PL | UA | EN | KZ
logo Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej

Linergista - makijaż permanentny

Drukuj

Dlaczego Linergista 

Studia podyplomowe z zakresu makijażu permanentnego są odpowiedzą na szeroki zainteresowanie rynku kosmetycznego tą dziedziną. Specjalność trenerska pozwoli nie tylko doskonale wykonywać zabiegi makijażu permanentnego, ale również organizować szkolenia w tym zakresie.

 

Dla kogo ?

Dla kosmetologów, kosmetyczek, tatuatorów, pracowników gabinetów kosmetycznych, dla osób chcących nabyć nowe umiejętności. Istnieje możliwość realizowania programu przez osoby NIE posiadające wyższego wykształcenia.

 

Co mogę osiągnąć ?

Wiedzę i umiejętności, dzięki którym możliwa będzie praca zarówno jako linergista jak również jako trener w zakresie makijażu permanentnego

Program dla tego kierunku został stworzony zarówno z myślą o osobach już zajmujących się makijażem permanentnym, dla których studia będą okazją do rozszerzenia posiadanego już doświadczenia, jak i tych, którzy chcieliby zdobyć niezbędne umiejętności potrzebne w pracy trenerskiej.

 

Co nas wyróżnia?

 • Warsztaty trenerskie umożliwiające wykonywanie szkoleń w tej dziedzinie
 • Szeroka wiedza akademicka z zakresu PMU
 • Zajęcia praktyczne

 

Program studiów:

Blok zajęć trenerskich 10 godzin

 • Umiejętności trenerskie wymagane do szkoleń z zakresu kosmetyczno- medycznego
 • Doskonalenie warsztatu trenerskiego
 • Trudne sytuacje

Zasady w makijażu permanentnym 50 godzin

 • Higiena i BHP w gabinecie linergisty
 • Urządzenia i akcesoria i przygotowanie stanowiska pracy
 • Rysunek twarzy- techniki rysunku wstępnego
 • Analiza kolorystyczna

Aspekty medyczne makijażu permanentnego 20 godzin

 • Wskazania i przeciwskazania do wykonania makijażu permanentnego.
 • Pielęgnacja pozabiegowa
 • Znieczulenia i ryzyko z nimi związane
 • Powikłania po makijażu permanentnym
 • Fizjologia skóry
 • Pigmenty i ich rodzaje
 • Rozkład tuszy w skórze

Pigmentacja upiększająca 80 godzin

 • Pigmentacja brwi
 • Pigmentacja kresek na powiekach- kreska dolna i górna
 • Pigmentacja ust

Pigmentacja naprawcza 20 godzin

 • Postępowanie z bliznami
 • Laser w gabinecie linergisty
 • Usuwanie i korekta  makijażu permanentnego

 

KTO PROWADZI ZAJĘCIA? 

 

MGR ANNA POKUSA- KOCUR

Wykładowca akademicki na kierunku Kosmetologia na Wydziale Medycznym GWSH, trener na studiach podyplomowych oraz oraz główny wykładowca w zakresie makijażu permanentnego w Esthetic Institute. Jest Absolwentką Politechniki Rzeszowskiej a także właścicielką salonu Estetica Kosmetyka Estetyczna w Rzeszowie, którym kieruje od 2011 roku. Specjalizuje się w makijażu permanentnym a jej wieloletnie doświadczenia w kosmetyce i wizażu sprawiają, że to mistrzyni w perfekcyjnej i bezpiecznej pigmentacji. Nieustannie podnosi swoje kompetencje w tej dziedzinie, jest uczestniczką wielu konferencji i szkoleń Master Class. Jest również międzynarodowym instruktorem w zakresie stylizacji paznokci.

MGR IZABELA HELER- BRUNNÉ

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej magister edukacji zdrowotnej i rehabilitacji  oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Wykładowca akademicki na kierunku Kosmetologia na Wydziale Medycznym GWSH, prowadzi panel trenerski na  kierunku Trener Linergista Swoją karierę zawodową rozpoczęła ponad 15lat temu w wiodących i znanych gabinetach branży Beauty. Od lat poszerza swoją wiedzę i podnosi kompetencje biorąc udział i rozwijając się na licznych kursach , warsztatach i szkoleniach. Wieloletnie doświadczenie z sukcesem wykorzystuje w pracy jako szkoleniowiec i trener. Instruktor masażu, specjalista pracy z kobietą w ciąży w aspekcie pielęgnacyjnym jak i wykorzystania technik masaży orientalnych w codziennym życiu. Prywatnie właścicielka gabinetu kosmetyki holistycznej Solo Una.

MGR MARTA PAWLIK

Linergistka, malarka, bodypainterka. Absolwentka Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz  Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Wielokrotna mistrzyni Polski oraz wicemistrzyni w Rydze i Moskwie właścicielka Shee Studio makijażu permanentnego, - szkoliła w Polsce i za granicą, - twórczyni autorskiej metody mikropigmentacji brwi metodą włoska aerodynamicznego eyebrows - autorka liczych artykułów o makijażu permanentnym do pracy branżowej oraz szkoleniowiec z zakresu mikropigmentacji medycznej

 

Inż. KATARZYNA BUKOWSKA

Absolwentka warszawskiej SGGW oraz Asbiro-Alternatywnej Szkoły Biznesu i Rozwoju Osobistego a także kierunku Trener Linergista 2017 na Wydziale Medycznym GWSH wielokrotnie nagradzana i wyróżniana. Jej praca i osiągnięcia zostały zauważone i docenione przyznaniem międzynarodowego certyfikatu PMU Pro Artist, Makijażem permanentnym zajmuje się 6 lat jak sama mówi kosmetologia i makijaż permanentny to jej pasja. Posiada wieloletnie doświadczenie oraz umiejętności, które z wielkim zaangażowaniem wykorzystuje w codziennej pracy z klientkami. Prowadzi firmię Laser -Clinic w Radomiu.  Ukończyła liczne kursy, szkolenia oraz uczestniczyła w konferencjach z zakresu mikropigmentacji również zagranicznych. W roku 2018 w Międzynarodowych Mistrzostwach PMU Poznań zdobyła Vice Mistrzostwo w technice brwi pudrowe.

AGATA NOGACKA

Właścicielka studia tatuażu i makijażu permanentnego Rosi Russu Tattoo. Tatuator, artysta plastyk i licencjonowany trener makijażu permanentnego i mikropigmentacji medycznej. Bogate doświadczenie trenerskie zdobywała współpracując z licznymi instytucjami szkoleniowymi. Współautorka badan naukowych w zakresie pozycjonowania pigmentu w skórze. Agata to wulkan dobrej energii podzieli się wiedzą w zakresie mistrzowskiego cieniowania brwi metodami ręcznymi i maszynowymi: łączenia kolorów, konsystencji pigmentów a także zdradzi tajniki pigmentacji medycznej otoczki sutkowej.  

MAŁGORZATA RUPRICH, MBA - Prodziekan Kierunku Kosmetologia

Absolwentka studiów MBA w Oxford Brookes University w dziedzinie zarządzania strategicznego i magister kosmetologii. Praca doktorska w zakresie marketingu branży kosmetycznej. Autorka wielu publikacji i prac naukowych z dziedziny kosmetologii, makijażu permanentnego i medycznego, i zarządzaniu w branży kosmetycznej. Prelegentka licznych konferencji naukowych i biznesowych w Polsce i za granicą. Jedna z niewielu osób w Polsce zajmująca się medycznymi aspektami i powikłaniami w makijażu permanentnym. Prodziekan kierunku Kosmetologia na Wydziale Medycznym Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach, wykładowca akademicki. Od początku kariery zawodowej łączy świat biznesu i beauty koncentrując się na rozwijaniu wiedzy w obu dziedzinach. Założycielka Esthetic Institute.

GOŚCIE HONOROWI

MARIANNA CZERNIAK

Właścicielka „Perfect Lines Studio”, przyjaznego, kameralnego studia, w którym od lat realizuje swoje największe pasje, wdraża w życie zdobytą wiedzę i talent, dzieli się doświadczeniem i 

każdego dnia porywa klientki w swój permanentny świat, oferując im to co potrafi najlepiej Pasjonatka swojego zawodu, z wyboru. Nie stoi w miejscu, uparta, wymagająca, zaangażowana. Ma silnie ukształtowane gusta, własne przekonania, ambicje i plany. Kocha to co robi i ma do tego wielkie serce. Kocha pracę z ludźmi, szkolenia, zaufanie klientek, wolną rękę i niezależność- bo jej nie ogranicza, rozszerza horyzonty, otwiera nowe możliwości i uskrzydla. Z wykształcenia magister „Stosunków Międzynarodowych i Problemów Globalnych” oraz dyplomowany kosmetolog o specjalizacji „Wizaż i kreacja wizerunku”. Linergistka, certyfikowany trener makijażu permanentnego i microbladingu Fashion Brows Team, wykładowca akademicki na kierunku „Trener linergista” w GWSH w Katowicach

TOMASZ CZERNIAK

Linergista, certyfikowany trener makijażu permanentnego i microbladingu Fashion Brows Team,wykładowca akademicki w GWSH w Katowicach na kierunku „Trener Linergista”, właściciel studia „Perfect Lines Studio” w Czeladzi. Studiował na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, od kilku lat skutecznie zarażony pasją do makijażu permanentnego. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych, lubi się rozwijać, sprawdzać, uczyć nowych rzeczy. Każdego dnia wyznacza sobie nowe cele, nie boi sie wyzwań. Otwarty, kontaktowy i bezpośredni. W pracy linergisty najbardziej kocha niezależność, brak schematów, możliwość rozwoju i swoistą sztukę, którą tworzy tatuując. To nieprzeciętny facet, z którym także można porozmawiać o krzywych brwiach, problemach z regulacją czy opadających powiekach. Każdego dnia zmaga się ze stereotypami i udowadnia, że to jakość wykonywanej przez nas pracy, a nie nasza płeć jest gwarantem sukcesu. Bo przecież sukces to wypadkowa ciężkiej pracy, samodoskonalenia, pokory i miłości do tego co się robi, a on ją ma.

ALEKSANDRA WĄSIK

 Wicemistrzyni świata i Mistrzyni Polski w makijażu permanentnym,  juror mistrzostw Polski w Makijażu Permanentnym. Właścicielka  i założyciel centrum szkoleniowym Fashion Brows, Talent Aleksandry, praca, ambicja i chęć samodoskonalenia oraz pomocy innym, sprawiły, że Fashion Brows, jest miejscem dostępnym dla osób gotowych na zmiany. Profesjonalistka z pasją, chętnie dzieli się wiedzą oraz doświadczeniem. Autorskie metody makijażu permanentnego, velour lips oraz microblading-u, wydobywają i trwale podkreślają naturalne piękno

 

AGNIESZKA ZAPAŁA

Linergistka, szkoleniowiec z bogatym doświadczeniem, założycielka marki Naturalny Permanentny oraz Mikro Hair. Inicjatorka projektu Motyle Świadomości. Jej celem jest promowanie piękna w sposób subtelny. Piękna, które udoskonala naturę, ale jej nie zaprzecza. Promuje lekkie makijaże, w przeciwieństwie do tych wyrazistych i nadmiernie przykuwających wzrok. Swoją misję realizuje poprzez prowadzenie specjalistycznego Centrum Mikropigmentacji, gdzie świadczy się najwyższej jakości usługi z zakresu pigmentacji estetycznej, medycznej oraz mikropigmentacji skóry głowy.Naturalny Permanentny to również autorski sposób kształcenia tych, którzy widzą lub chcą postrzegać mikropigmentację w sposób do niej podobny. Agnieszki sposób dzielenia się wiedzą wynika z wielu lat prowadzenia szkoleń i jest ciągle udoskonalany, tak aby maksymalnie pomóc kursantom. Nie skupia się na prowadzeniu marketingu internetowego, na chwaleniu się na forach, ale na pracy, z której efektami można się zapoznać w siedzibie jej firmy, w wielu publikacjach. Kursanci przyjeżdżają do niej z Polski, Europy, Ameryki Północnej, a nawet Ameryki Południowej.

 


 

CZAS TRWANIA

2 semestry (180 godzin)  - zajęcia odbywają się w systemie zaocznym (sobota-niedziela) - 9 zjazdów dwudniowych

sobota: 9:30-16:30

niedziela: 9:30-16:30

 

OPŁATY

Opłata rejestracyjna: 85 zł

Opłata rejestracyjna dla Absolwentów GWSH: 0 zł

Czesne: 12600 zł 10080,00 zł (-20%): płatne w ośmiu ratach po 1260,00 zł

Czesne dla absolwentów GWSH: 12600 zł   9450,00 zł (-25%): płatne w ośmiu ratach po 1181,25 zł

Aby skorzystać z promocji należy dokonać rejestracji online do końca czerwca 2021.

 

Powyższe terminy mogą ulec zmianie. Liczba miejsc ograniczona.

Uczelnia zastrzega sobie prawo zakończenia rekrutacji przed planowanym terminem.

Informujemy, że w przypadku zbyt małej liczby kandydatów kierunek może nie zostać uruchomiony.

W przypadku nieuruchomienia studiów opłata rejestracyjna oraz czesne podlega zwrotowi.

 

ZAPISY

SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI NT. STUDIÓW UDZIELAJĄ PRACOWNICY CENTRUM STUDIÓW PODYPLOMOWYCH, KURSÓW I SZKOLEŃ GWSH

Anna Włodarz - e-mail: podyplomowe@gwsh.pl

 

Rekrutacja na studia podyplomowe jest otwarta i odbywa się na zasadzie kolejności zgłoszeń. Na studia przyjmowane są osoby z wyższym wykształceniem.


Aby zapisać się na studia podyplomowe, należy założyć konto w systemie internetowej rejestracji na poniższej stronie:

Prosimy zweryfikować wprowadzone dane oraz zapamiętać hasło.

Następnie należy wybrać kierunek na który Państwo aplikują.

W ostatnim kroku umówimy się na spotkanie, podczas którego przekażesz nam komplet dokumentów i podpiszemy umowę na świadczenie usługi edukacyjnej.

UWAGA - Na studia przyjmowane są osoby, które dopełnią wszystkich formalności. Dokonanie tylko rejestracji internetowej bądź złożenie niekompletnych dokumentów nie gwarantuje miejsca na studiach.

* Absolwenci GWSH są zwolnieni z opłaty rejestracyjnej.

logo gwsh.pl

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa
im. Wojciecha Korfantego

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+