PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Psychologia w biznesie

Drukuj

Studia prowadzone we współpracy z:


 

Czego nauczysz się na studiach?

 • Dokonasz diagnozy i wzmocnienia kompetencji interpersonalnych, komunikacyjnych i autoprezentacyjnych.
 • Poznasz lepiej siebie i  kluczowe czynniki wpływające na twoją efektywność.
 • Dowiesz się jakie czynniki wpływają na sprawne i skuteczne zarządzanie przedsiębiorstwem i organizacją,
 • odbędziesz akredytowane szkolenie Brainstorm Change Thinking Model.

Cel studiów:

Zdobędziesz oraz rozwiniesz kompetencje psychologiczne i socjologiczne niezbędne w pracy menedżera.

Profil uczestnika:

 • absolwent studiów wyższych o zainteresowaniach związanych z rozwojem umiejętności psychologicznych i społecznych w środowisku zawodowym
 • należysz do grupy - menedżer, kierownik, dyrektor dowolnego szczebla w przedsiębiorstwie lub innej organizacji w tym administracji publicznej.

Po ukończeniu studiów otrzymasz:

 • świadectwo ukończenia studiów podyplomowych GWSH
 • dyplom wydany przez Brainstorm Group a uprawniający do stosowania Brainstorm Change Thinking Model
 • Wstęp wolny na konferencję Kongres HR organizowaną w Katowicach
 • Raport z badania Ensize

ABY ZAPOZNAĆ SIĘ Z PROGRAMEM KLIKNIJ TUTAJ

KTO PROWADZI ZAJĘCIA?

Sebastian Matyniak – menedżer kierunku

W Brainstorm Group odpowiada za zespoły organizujące wszystkie wydarzenia otwarte, takie jak: konferencje i szkolenia otwarte. Dodatkowo odpowiada za pracę i rozwój działu consultingu, oraz działu finansów. Najczęściej koordynuje projekty związane z zarządzaniem strategicznym, audyty oraz transformacje Lean. Jego przygotowanie trenerskie to ponad 1500 dni szkoleniowych. Doświadczenie consultingowe to koordynacja ponad 200 projektów doradczych w tym kilkudziesięciu transformacji Lean.
Jest absolwentem studiów MBA i wielu uznanych projektów rozwojowych.
Inni mówią o nim: inspiruje do działania, dba o ciągłe doskonalenie, zawsze znajduje rozwiązania, zaraża energią. Wolne chwile najczęściej spędza z rodziną w górach.
Relaksuje się grając na gitarze i uprawiając sport. Ważna jest dla niego realizacja celów własnych z poszanowaniem celów Klienta.
 
 

Bartosz Rusek

W Brainstorm Group odpowiada za zespoły organizujące wszystkie szkolenia zamknięte
i badania. Dodatkowo odpowiada za zarządzanie zespołem trenerskim. Najczęściej koordynuje i prowadzi szkolenia z obszaru zarządzania, negocjacji i sprzedaży, obsługi Klienta oraz kompetencji osobistych. Ponadto zarządza projektami badań parametrycznych, badań satysfakcji i badań AC/DC. Jego przygotowanie trenerskie
to ponad 1000 dni szkoleniowych. Doświadczenie badawcze to koordynacja i realizacja ponad 100 różnych badań. Posiada 16 lat doświadczenia zawodowego.
Z wykształcenia nauczyciel języka angielskiego.
Inni mówią o nim: pomysłowy, zorientowany na relacje i cel, otwarty, wyważony, zaraża entuzjazmem i energią.
Prywatnie aktywnie uprawia wspinaczkę, turystykę górską i bieganie. Jego wielką pasją jest fotografia i podróże - w szczególności inspiruje go Nepal, który odwiedził już trzykrotnie.
 

Ireneusz Wolski

W Brainstorm Group pełni rolę trenera i konsultanta.
Ukończył Politologię na Uniwersytecie Śląskim oraz Zarządzanie Zasobami Ludzkimi
na Uniwersytecie Jagiellońskim. Certyfikowany konsultant i trener Herrmann Brain Dominance Instrument. Posiada duże doświadczenie menedżerskie i trenerskie. Zrealizował ponad 1200 dni szkoleniowych.
Inni mówią o nim: strażnik wartości, optymista, otwarty i kreatywny, szybko nawiązuje relacje.
Jego wielką pasją jest hokej – wraz ze swoją drużyną w 2009 roku zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski Amatorów. Wraz z synem odkrywa drugą pasję - Downhill.

 
 

Marcin Tomala

W Brainstorm Group pełni role trenera.  Jego przygotowanie zawodowe to 13 lat pracy w roli trenera, facylitatora, wykładowcy. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu komunikacji
i współpracy zespołowej, motywowania, sprzedaży i negocjacji. Szczególne zainteresowania to zwinne metody zarządzania projektami - Agile oraz myślenie projektowe - Design Thinking. Swoje doświadczenie zdobywał jako trener wewnętrzny w międzynarodowej korporacji wspierając różne jednostki, specjalistów i menadżerów. Był członkiem zespołów wdrożeniowych strategicznych projektów w organizacji.
Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz studiów podyplomowych Akademia Menadżera Sprzedaży. Ukończył także studia podyplomowe
z Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Jest certyfikowanym trenerem i facylitatorem, konsultantem Extended DISC oraz Stylów przywództwa.
Inni mówią o nim: pracuje z pasją i dużym zaangażowaniem, kreatywny, z poczuciem humoru.
Prywatnie uwielbia podróże, zwłaszcza po europejskich krajach wyspiarskich.
 

Magdalena Olechnowicz

Ma za sobą ponad 6000 godzin poprowadzonych warsztatów dla różnych grup zawodowych i stanowisk – od operatorów maszyn po dyplomatów, od nauczycieli szkół artystycznych po dyrektorów hut i kopalń. Jako asesor w sesjach AC/DC obserwowała i udzieliła informacji zwrotnej blisko setce osób. Zrealizowała ponad 80 godzin sesji coachingowych, w tym 30 pod superwizją.
Jej obszary specjalizacji to rozwój kompetencji menedżerskich, praca zespołowa
i współpraca, komunikacja interpersonalna w biznesie, zarządzanie efektywnością osobistą
i zespołu, trening trenerów. Zajmuje się również Assessment / Development Center – jako asesor i Mystery Shoper – jako konsultant.

 

Aleksander Kocur

W Brainstorm Group pełni rolę starszego trenera. Posiada ponad 20 letnie doświadczenie
w pracy w zróżnicowanym środowisku zarówno w Polsce jak i za granicą. W swojej karierze zawodowej pełnił rolę: sprzedawcy, menedżera i dyrektora w działach sprzedaży. Ma za sobą ponad 800 dni szkoleniowych. Prowadzi szkolenia z zakresu sprzedaży, obsługi Klienta, negocjacji i zarządzania.
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.
Inni mówią o nim: pasjonat, nastawiony na cel, otwarty na ludzi.
Jego pasją jest muzyka i sport. W wolnych chwilach grywa wraz ze swoim zespołem na gitarze oraz biega w maratonach.

 
 

Marta Błońska

W Brainstorm Group pełni rolę coacha i eksperta ds. rozwoju kompetencji miękkich. Jej przygotowanie zawodowe to kilkanaście lat praktyki zawodowej w roli, trenera, coacha, psychologa i terapeuty. Jej głównymi obszarami zainteresowań zawodowych są automotywacja i motywowanie, radzenie sobie z emocjami i stresem, mindfulness oraz budowanie pewności siebie. Posiada duże doświadczenie w pracy ze zróżnicowanymi grupami uczestników. Prowadziła projekty dla kilkudziesięciu firm, organizacji, szpitali
i uczelni.
Jest absolwentką pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, ukończyła również psychologię na Uniwersytecie SWPS. Posiada także dyplomy z licznych kursów doskonalących z zakresu psychologii i pedagogiki.
 Inni mówią o niej: "oaza spokoju, perfekcjonistka, zorientowana na drugiego człowieka".
Jest matką dwóch uroczych dzieci. W wolnych chwilach udziela lekcji tańca, którego jest pasjonatką.
 

Jolanta Uran-Gędłek

Trener biznesu - psycholog. Prowadzi szkolenia warsztatowe związane z rozwojem menedżerskim (m. in. zarządzanie zespołem, rozwój umiejętności kierowniczych,
tj. prowadzenia rozmów oceniających/feedback/, komunikacja w zarządzaniu, budowanie relacji z podwładnymi, rozwiązywania konfliktów, asertywności i radzenia sobie ze stresem, zarządzania zespołem i zmianą
Doradca w obszarach - badanie potrzeb szkoleniowych w organizacji, badanie motywacji
i satysfakcji , kultury organizacyjnej, systemy oceny i rozwoju kompetencji zawodowych, opisy stanowisk pracy, systemy motywacyjne.
Prowadziła zajęcia na studiach podyplomowych w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach oraz w  Śląskiej Wyższej Szkole Zarządzania. Szkoliła m.in. Urząd Miejski
w Gliwicach, Urząd Miejski w Katowicach, Urząd Miejski w Rudzie Śląskiej, UM-Zabrze, UM Olkusz , UM W-wa,  UM W-wa Bemowo, Centrum Nauki Kopernik, ArcellorMittal Poland, Polifarb, Akzo Nobel, FFiL Śnieżka, Tauron, Timken Polska, Zakłady Azotowe Tarnów, GPW Katowice, PZU Życie S.A. Centrala w W-wie, PZU Życie S.A. Oddział w Gliwicach,
Absolwentka  Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej im. Wojciecha Korfantego
i Uniwersytetu Humanistycznego Szkoły Wyższej  Psychologii Społecznej w Katowicach.
Posiada certyfikat trenera -szkoła trenerów "METRUM" w Katowicach, szkoły rekomendowanej przez PTP (Polskie Towarzystwo Psychologiczne),oraz Certyfikat "Lead Training" - wydany przez MOODY INTERNATIONAL 2004 r.
Doświadczenie zawodowe zdobywała, pracując w firmach produkcyjnych, w projektach związanych z restrukturyzacją firm, tworzeniem struktur holdingowych. Zarządzała kilkoma dużymi projektami szkoleniowymi  ponad 150 dni szkoleniowych oraz projektami doradczymi.
Współautorka książki "Zarządzanie Projektem Szkoleniowym" wyd. One Press 2008r.
oraz "Budowanie Kultury Innowacyjności” wyd. FTP 2017 r.
Autorka cyklu artykułów na temat projektów doradczych, oraz artykułów na temat systemów ocen pracowniczych, pisanych dla Personelu i Zarządzania.
W wolnych chwilach z pasją zajmuję się trekkingiem i pielęgnacją róż w ogrodzie.
 

Sławomir Zelent

W Brainstorm Group pełni rolę  trenera i konsultanta. Posiada bogate doświadczenie
w środowisku VUCA, które nauczyło go, jak zarządzać ludźmi tak aby rozwijali swój potencjał, zamiast po prostu wykonywać polecenia. Dla niego każda zmiana zaczyna się od silnego przywództwa i umiejętności podłączania zespołu do swojej wizji. Jego doświadczenie zawodowe to praca w największej organizacji w kraju jako oficer w Wojsku Polskim.
Ma za sobą projekty zmian w środowisku międzynarodowym. Był uczestnikiem wielu misji zagranicznych, gdzie współpracował z elitarnymi służbami bezpieczeństwa z całego świata. Specjalizuje się w szkoleniach z przywództwa, planowania i prowadzeniu transformacji LEAN.
Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej we Wrocławiu oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
Inni mówią o nim: "zawsze wie co powiedzieć, dobrze przygotowany, zawsze analizuje ryzyko, motywuje innych do działania".
Jego zainteresowania to sport i zdrowy tryb życia w każdej aktywnej postaci. Chętnie zgłębia metodologie LEAN, AGILE i literaturę faktu. Kanapę w domu posiada dla spotkań
ze znajomymi, nie dla oglądania telewizji.
 

Mariusz Mażewski

W Brainstorm Group pełni rolę trenera i konsultanta ds. badań. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy zawodowej. Od kilkunastu lat projektuje i prowadzi szkolenia
i różnego typu badania dla biznesu. Jest ekspertem w realizacji projektów doradczych
w obszarze szeroko rozumianego Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Posiada bogate doświadczenie w pracy zarówno z biznesem, z uczelniami oraz organizacjami i instytucjami.
Jest absolwentem Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Zarządzania
i Marketingu Szkoły Zarządzania Uniwersytetu Śląskiego w Chorzowie.
Inni mówią o nim: "na sali szkoleniowej wulkan energii, dokładny i precyzyjny, zawsze zaangażowany w projekt który prowadzi."
 W wolnych chwilach uwielbia samotnie chodzić po górach oraz podróżować z rodziną.

 

 

 

CZAS TRWANIA

2 semestry - 176 godzin

Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu:

 • soboty: 8.00 - 14.50
 • niedziele: 8.00 - 14.50

 

OPŁATY

Opłata rejestracyjna: 85 zł

Opłata rejestracyjna dla Absolwentów AG/GWSH: 0 zł

Czesne: 5600 zł (-20%) 4480 zł płatne w ośmiu ratach po 560 zł

najniższa cena z ostatnich 30 dni: 4480 zł

Czesne dla absolwentów AG/GWSH: 5600 zł (-25%) 4200 zł płatne w ośmiu ratach po 525 zł

najniższa cena z ostatnich 30 dni: 4200 zł

Aby skorzystać z promocji należy dokonać rejestracji internetowej do 31 lipca 2024 roku.

Termin rozpoczęcia zajęć: październik/listopad 2024

 

Powyższe terminy mogą ulec zmianie. Liczba miejsc ograniczona.

Uczelnia zastrzega sobie prawo zakończenia rekrutacji przed planowanym terminem.

Informujemy, że w przypadku zbyt małej liczby kandydatów kierunek może nie zostać uruchomiony.

W przypadku nieuruchomienia studiów opłata rejestracyjna oraz czesne podlega zwrotowi.

 

ZAPISY

SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI NT. STUDIÓW UDZIELAJĄ PRACOWNICY CENTRUM STUDIÓW PODYPLOMOWYCH, KURSÓW I SZKOLEŃ AG

w sprawach rekrutacji
tel.: (32) 35 70 600, (32) 35 70 619, e-mail: rekrutacja@akademiagornoslaska.pl

w sprawach związanych z realizacją studiów
tel.: (32) 35 70 583, (32) 35 70 584, e-mail: podyplomowe@akademiagornoslaska.pl

 

Rekrutacja na studia podyplomowe odbywa się na zasadzie kolejności zgłoszeń. Na studia przyjmowane są osoby z wyższym wykształceniem.

Jeśli nie posiadasz wykształcenia wyższego, istnieje możliwość uczestnictwa w zajęciach w formie kursu. Szczegółów udzielają pracownicy.


Aby zapisać się na studia podyplomowe, należy założyć konto w systemie internetowej rejestracji na poniższej stronie:

Prosimy zweryfikować wprowadzone dane oraz zapamiętać hasło.

Następnie otrzymasz link aktywacyjny na podaną przez siebie skrzynkę mailową. Jeśli maila z linkiem nie ma, zajrzyj do folderu spam.

Po aktywacji konta, uzupełnij dane osobowe oraz wybierz kierunek na który aplikujesz.

W ostatnim kroku zadzwoń, napisz maila lub poczekaj na kontakt z naszej strony. Umówimy się na formę przekazania dokumentów, osobiście bądź pocztą.

UWAGA - Na studia przyjmowane są osoby, które dopełnią wszystkich formalności. Dokonanie tylko rejestracji internetowej bądź złożenie niekompletnych dokumentów nie gwarantuje miejsca na studiach.

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+