Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korgantego - Uczelnia Akademicka

Praktyk Systemów Informatycznych Microsoft

Drukuj

Akademia Nowych Technologii

 

Gwarantowany termin rozpoczęcia: do 7 dni od podpisania umowy.

 

Indywidualne Studia Podyplomowe metodą "blended-learning".

 

Czym są Indywidualne Studia Podyplomowe ?

Indywidualne Studia Podyplomowe charakteryzują się tym, że:

 1. Student ma gwarantowany termin realizacji zajęć ( nie czeka, aż się zbierze odpowiednia liczba kursantów);
 2. Student ma indywidualnego trenera - opiekuna merytorycznego, z którym ma stały oraz "na żądanie" kontakt w czasie wszystkich zajęć na studiach;
 3. Student realizuje program wg indywidualnego tempa pracy;
 4. Student ma indywidualnie skonfigurowane mobilne środowisko laboratoryjne oparte na rozwiązaniu CloudLabs;
 5. Student ma indywidualny dostęp do asynchronicznych mobilnych zasobów wykładowych;
 6. Student ma indywidualne konsultacje merytoryczne.

 

DLACZEGO "Praktyk Systemów Informatycznych Microsoft"

Systemy Informatyczne oparte na technologiach firmy Microsoft są wszechobecne w każdej współczesnej działalności człowieka zarówno w biznesie jak i w administracji, medycynie, edukacji i w innych organizacjach. Ich jakość działania, bezpieczeństwo, innowacyjność czy konkurencyjność coraz bardziej zależy od stopnia profesjonalizmu administratorów systemów informatycznych. Praktyk Systemów Informatycznych Microsoft to początek wielkiej przygody zawodowej prowadzącej nie jednokrotnie do stanowiska głównego managera IT i członka zarządu we współczesnych korporacjach.

 

DLA KOGO?

W szczególności studia polecamy osobom:

 • już pracującym przy administrowaniu, konfigurowaniu czy zarządzaniu systemami informatycznymi,
 • przygotowującym się do podjęcia pracy z systemami informatycznymi,
 • osobom pracującym w innych działach, które w swojej pracy wykorzystują podstawową wiedzę z zakresu administrowania systemami informatycznymi,
 • specjalistom zajmującym się realizacją polityki bezpieczeństwa ICT w przedsiębiorstwach, instytucjach i innych organizacjach,
 • zainteresowanym poszerzeniem umiejętności zarządzania systemami informatycznymi.

 

CO MOGĘ OSIĄGNĄĆ?

Celem studiów jest przekazanie słuchaczom specjalistycznej, praktycznej i aktualnej wiedzy z zakresu szeroko rozumianego:

 • administrowania,
 • konfigurowania
 • zarządzania

zarówno całymi systemami jak i jego składowymi, opartych na technologii Microsoft.

Wiedzę tę słuchacze mogą zweryfikować przystępując do certyfikowanych przez Microsoft egzaminów i zdobywając odpowiedni certyfikowany status eksperta (MCSA, MCSE).

 

JAKIE KWALIFIKACJE ZDOBĘDĘ?

Absolwenci studiów rozwiną swoją wiedzę i umiejętności:

 • z zakresu zaawansowanego zarządzania i utrzymania środowiska opartego o Microsoft Windows Server 2012 R2 a w szczególności konfiguracji klastrów i dostępności aplikacji i usług, usług certyfikatów, usług federacji,
 • potrzebne do lepszego zarządzania i ochrony dostępu do danych i informacji, wdrażania i zarządzania infrastrukturą tożsamości i zapewnienia bardziej bezpiecznego dostępu do danych z dowolnego miejsca,
 • przygotowujące do egzaminu certyfikacyjnego ze ścieżek Microsoft Certified Solutions Associate (MCSA),Microsoft Certified Solutions Expert (MCSE).

 

PROGRAM STUDIÓW

Program studiówskłada się z 5 modułów:

 • Administering Windows Server 2012
 • Configuring Advanced Windows Server 2012
 • Administering System Center 2012 Configuration Manager
 • Active Directory Services with Windows Server Administration with Windows PowerShell
 • Automating Administration with Windows PowerShell
 • oraz z seminarium dyplomowego.

ABY ZAPOZNAĆ SIĘ Z PROGRAMEM STUDIÓW KLIKNIJ TUTAJ

 

CYFROWE ŚRODOWISKO NAUCZANIA

Na czas studiów każdy student otrzymuje:

 • dostęp na 2 lata od momentu rozpoczęcia studiów, indywidualne konto GWSH do pełnych usług chmury OFFICE 365 z możliwością darmowej instalacji ofline Office 2016.
 • dostęp do internetowej akademickiej biblioteki NASBI

 

KTO PROWADZI ZAJĘCIA?

przede wszystkim przez wykładowców-praktyków, a formuła zajęć jest realizowana w oparciu o praktyczne warsztaty (przykłady, symulacje, ćwiczenia) podnoszące kompetencje słuchaczy, które będzie można niemalże natychmiast wykorzystać w codziennej pracy zawodowej.

Zajęcia prowadzą m.in.:

dr Jan Polak - opiekun merytoryczny

dr Jan Polak – (doktorat z fizyki teoretycznej), prodziekan ds kierunku Informatyki oraz odpowiedzialny za rozwój Cyfrowego Środowiska Nauczania w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach. Od lat animator Technologii Informatycznej w edukacji. Od 2011r. Apple Education Mentor, wcześniej: (2006-2011) Partners in Learning Manager firmy Microsoft, (2003-2006) Microsoft Education Technology Advisor w Microsoft Poland, dyrektor Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli „Altkom Akademia" i szkoleń Elearningowych w Altkom Akademii, dyrektor Ogólnopolskiego Centrum Edukacyjnego 2SI S.A., dyrektor CTEC OSI Computrain S.A. w Katowicach i Warszawie. Aktywny trener profesjonalnych zastosowań technologii informatycznych w biznesie. Od 1997 r. Certyfikowany Trener Microsoft (MCT). Inicjator rozwiązań typu E-szkoła np. w woj.opolskim. Współautor projektu pilotażowego z MENiS dot. zdalnego nauczania dzieci Obywateli Polskich Czasowo Przebywających za Granicą. Nagroda MS za najwyższy poziom certyfikowanych szkoleń z technologii MS w Polsce w roku 2002.

 

Tomasz Siemek

Tomasz posiada silnie rozwinięte kompetencje kierownicze w obszarze edukacji informatycznej -kompleksowe zarządzanie firmą. Zarządzanie: budowanie, wdrażanie i nadzór nad realizacjąstrategii edukacji, zarządzania ludźmi i kierowania zespołami trenerów, budowanie właściwej atmosfery pracy zespołowej. Tomasz rozumie i traktuje IT jako integralny proces biznesowy w nowoczesnym przedsiębiorstwie. Umiejętnie zarządza projektami IT, wdrażanie rozwiązań i procesów IT. Tomasz posiada wszechstronna edukacja w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem: finanse, księgowość, procesy biznesowe. Jego zdolności są silnie rozwinięte zarówno interpersonalne jak i umiejętności managerskie: komunikatywność, umiejętność zarządzania zespołem, prezentacji.

 

Michał Karski

Michał został certyfikowanym trenerem w 1999 roku specjalizuje się w SQL Server, IBM / Lotus i Amazon Web Services. W ciągu tych lat zdobył następujące certyfikaty: AWS Certified Solutions Architect - Associate, Microsoft Certified Trainer (MCT), Certified Lotus Instructor (CLI). Miejsce 3 Microsoft Certified Trainer w 1999 roku w Polsce. CompTIA Bezpieczeństwa +, Microsoft Certified Database Administrator Microsoft Certified Systems Engineer Symantec Certified Architect Technologia - Sprzęt Zapory & Integrated Security, IBM Certified Application Developer zaawansowane.

 

Leszek Kwaśniewski

Leszek jest długoletnim trenerem specjalizującym się w bazie danych / BI (SQL Server, Oracle), rozwiązań bazodanowych. Jest konsultantem Business Intelligence i prelegentem na konferencjach bazy danych (SQL i SQL Day Lite). Leszek jest również uhonorowany tytułem MVP Platformy danych.Certyfikaty: Microsoft Certified Solutions Expert danych i Business Intelligence Platform. MCTIP Database Administrator 2008 MCITP Database Developer 2008 MCITP Business Intelligence Developer 2008 MCSA SQL Server (2008/2012), Microsoft Certified Trainer.

 

 

Adam Suchcicki 

Adam jest doświadczonym trenerem specjalizującym się w technologiach Windows Server, jest on specjalistą Office 365, specjalistą BPIO (SharePoint, Exchange, Lync) oraz trenerem AWS z dziedziny projektowania architektury i systemów operacyjnych. Wykłada jako certyfikowany trener Microsoft od 2011 roku. Adam posiada kompetencje w zakresie edukacji IT: rozumienie i traktowanie jako integralny proces biznesowy w nowoczesnym przedsiębiorstwie IT, umiejętne zarządzanie projektami, wdrażanie rozwiązańi procesów IT. Adam posiada także silnie rozwinięte umiejętności interpersonalne: komunikatywność, umiejętność zarządzania zespołem, prezentacji.

 

Robert Jezierski

Doświadczony Inżynier systemowy, posiadający udokumentowaną wiedzę w dziedzinie serwerów firmy Microsoft, Citrix i hardware takich producentów jak Fujitsu i Dell. Posiadający doświadczenie w szkoleniu partnerów firmy Fujitsu z zakresu serwerów i macierzy dyskowych. Wieloletni instruktor i konsultant pracujący w Action Centrum Edukacyjne. Swoje doświadczenie rozwija w dziedzinach związanych z bezpieczeństwem danych oraz szeroko pojętą wirtualizacją w tym chmurach prywatnych i publicznych. Zdobytą wiedzę wykorzystuje w trakcie wdrożeń jak i prowadzonych szkoleń.

 

 

Kamil Bączyk

Trener i konsultant posiadający wieloletnią praktykę i doświadczenie w dziedzinie technicznej IT i oprogramowania. Kamil również posiada wiedzęw dziedzinie kontroli dostępu, bezpieczeństwo sieci i aplikacji bezpieczeństwa telekomunikacyjnego, architektury i projektowania systemów w zakresie bezpieczeństwa i ciągłości działania odzysku / katastrofy planowania / wysokiej dostępności (BCP, DR i HA). Kamil specjalizuje się w Microsoft Public Cloud and On-Premise hybrydowe scenariusze, Office 365 Architektura - projektowanie i utrzymanie, SharePoint Architektura i integracja, Office 365 i współpracy SharePoint, architektura Infrastruktura Windows - projektowanie i utrzymanie, audyty bezpieczeństwa / testy penetracyjne, testy penetracyjne infrastruktury systemu Windows, systemy informacyjne (AD RMS, funkcja BitLocker itp), projektowanie architektury systemów zabezpieczenia. Kamil posiada tytuł Microsoft Most Valuable Proffesional (MVP) jako odznaczenie dla najaktywniejszych specjalistów Microsoft.

 

Michał Popiół

Michał Popiół posiada tytuł nauk ścisłych uzyskany na Politechnice Warszawskiej jako inżynier oprogramowania. Główne gałęzie specjalizacji Michała to administrator i architekt systemów, konsultant oraz certyfikowany trener Microsoft. Od 2008 roku szkoli w zakresie: Windows (7, 8, 8.1, 10), Windows Server (2008, 2008R2, 2012, 2012 R2), wirtualizacja (Hyper-V, VDI), chmura prywatna (System Center Products), chmura hybrydowa (Office 365) oraz Samsung KNOX (Container technology, EMM).


 

Pozostałe informacje  

Dyplom ukończenia:

Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach.  Materiały Szkoleniowe: Microsoft Oficial (Academic) Curriculum w j.angielskim.  

Forma studium: wykłady + laboratoria + seminarium + konsultacje  

Certyfikat ukończenia każdego modułu: Microsoft Imagine Academy  

Efektywny czas trwania: 225 godz.  

Max czas aktywacji: 18 miesięcy.  

Cena: 9900 pln brutto.  

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy jan.polak@gwsh.pl lub telefoniczny 723-583-694.

Członek - Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich Członek - Alliance, Universities For Democracy Członek - Światowa Organizacja Turystyki Członek - European Council for Business Education Akredytacja - Stowarzyszenie Edukacji Menedżerskiej Forum Członek - Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach Członek - Instytut Gospodarki Nieruchomościami Członek - Polskie Towarzystwo Ekonomiczne - Oddział Katowice Partner - IBM Partner - Kamsoft Partner - Alstom Partner - Krajowa Izba Biegłych Rewidentów Partner - Green Bridge Partner - Marco Partner - Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości Członek - Ogólnopolska Sieć Biur Karier Partner - Capgemini Partner - PWCPartner - Ataxo Partner - Kariera w Finansach.pl Partner - Górnośląskie Forum Informatyczne Partner - Jobs.pl Partner - e-kapita.pl Partner - mlody-inzynier.pl Partner - Cyclad Partner - DlaStudenta.pl Partner - HRInvestment Partner - Rockwell Automation Partner - Randstad Partner - Eures Partner - ING Partner - Logotec Partner - Work Express Partner - Raben Projektor
gwsh.pl

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa
im. Wojciecha Korfantego

40-659 Katowice, ul. Harcerzy Września 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

Erasmus+