciepłe i zimne posiłki oraz napoje. Na piętrach są także automaty z przekąskami i kawą.
 • Czy w kampusie w Piotrowicach jest bankomat?
  Nie, w budynkach GWSH nie ma bankomatu, niemniej jednak po likwidacji Kasy nie ma potrzeby noszenia ze sobą dużej ilości gotówki – wszystkie opłaty odbywają się za pośrednictwem przelewów. Najbliższy bankomat jest oddalony o około 100 metrów od Uczelni (Stacja paliw Lukoil).

 

Przywileje i dodatkowe korzyści

 

 • Czy jako student GWSH mam jakieś dodatkowe przywileje?
  Tak, całe mnóstwo. Począwszy od zniżek na pozostałą ofertę edukacyjną Uczelni, przez wolny, nieodpłatny wstęp na wybrane certyfikowane szkolenia, na możliwościach odbywania praktyk i wyjazdów zagranicznych skończywszy.
 • Czy dostanę konto mailowe @gwsh.pl?
  Tak, otrzymasz swoje własne konto w domenie GWSH, a wraz z nim 10 terabajtów bezpiecznego dysku w chmurze i wiele przydatnych aplikacji.
 • Czy dostanę pakiet Microsoft Office?
  Tak, wszyscy studenci GWSH mogą zgłosić się po pakiet Office na 5 komputerów. Zupełnie za darmo i legalnie pozyskasz dzięki temu licencję m.in. na Worda, Excela, PowerPointa i inne programy z tej rodziny.

Do pobrania

Spotkanie Katowice

Spotkanie w Katowicach

– pobierz prezentację ze spotkania organizacyjnego pracowników Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej ze Studentami Śląskiej Wyższej Szkoły Zarządzania.

spotkanie-katowice.pdf

Spotkanie Tychy

Spotkanie w Tychach

– pobierz prezentację ze spotkania organizacyjnego pracowników Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej ze Studentami Śląskiej Wyższej Szkoły Zarządzania.

spotkanie-tychy.pdf

Kontakt z GWSH

Informacje nt. połączenia Uczelni

Mateusz Przybylski
mateusz.przybylski@gwsh.pl

 

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa
im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

ul. Harcerzy Września 3, 40-659 Katowice

< body>