PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Trener Linergista

Drukuj

Dlaczego trener linergista?

Makijaż permanentny od kilku lat cieszy się rosnącym zainteresowaniem klientek salonów kosmetycznych. Program kierunku został opracowany z myślą o osobach zajmujących się makijażem permanentnym które chcą zdobyć kwalifikacje i umiejętności potrzebne w pracy trenera linergisty.

Specjalność trenerska pozwoli Ci organizować szkolenia w zakresie makijażu permanentnego!

Dla kogo studia podyplomowe Trener linergista?

 • kosmetologów,
 • kosmetyczek,
 • tatuatorów,
 • pracowników gabinetów kosmetycznych,
 • osób chcących nabyć nowe umiejętności.

Istnieje możliwość realizowania programu przez osoby bez wyższego wykształcenia w formie rocznego kursu.

Co mogę osiągnąć?

Wiedzę i umiejętności, dzięki którym możliwa będzie praca zarówno jako linergista jak również jako trener w zakresie makijażu permanentnego

Program dla tego kierunku został stworzony zarówno z myślą o osobach już zajmujących się makijażem permanentnym, dla których studia będą okazją do rozszerzenia posiadanego już doświadczenia, jak i tych, którzy chcieliby zdobyć niezbędne umiejętności potrzebne w pracy trenerskiej.

Co nas wyróżnia?

 • Warsztaty trenerskie umożliwiające prowadzenie szkoleń 
 • Szeroka wiedza akademicka z zakresu PMU
 • Zajęcia praktyczne

 

PROGRAM STUDIÓW

Blok zajęć trenerskich 10 godzin

 • Umiejętności trenerskie wymagane do szkoleń z zakresu kosmetyczno-medycznego
 • Doskonalenie warsztatu trenerskiego
 • Trudne sytuacje

Zasady w makijażu permanentnym 50 godzin

 • Higiena i BHP w gabinecie linergisty
 • Urządzenia i akcesoria i przygotowanie stanowiska pracy
 • Rysunek twarzy - techniki rysunku wstępnego
 • Analiza kolorystyczna

Aspekty medyczne makijażu permanentnego 20 godzin

 • Wskazania i przeciwskazania do wykonania makijażu permanentnego
 • Pielęgnacja pozabiegowa
 • Znieczulenia i ryzyko z nimi związane
 • Powikłania po makijażu permanentnym
 • Fizjologia skóry
 • Pigmenty i ich rodzaje
 • Rozkład tuszy w skórze

Pigmentacja upiększająca 80 godzin

 • Pigmentacja brwi
 • Pigmentacja kresek na powiekach - kreska dolna i górna
 • Pigmentacja ust

Pigmentacja naprawcza 20 godzin

 • Postępowanie z bliznami
 • Laser w gabinecie linergisty
 • Usuwanie i korekta  makijażu permanentnego

 

ZAJĘCIA PROWADZĄ

mgr Marta Pawlik

Linergistka, malarka, bodypainterka. Absolwentka Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz  Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Wielokrotna mistrzyni Polski oraz wicemistrzyni w Rydze i Moskwie właścicielka Shee Studio makijażu permanentnego, - szkoliła w Polsce i za granicą, - twórczyni autorskiej metody mikropigmentacji brwi metodą włoska aerodynamicznego eyebrows - autorka liczych artykułów o makijażu permanentnym do pracy branżowej oraz szkoleniowiec z zakresu mikropigmentacji medycznej

 

 

Wioletta Kolasa

Kosmetolog, artysta plastyk, trener oraz wykładowca w zakresie makijażu permanentnego i makijażu medycznego.
Jest wysokiej klasy specjalistą mikropigmentacji medycznej  specjalizuje się głownie w pigmentacji ust po rozszczepie wargi, rekonstrukcji brodawki, i kamuflowaniu blizn ( w tym również u dzieci).
Jest Ambasadorem Serca Long-Time-Liner za wykonanie mikropigmentacji ust po rozszczepie warg.
W swojej pracy zajmuje się również usuwaniem i korektą nieudanych pigmentacji.
Absolwentka kierunku Kosmetologia o specjalności makijaż permanentny oraz Studiów Podyplomowych na kierunku Trener Linergista.  Z makijażem permanentnym związana od wielu lat: w 2011 ukończyła  elitarną szkołę LONG-TIME-LINER została profesjonalną linergistką nieustannie rozwijając swoje umiejętności poprzez udział w licznych szkoleniach na poziomie Master Class. Nieustannie zdobywa i podnosi swoje kwalifikacje  wiedzę uczestnicząc w szkoleniach na całym świecie ( Europa, Azja).
Jest laureatem Międzynarodowych Mistrzostw Makijażu Permanentnego. Obecnie Juror w Mistrzostwach Makijażu Permanentnego
Posiada tytuł międzynarodowe certyfikaty oraz tytuły : Pro Artist oraz Association of International PMU Permanent Make Up Artist. Prelegentka  konferencji naukowych w zakresie pigmentacji medycznych po rozszczepach, autorka publikacji w tym zakresie.
Od początku swojej kariery związana mocno ze światem sztuki. Organizowała i brała udział w licznych wystawach i wernisażach. Prezentowała na nich własne prace artystyczne, głównie obrazy i akwarele. Cieszyły się uznaniem i dużym zainteresowaniem. Trafiły do rąk nabywców w kraju  i za granicą.
Zamiłowanie do piękna, umiejętności artystyczne  wykorzystywała na początku swojej kariery jako u jako wiodąca wizażystka duńskiej marki kosmetycznej GOSH. W tym czasie brała udział w sesjach zdjęciowych makijażu dla marki L’Oreal.
Obecnie jest jedną z najbardziej uznanych polskich linergistek specjalizujących się w trudnych i powikłanych pigmentacjach oraz pigmentacjach pourazowych. 

 

Dr Małgorzta Ruprich, MBA - Prodziekan kierunku Kosmetologia

Absolwentka studiów MBA w Oxford Brookes University w dziedzinie zarządzania strategicznego i magister kosmetologii. Praca doktorska w zakresie marketingu branży kosmetycznej. Autorka wielu publikacji i prac naukowych z dziedziny kosmetologii, makijażu permanentnego i medycznego, i zarządzaniu w branży kosmetycznej. Prelegentka licznych konferencji naukowych i biznesowych w Polsce i za granicą. Jedna z niewielu osób w Polsce zajmująca się medycznymi aspektami i powikłaniami w makijażu permanentnym. Prodziekan kierunku Kosmetologia na Wydziale Medycznym Akademii Górnośląskiej w Katowicach, wykładowca akademicki. Od początku kariery zawodowej łączy świat biznesu i beauty koncentrując się na rozwijaniu wiedzy w obu dziedzinach. Założycielka Esthetic Institute.

 

Izabela Cieśla-Panek

Elektroradiolog, dyplomowany Perfuzjonista w kardiochirurgii, Kosmetolog Elektroradiolog ze specjalizacją planowania terapii onkologicznych. Wieloletni pracownik Kliniki Kardiochirurgii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Oddziału Intensywnej Opieki Kardiologicznej w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach- Ochojcu. Specjalista do spraw krążenia pozaustrojowego, oddychania pozapłucnego oraz terapii nerkozastepczych. Absolwentka Wydziału Medycznego Akademii Górnośląskiej na kierunku Kosmetologia. W Esthetic Institute jest trenerem kosmetologii medycznej, nowoczesnych technologii i procedur estetycznych. Wykładowca akademicki w zakresie anatomii oraz znieczulenia w zabiegach medycyny estetycznej. Ekspert w zakresie nowoczesnych technologii w gabinecie kosmetycznym oraz medycznych aspektów procedur kosmetologicznych. Prywatnie wielka fanka karboksyterapii oraz zabiegów z użyciem igieł.

 

Ewelina Sarnowska

Kosmetolog, absolwentka Wydziału Medycznego WSSP im Wincentego Pola w Lublinie, AG Katowice a także absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Specjalizuje sie w kosmetologii medycznej oraz makijażu permanentnym. Jest praktykiem jak również dyplomowanym trenerem w zakresie makijażu permanentnego. Ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Medycznym Akademii Górnośląskiej na kierunku Trener linergista z dwoma wyróżnieniami oraz roczną szkołę Kosmetologii medycznej Akademii Esthetic Institute w Katowicach. Prowadzi zajęcia z zakresu makijażu permanentnego oraz kosmetologii w Akademii Górnośląskiej w Katowicach. Jest również trenerem z zakresu kosmetologii medycznej w Esthetic Institute Katowice. Jest właścicielką gabinetu kosmetycznego Cosmetologic w Bielsku Białej. Wiedza praktyczna oraz przekazywanie jest jej pasją. Zajmowała się tematyką kompetencji trenerskich. Wkłada całe swoje zaangażowanie i wiedzę, tak aby żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi zarówno to postawione w gabinecie jak i w sali wykładowej.

 

Beata Szostek

Kosmetolożka, absolwentka Akademii Górnośląskiej , dyplomowana trenerka - linergistka. Prowadzi własny salon, gdzie proponuje klientkom i klientkom możliwie najszerszy wachlarz usług kosmetycznych o najwyższej jakości. Aktywna członkini akcji Motyle Świadomości, w ramach której zarówno uświadamia Amazonki o możliwości podniesienia jakości życia po mastektomii, jak i wykonuje pro bono mikropigmentacje brodawek sutkowych oraz ukrywa pozabiegowe blizny pod subtelnymi, kobiecymi tatuażami. Nigdy nie spoczywa na laurach i nie ustaje w zdobywaniu wiedzy, tak teoretycznej, jak i praktycznej. Szkoli również kolejne adeptki różnych dziedzin kosmetologii. Zawsze uśmiechnięta i gotowa do pomocy, kocha zwierzęta, a ludzi traktuje z szacunkiem.

 

CZAS TRWANIA

2 semestry (180 godzin)  - zajęcia odbywają się w systemie zaocznym (sobota-niedziela) - 9 zjazdów dwudniowych

sobota: 9:30-16:30

niedziela: 9:30-16:30

 

OPŁATY

Opłata rejestracyjna: 85 zł

Opłata rejestracyjna dla Absolwentów GWSH: 0 zł

Czesne: 10000 zł: płatne w dziesięciu ratach po 1000 zł

Czesne dla absolwentów GWSH: 10000 zł 9500 zł (-5%): płatne w dziesięciu ratach po 950 zł

 

Lokalizacja:

 

Zajęcia odbywają się w Katowicach Piotrowicach w siedzibie Akademii Górnośląskiej oraz przy ul. Szarych Szeregów 31.

 

 

Termin rozpoczęcia zajęć: październik 2022

Harmonogram zjazdów:

 

 1. 05/06.11
 2. 19/20.11
 3. 10/11.12
 4. 21/22.01
 5. 11/12.02
 6. 11/12.03
 7. 01/02.04
 8. 22/23.04
 9. 27/28.05
 10. 17/18.06

 

Powyższe terminy mogą ulec zmianie. Liczba miejsc jest ograniczona.

Uczelnia zastrzega sobie prawo zakończenia rekrutacji przed planowanym terminem.

Informujemy, że w przypadku zbyt małej liczby kandydatów kierunek może nie zostać uruchomiony.

W przypadku nieuruchomienia studiów opłata rejestracyjna oraz czesne podlegają zwrotowi.

 

ZAPISY

SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI NT. STUDIÓW I ROCZNEGO KURSU UDZIELAJĄ PRACOWNICY CENTRUM STUDIÓW PODYPLOMOWYCH, KURSÓW I SZKOLEŃ GWSH

Anna Włodarz - e-mail: podyplomowe@gwsh.pl

Dane kontaktowe do pracowników Esthetic Institute: tel. 888703002

Rekrutacja na studia podyplomowe oraz roczny kurs jest otwarta i odbywa się na zasadzie kolejności zgłoszeń. Na studia podyplomowe przyjmowane są osoby z wyższym wykształceniem. Roczny kurs jest przeznaczony dla osób bez wyższego wykształcenia.


Aby zapisać się na studia podyplomowe, należy założyć konto w systemie internetowej rejestracji 

Prosimy zweryfikować wprowadzone dane oraz zapamiętać hasło.

Następnie należy wybrać kierunek na który Państwo aplikują.

W ostatnim kroku umówimy się na spotkanie, podczas którego przekażesz nam komplet dokumentów i podpiszemy umowę na świadczenie usługi edukacyjnej.

UWAGA - Na studia przyjmowane są osoby, które dopełnią wszystkich formalności. Dokonanie tylko rejestracji internetowej bądź złożenie niekompletnych dokumentów nie gwarantuje miejsca na studiach.

* Absolwenci AG są zwolnieni z opłaty rejestracyjnej.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+