PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Zarządzanie Firmą

Drukuj

Biznes – to słowo klucz w przypadku tej specjalności, co nie znaczy oczywiście, że kończąc specjalność Zarządzanie firmą nie poradzisz sobie w administracji publicznej czy organizacjach pozarządowych! Przy projektowaniu tej ścieżki naszym priorytetem było nastawienie na rynek – na to, jak zachowują się przedsiębiorstwa różnej wielkości w zmiennym otoczeniu krajowym i międzynarodowym.

Jeśli wybierzesz tę specjalność, poznasz nie tylko podstawy finansów, marketingu czy ekonomii, ale również stosowane w praktyce tajniki negocjacji, techniki motywacyjne, czy te związane z międzynarodowym obrotem towarowym. Wielu naszych absolwentów z powodzeniem prowadzi swoje własne biznesy, dlatego wyszliśmy naprzeciw Twoim oczekiwaniom, uzupełniając program o wymienione poniżej, praktyczne przedmioty przydatne młodym przedsiębiorcom.

 

Przedmioty specjalnościowe - obowiązujące w ramach specjalności Zarządzanie firmą (studia I stopnia)

  • Zarządzanie firmą na rynku krajowym i międzynarodowym
  • Międzynarodowe transakcje gospodarcze
  • Planowanie i zarządzanie marketingowe w przedsiębiorstwie
  • Biznes plan przedsiębiorstwa
  • Zarządzanie finansami przedsiębiorstwa (z elementami analizy finansowej)
  • Psychospołeczne aspekty zarządzania
  • Wprowadzenie do negocjacji
  • Język obcy specjalnościowy (angielski lub niemiecki lub rosyjski)
  • Proseminarium
  • Seminarium dyplomowe

 

Studia i co dalej? Perspektywy zawodowe

Po pierwsze – masz doskonałe podstawy do tego, żeby założyć swój własny mały (a może od razu duży) biznes. Wiesz jak napisać biznesplan, orientujesz się w funduszach europejskich i krajowych dla młodych przedsiębiorców, umiesz badać rynek i wreszcie potrafisz rekrutować dobrych pracowników, motywować ich i skłaniać do działania na rzecz Twojej, rosnącej w siłę firmy. Jeśli masz pomysł na taką firmę – możesz śmiało zacząć kompletować dokumenty.

Lista przykładowych stanowisk: http://www.praca.pl/poradniki/lista-stanowisk/kadra-zarzadzajaca

Po drugie – jeśli wolisz pracę etatową w większej lub mniejszej firmie, swobodnie możesz zacząć na przykład od koordynowania projektów lub stanowiska specjalisty ds. administracyjnych, organizacyjnych, procesów, rozwoju i wielu innych w przedsiębiorstwach prywatnych i państwowych właściwie w każdej branży. Swój rozwój prawdopodobnie zaczniesz od stanowisk specjalistycznych, gdzie szlifuje się wiedzę z konkretnych obszarów, przez kierownicze – w których zaczynasz realnie zarządzać zespołami ludzi, np. jako kierownik działu czy team leader, pozycje dyrektorów pionów i departamentów, aż do stanowisk managerów, członków rad nadzorczych, czy też dyrektorów generalnych nadających kierunek rozwoju dużych firm. Masz pełną paletę możliwości!

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+