PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Trener Linergista

Drukuj

Dlaczego trener linergista?

Makijaż permanentny od kilku lat cieszy się rosnącym zainteresowaniem klientek salonów kosmetycznych. Program kierunku został opracowany z myślą o osobach zajmujących się makijażem permanentnym które chcą zdobyć kwalifikacje i umiejętności potrzebne w pracy trenera linergisty.

Specjalność trenerska pozwoli Ci organizować szkolenia w zakresie makijażu permanentnego!

Dla kogo studia podyplomowe Trener linergista?

 • kosmetologów,
 • kosmetyczek,
 • tatuatorów,
 • pracowników gabinetów kosmetycznych,
 • osób chcących nabyć nowe umiejętności.

Istnieje możliwość realizowania programu przez osoby bez wyższego wykształcenia w formie rocznego kursu.

Co mogę osiągnąć?

Wiedzę i umiejętności, dzięki którym możliwa będzie praca zarówno jako linergista jak również jako trener w zakresie makijażu permanentnego

Program dla tego kierunku został stworzony zarówno z myślą o osobach już zajmujących się makijażem permanentnym, dla których studia będą okazją do rozszerzenia posiadanego już doświadczenia, jak i tych, którzy chcieliby zdobyć niezbędne umiejętności potrzebne w pracy trenerskiej.

Co nas wyróżnia?

 • Warsztaty trenerskie umożliwiające prowadzenie szkoleń 
 • Szeroka wiedza akademicka z zakresu PMU
 • Zajęcia praktyczne

 

PROGRAM STUDIÓW

Blok zajęć trenerskich 10 godzin

 • Umiejętności trenerskie wymagane do szkoleń z zakresu kosmetyczno-medycznego
 • Doskonalenie warsztatu trenerskiego
 • Trudne sytuacje

Zasady w makijażu permanentnym 50 godzin

 • Higiena i BHP w gabinecie linergisty
 • Urządzenia i akcesoria i przygotowanie stanowiska pracy
 • Rysunek twarzy - techniki rysunku wstępnego
 • Analiza kolorystyczna

Aspekty medyczne makijażu permanentnego 20 godzin

 • Wskazania i przeciwskazania do wykonania makijażu permanentnego
 • Pielęgnacja pozabiegowa
 • Znieczulenia i ryzyko z nimi związane
 • Powikłania po makijażu permanentnym
 • Fizjologia skóry
 • Pigmenty i ich rodzaje
 • Rozkład tuszy w skórze

Pigmentacja upiększająca 80 godzin

 • Pigmentacja brwi
 • Pigmentacja kresek na powiekach - kreska dolna i górna
 • Pigmentacja ust

Pigmentacja naprawcza 20 godzin

 • Postępowanie z bliznami
 • Laser w gabinecie linergisty
 • Usuwanie i korekta  makijażu permanentnego

 

ZAJĘCIA PROWADZĄ

 

 

dr Małgorzta Ruprich, MBA


Prodziekan kierunku Kosmetologia na Wydziale Medycznym Akademii Górnośląskiej w Katowicach, wykładowca akademicki. Doktor nauk społecznych w dyscyplinie zarządzania i jakości.  Praca doktorska w zakresie marketingu branży kosmetycznej. Absolwentka studiów menadżerskich MBA w Oxford Brookes University w dziedzinie zarządzania strategicznego oraz magister kosmetologii. Autorka publikacji i prac naukowych z dziedziny zarządzania w branży kosmetycznej i medycznej oraz kosmetologii, tatuażu, makijażu permanentnego i medycznego.
Członek Rady Naukowej w recenzowanym czasopiśmie naukowym. Recenzent prac naukowych, autor artykułów w prasie branżowej. Prelegent konferencji naukowych i biznesowych w Polsce i za granicą. W pracy zawodowej specjalizuje się m.in. w medycznych aspektach tatuażu i makijażu permanentnego, powikłaniach i działaniach niepożądanych po zabiegach kosmetycznych oraz marketingu w obszarze nauk o zdrowiu.

 

mgr Ewelina Cegiełko

Kosmetolog, absolwentka Wydziału Medycznego WSSP im Wincentego Pola w Lublinie, AG Katowice a także absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Specjalizuje sie w kosmetologii medycznej oraz makijażu permanentnym. Jest praktykiem jak również dyplomowanym trenerem w zakresie makijażu permanentnego. Ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Medycznym Akademii Górnośląskiej na kierunku Trener linergista z dwoma wyróżnieniami oraz roczną szkołę Kosmetologii medycznej Akademii Esthetic Institute w Katowicach. Prowadzi zajęcia z zakresu makijażu permanentnego oraz kosmetologii w Akademii Górnośląskiej w Katowicach. Jest również trenerem z zakresu kosmetologii medycznej w Esthetic Institute Katowice. Jest właścicielką gabinetu kosmetycznego Cosmetologic w Bielsku Białej. Wiedza praktyczna oraz przekazywanie jest jej pasją. Zajmowała się tematyką kompetencji trenerskich. Wkłada całe swoje zaangażowanie i wiedzę, tak aby żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi zarówno to postawione w gabinecie jak i w sali wykładowej.

 

mgr Agnieszka Opiat-Tarka

Wykładowca akademicki na kierunku Kosmetologia na Wydziale Medycznym Akademii Górnośląskiej, prowadzi panel trenerski na kierunku Trener Linergista. Absolwentka Uniwersytetu Opolskiego na kierunku: Terapia Pedagogiczna z Pedagogiką Specjalną, ukończyła Studia Licencjackie na kierunku: Filologia Angielska, Wyższą Szkołę Humanistyczno – Ekonomiczną w Brzegu na kierunku Zarządzanie Oświatą. Absolwentka Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej na Wydziale Medycznym w Katowicach na kierunku: Kosmetologia Estetyczna oraz Trener Linergista. Absolwentka Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej na kierunku: Akademia profesjonalnego coachingu. Specjalizuje się w pielęgnacji skóry, w swojej pracy skupia się głównie na stosowaniu zaawansowanych technologicznie produktów. Interesuje się metodami anty-aging z wykorzystaniem aktywnych substancji zapobiegających starzeniu się skóry oraz nieustannie podnosi swoje kompetencje w tej dziedzinie. Stale podnosi swoje kwalifikacje, jest uczestniczką wielu konferencji i szkoleń. Jest Coachem - swoje doświadczenie z sukcesem wykorzystuje w pracy jako szkoleniowiec i trener. Zapewnia profesjonalne wsparcie w poszukiwaniu oraz aktywizowaniu potencjału swoich słuchaczy. W pracy specjalizuje się w usuwaniu zmian skórnych, przeprowadzaniu zabiegów przeciwstarzeniowych z wykorzystaniem nowoczesnych technik (mezoterapia, karboksyterapia, terapie peelingami chemicznymi, terapie łączone).

 

CZAS TRWANIA

2 semestry (180 godzin)  - zajęcia odbywają się w systemie zaocznym (sobota-niedziela) - 9 zjazdów dwudniowych

sobota: 9:30-16:30

niedziela: 9:30-16:30

 

OPŁATY

Opłata rejestracyjna: 0

Czesne: 10000 zł: płatne w dziesięciu ratach po 1000 zł

 

Termin rozpoczęcia zajęć: październik/listopad 2023

 

Lokalizacja:

 

Zajęcia odbywają się w Katowicach Piotrowicach w siedzibie Akademii Górnośląskiej oraz przy ul. Szarych Szeregów 31.

 

Powyższe terminy mogą ulec zmianie. Liczba miejsc jest ograniczona.

Uczelnia zastrzega sobie prawo zakończenia rekrutacji przed planowanym terminem.

Informujemy, że w przypadku zbyt małej liczby kandydatów kierunek może nie zostać uruchomiony.

W przypadku nieuruchomienia studiów opłata rejestracyjna oraz czesne podlegają zwrotowi.

 

ZAPISY

SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI NT. STUDIÓW I ROCZNEGO KURSU UDZIELAJĄ PRACOWNICY CENTRUM STUDIÓW PODYPLOMOWYCH, KURSÓW I SZKOLEŃ GWSH

Janusz Centawer - tel. (32) 35 70 528, e-mail: podyplomowe@akademiagornoslaska.pl

Dane kontaktowe do pracowników Esthetic Institute: tel. 888703002

Rekrutacja na studia podyplomowe oraz roczny kurs jest otwarta i odbywa się na zasadzie kolejności zgłoszeń. Na studia podyplomowe przyjmowane są osoby z wyższym wykształceniem. Roczny kurs jest przeznaczony dla osób bez wyższego wykształcenia.


Aby zapisać się na studia podyplomowe, należy założyć konto w systemie internetowej rejestracji 

Prosimy zweryfikować wprowadzone dane oraz zapamiętać hasło.

Następnie należy wybrać kierunek na który Państwo aplikują.

W ostatnim kroku umówimy się na spotkanie, podczas którego przekażesz nam komplet dokumentów i podpiszemy umowę na świadczenie usługi edukacyjnej.

UWAGA - Na studia przyjmowane są osoby, które dopełnią wszystkich formalności. Dokonanie tylko rejestracji internetowej bądź złożenie niekompletnych dokumentów nie gwarantuje miejsca na studiach.

* Absolwenci AG/GWSH są zwolnieni z opłaty rejestracyjnej.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+