PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Zaawansowane techniki kosmetologiczne

Drukuj

DLA KOGO

Studia te są skierowane do osób (kosmetologów, pielęgniarek, fizjoterapeutów) które chcą podwyższać kwalifikacje i kompetencje oraz  zdobyć nowe umiejętności praktyczne z zakresu zaawansowanych  zabiegów  kosmetologii estetycznej

Dzięki dużej ilości zajęć praktycznych  słuchacze będą mieli możliwość wykształcenia specjalistycznych umiejętności niezbędnych do samodzielnego wykonywania zabiegów pomocnych w korygowaniu i utrzymaniu estetycznego wyglądu twarzy i ciała.

 

UCZESTNICY

 Studia  skierowane są do:

  • absolwentów szkół wyższych pierwszego i drugiego stopnia kierunków: kosmetologia, pielęgniarstwo, fizjoterapia.
  • absolwentów innych kierunków szkół wyższych pierwszego i drugiego stopnia posiadających dodatkowo wykształcenie techniczne  kosmetyczne
  • absolwentów innych kierunków szkół wyższych pierwszego i drugiego stopnia posiadających dodatkowo świadectwo ukończenia studiów podyplomowych w zakresie kosmetologii

 

Uwaga!
W trakcie tych studiów podyplomowych nie uczymy podstaw kosmetyki i kosmetologii. Osoby chcące uzupełnić wiedzę w tym zakresie zapraszamy do skorzystania z oferty studiów podyplomowych „Kosmetologia ogólna”

 

ABY ZAPOZNAĆ SIĘ Z PROGRAMEM KLIKNIJ TUTAJ

 

NASZA KADRA:

dr n med. Regina Rachowska

dr n med Delgermurun Batochir 

Kosmetolog, absolwentka Łódzkiego Uniwersytetu Medycznego, doktor nauk medycznych z zakresu analiza skuteczności leczenia suchości skóry preparatem kwasu hialuronowego u pacjentów z niedoczynnością tarczycy.W 2016 r otrzymała  tytuł Profesor Klinicznego  nadny przez Ministerstwo Zdrowia w Mongoli Nauczyciel akademicki i wykładowca kosmetologii pielęgnacyjnej, upiększającej i leczniczej w GWSH. W swojej pracy zawodowej stosuje kosmetologie komplementarną łącząc nowoczesne terapie antystarzeniowe z kosmetologią holistyczną . w niwelowaniem defektów skóry będących konsekwencją postępującego procesu starzenia. W tym celu z dużym powodzeniem wykorzystuje zabiegi  z zakresu elektrochirurgii (elektrokoagulacja, elektroepilacja),  zabiegi mezoterapii  , chemiczną dermabrazję skóry jak również zabiegi z wykorzystaniem nowoczesnych laserów. Dr Delgermurun Batochirjest autorem prac naukowych opublikowanych w renomowanych medycznych czasopismach krajowych oraz licznych referatów wygłaszanych na konferencjach z zakresu medycyny i kosmetologii.

dr n. farm. Sławomir Wilczyński

Pracownik naukowy Katedry Podstawowych Nauk Biomedycznych, Wydziału Farmaceutycznego, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych z zakresu spektroskopii elektronowego rezonansu paramagnetycznego oraz obrazowania biomedycznego; członek licznych towarzystw naukowych, autor patentów z dziedziny medycyny estetycznej i dermatologii. Redaktor naczelny czasopisma z zakresu medycyny estetycznej. Laureat kilku nagród naukowych. Autor ekspertyz z zakresu farmacji i medycyny estetycznej dla Ministerstwa Gospodarki, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Współtwórca rozwiązań technologicznych dotyczących zastosowania obrazowania biomedycznego w diagnostyce skóry i jej przydatków. Najważniejsze zainteresowania naukowe: obrazowanie hiperspektralne, dynamiczna analiza termowizyjna, analiza i przetwarzanie obrazów w farmacji i medycynie.

dr n med. Anna Deda

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Kosmetologia, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W 2011 r. uzyskała doktorat z „Właściwości antyoksydacyjnych kosmetyków przeciwstarzeniowych i promieniochronnych”. Swoje zainteresowania naukowe łączy z praktyką zajmując się kosmetologią i podologią. Autorka wielu publikacji naukowych poświęconych m.in. leczeniu trądziku, wykorzystaniu terapii zimnem w dermatologii, użyciu aparatury kosmetycznej do diagnostyki skóry. Jej największą pasją zawodową są peelingi chemiczne, zabiegi aparaturowe oraz specjalistyczna pielęgnacja stóp.

Mgr Małgorzata Janiczek

Ukończyła  kosmetologię na Wydziale Farmaceutycznym , Uniwersytetu Medycznego w Łodzi . Absolwentka studiów doktoranckich na Wydziale Lekarskim , Uniwersytetu Medycznego w Łodzi . Pracownik dydaktyczny GWSH w zakresie. Współpracuje  z Katedrą i Zakładem Biochemii realizując program badawczy w zakresie „Oceny ekspozycji na jod w trakcie kosmetycznego zabiegu wyszczuplającego z wykorzystaniem alg morskich oraz analiza jej wpływu na gruczoł tarczowy” Absolwentka studiów Medycyna Prewencyjna i Antystarzeniowa realizowanych przez Międzynarodowe Towarzystwo Medycyny Antystarzeniowej. Autorka publikacji naukowych w czasopismach krajowych i zagranicznych. Prelegentka  na konferencjach z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Zawodowo realizuje się w zakresie nowoczesnych procedur kosmetologicznych.

 

CZAS TRWANIA

2 semestry (200 godzin)  - zajęcia odbywają się w systemie zaocznym w (poniedziałki i wtorki - 2 razy w miesiącu)

OPŁATY

Opłata rejestracyjna: 85 zł

Opłata rejestracyjna dla Absolwentów GWSH: 0 zł

Czesne: 9000 zł 7200 zł (-20%): płatne w ośmiu ratach po 900 zł

Czesne dla absolwentów GWSH: 9000 zł 6750 zł (-25%): płatne w ośmiu ratach po 843,75 zł

 

Aby skorzystać z kwoty promocyjnej należy dokonać rejestracji w systemie ehms do 30 czerwca 2019 r. oraz złożyć dokumenty do 7 lipca 2019 r.

 

Termin rozpoczęcia zajęć: październik/listopad 2019

Powyższe terminy mogą ulec zmianie. Liczba miejsc ograniczona.

Uczelnia zastrzega sobie prawo zakończenia rekrutacji przed planowanym terminem.

Informujemy, że w przypadku zbyt małej liczby kandydatów kierunek może nie zostać uruchomiony.

W przypadku nieuruchomienia studiów opłata rejestracyjna oraz czesne podlega zwrotowi.

 

ZAPISY

SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI NT. STUDIÓW UDZIELAJĄ PRACOWNICY CENTRUM STUDIÓW PODYPLOMOWYCH, KURSÓW I SZKOLEŃ GWSH

Romualda Węglarska - tel. (32) 3570 582, e-mail: roma.weglarska@gwsh.pl

Anna Włodarz - tel. (32) 3570 582, e-mail: podyplomowe@gwsh.pl

Janusz Centawer - tel. (32) 3570 528, e-mail: janusz.centawer@gwsh.pl

 

Rekrutacja na studia podyplomowe jest otwarta i odbywa się na zasadzie kolejności zgłoszeń.

Aby zapisać się na studia podyplomowe, należy dokonać rejestracji internetowej poprzez kliknięcie w poniższy baner:

REJESTRACJA NA STUDIA

Prosimy zweryfikować wprowadzone dane rekrutacyjne oraz zapamiętać wygenerowane przez system NIU (numer identyfikacji użytkownika) i HASŁO

Następnie Kandydat na studia podyplomowe  składa w Centrum Studiów Podyplomowych, Kursów i Szkoleń następujące dokumenty:

  • kserokopia dyplomu (lub odpisu) ukończenia studiów (oryginał do wglądu) 
  • 2 fotografie formatu 4,5 x 6,5 cm  
  • formularz kwestionariusza osobowego (dostępny w systemie ehms po dokonanej rejestracji - drukowany w obecności kandydata w Centrum Studiów Podyplomowych, Kursów i Szkoleń)
  • umowa o świadczenie usług edukacyjnych (dostępna w systemie ehms po dokonanej rejestracji - drukowana w obecności kandydata w Centrum Studiów Podyplomowych, Kursów i Szkoleń)

 

UWAGA - Na studia przyjmowane sa osoby, które dopełnią wszystkich formalności. Dokonanie tylko rejestracji internetowej bądź złożenie niekompletnych dokumentów nie gwarantuje miejsca na studiach.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+