PL | UA | EN | KZ
logo Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej

Medycyna estetyczna dla lekarzy

Drukuj

Szanowni Państwo,

z dniem 10 czerwca wyczerpał się limit miejsc. 

Noworejstrujące się osoby zapisywane będą na listę rezerwową. 

 

Studia prowadzone we współpracy z firmą FENICE

 

 

JEDNE Z NAJBARDZIEJ KOMPLEKSOWYCH STUDIÓW W POLSCE!

 

DLACZEGO MEDYCYNA ESTETYCZNA?

Medycyna estetyczna - dynamicznie rozwijająca się interdyscyplinarna dziedzina kosmetologii w skład, której wchodzą zagadnienia i umiejętności z innych specjalizacji: dermatologii, chirurgii, stomatologii, dietetyki, endokrynologii, ginekologii, geriatrii, fizjoterapii chorób wewnętrznych i promocji zdrowia. Medycyna estetyczna wymaga jednak specyficznej edukacji oraz możliwości stałego doskonalenia umiejętności teoretycznych i praktycznych.

Światowe autorytety lekarskie w  dziedzinie kosmetologii w sposób ciągły pracują nad powstaniem ogólnoświatowych kanonów postępowania. Podczas studiów podyplomowych w zakresie medycyny estetycznej krajowi i zagraniczni specjaliści będą prezentować zasady i normy dobrej praktyki lekarskiej.

Wielu osób kwestionuje istnienie medycyny estetycznej, nadając działaniom lekarzy zaangażowanych w poprawę wyglądu ludzi raczej miano „mody” niż nauki.
A przecież jest tak, że jeśli czujemy się lepiej, bo nasz nos nie jest krzywy, bo nasze usta są pełne – co stanowiło kompleks już u małej dziewczynki, nasze dłonie gładkie a nie pokryte plamami, to chce nam się żyć i pracować, lepiej i zgodniej ze sobą niż wtedy, gdy nie godzimy się z własnym wyglądem.
Czujesz się dobrze – działasz lepiej!

Absolwenci naszych studiów posiądą wiedzę, kwalifikacje i praktyczne umiejętności z zakresu nowoczesnej medycyny estetycznej, której jako specjalizacji w Polsce nie ma, ale której istnienie potwierdzają najwyższe autorytety medyczne, choćby poprzez fakt, że z jej definicją walczą. Nie będą zmuszeni do płacenia pacjentom odszkodowań z tytułu niewłaściwie przeprowadzonego zabiegu. Temu te studia służą! I pozyskiwaniu umiejętności, wiedzy i – co najważniejsze – dostępu do preparatów i sprzętu, które powyższe stwierdzenie czynią faktem.


Nie zamierzamy przekonywać niezdecydowanych. Zdecydowanych wykonywać swój zawód profesjonalnie – ZAPRASZAMY!

 

 

DLA KOGO?

Studia przeznaczone są dla lekarzy wszystkich specjalności, posiadających czynne prawo wykonywania zawodu.

 

JAKIE KWALIFIKACJE ZDOBĘDĘ?

Celem studiów jest uzyskanie wiedzy, kwalifikacji oraz nabycie praktycznych umiejętności z zakresu nowoczesnej medycyny estetycznej.

W trakcie wykładów, seminariów i zajęć praktycznych uczestnicy studiów będą uzupełniać i rozszerzać wiedzę ale przede wszystkim zdobywać nowe umiejętności praktyczne.

 

ABY ZAPOZNAĆ SIĘ Z PROGRAMEM STUDIÓW KLIKNIJ TUTAJ

 

CO MOGĘ OSIĄGNĄĆ?

Ukończenie studiów daje możliwość założenia własnej praktyki lekarskiej. W trakcie studiów kładziemy bardzo duży nacisk na zajęcia praktyczne.

 Absolwenci będą posiadali wiedzę, kwalifikacje i umiejętności praktyczne w zakresie:

 • pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo;
 • przeprowadzenia podstawowej konsultacji z zakresu dermatologii estetycznej;
 • przeprowadzania zabiegów: peelingi chemiczne, metody korekcji zmarszczek oraz techniki wypełniania tkanek miękkich, mezoterapia i biomezotarapia, iniekcje toksyny botulinowej;
 • upiększania i korygowania defektów skóry;
 • zarządzania i marketingu ośrodkami kosmetyczno-medycznymi.

 

Podczas zajęc warsztatowych zdobędziecie Państwo umiejętności:

 • zastosowania peelingów chemicznych z wykorzystaniem technik podstawowych, peelingi kwasem migdałowym i glikolowym, wskazania i przeciwskazania, poznacie Państwo możliwości terapeutyczne i procedury stosowania;
 • zastosowania peelingów chemicznych z wykorzystaniem technik zaawansowanych: Yellow peel, peeling wieloskładnikowy, peeling kwasem TCA, Mandel, Mandel TCA, kwas pirogronowy;
 • mezoterapia-biorewitalizacja - poznacie aństwo metody i protokoły biorewitalizacji skóry twarzy, szyi oraz innych obszarów ciała techniką mezoterapii, warsztaty prowadzone sa przy wykorzystaniu preparatów na bazie polinukleotydów i kwasu hialuronowego;
 • zastosowania technik łączonych - peeling/mezoterapia/mikrodermabrazja chemiczna/korekta zmarszczek;
 • zastosowania toksyny botulinowej typu A w prewencji powstawania zmarszczek mimicznych twarzy technikami podstawowymi;
 • korekcji twarzy techniką wypełniania;

SZCZEGÓŁOWY OPIS WARSZTATÓW - KLIKNIJ TUTAJ

 

CO NAS WYRÓŻNIA?

Uczestnicy studiów podyplomowych pracują przy wykorzystaniu renomowanych preparatów (producentów włoskich i amerykańskich) m.in. takich jak:

 

Opinia prawna dot. udzielania świadczeń z zakresu medycyny estetycznej przez lekarza dentystę.

 

KTO PROWADZI ZAJĘCIA?

Wysokiej klasy eksperci i specjaliści z zakresu medycyny estetycznej, w tym między innymi:

 

dr n. med. Katarzyna Skwara-Guzikowska - autoryzacja i nadzór merytoryczny

Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Autorka i koordynatorka kierunku studiów podyplomowych medycyna estetyczna dla lekarzy. Wykładowca Europejskiego Centrum  Medycyny Estetycznej. Członkini Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej, Towarzystwa Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej oraz Polskiego Towarzystwa Mezoterapii. Więcej na http://ksgclinic.com/nasz-zespol/

CERTYFIKATY I DYPLOMY

 

dr n. med. Lubomir Lembas

Specjalista chirurgii plastycznej i ogólnej. Absolwent Warszawskiej Akademii Medycznej. Były asystent, a następnie adiunkt w Klinice Chirurgii Ogólnej, a później w Klinice Chirurgii Plastycznej CMKP w Warszawie. Autor wielu publikacji z zakresu chirurgii plastycznej i ogólnej. Więcej na www.lembas.pl
 

prof. zw. dr hab. n. med. Andrzej Sobczak

Kierownik Zakładu Chemii Ogólnej i Nieorganicznej Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Kierownik Zakładu Szkodliwości Chemicznych i Toksykologii Genetycznej Instytut Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego w Sosnowcu
 

dr hab. n. med. Piotr Malara, prof. nadzw.

Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej. W trakcie studiów i po ich zakończeniu odbył liczne staże zawodowe i naukowe w renomowanych ośrodkach krajowych i zagranicznych (m. in. Johann Wolfgang Goethe Universitat we Frankfurcie nad Menem oraz w Klinice Chirurgii Stomatologicznej, Szczękowo-Twarzowej i Plastycznej Szpitala Uniwersyteckiego w Strassburgu). W roku 2001 uzyskał stopień naukowy doktora nauk medycznych w dziedzinie stomatologii, nadany przez Radę Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej. W roku 2007 zakończył szkolenie specjalizacyjne uzyskując tytuł specjalisty chirurgii szczękowo-twarzowej. W roku 2008 uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk medycznych, natomiast w roku 2012 został profesorem nadzwyczajnym. 

Piotr Malara ukończył szkolenie podyplomowe w zakresie implantologii stomatologicznej organizowane przez Uniwersytet Warwick w Wielkiej Brytanii oraz General Implant Forum and Training pod kierunkiem naukowym prof. S. Hardinga. Ukończył również studia podyplomowe w dziedzinie medycyny estetycznej. Piotr Malara odbył również 8-miesięczny staż w jednej z najlepszych kliniki periodontologicznych w Londynie pod kierunkiem Dra H. Algraffee i uzyskał brytyjski certyfikat kompetencji w zakresie leczenia chorób przyzębia. 
W roku 2015 uzyskał tytuł Master of Science in Oral Implantology kończąc jedne z najbardziej prestiżowych na świecie studiów w zakresie implantologii na Johann Wolfgang Goethe Universitat we Frankfurcie nad Menem . 
Obecnie oprócz codziennej praktyki lekarskiej połączonej z wykonywaniem skomplikowanych zabiegów z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej pełni także funkcję profesora nadzwyczajnego Politechniki Śląskiej i zajmuje się interdyscyplinarną dziedziną INŻYNIERIA STOMATOLOGICZNA, w ramach której zawiera się także nowoczesna protetyka. 

Piotr Malara jest autorem i współautorem kilkudziesięciu prac naukowych opublikowanych w renomowanych czasopismach krajowych i zagranicznych oraz licznych referatów wygłaszanych na konferencjach z zakresu stomatologii, chirurgii i implantologii szczękowo-twarzowej oraz medycyny estetycznej oraz promotorem kilku doktorów nauk medycznych. 

 

Specjalista dermatolog wenerolog lekarz medycyny estetycznej Jagoda Jaroszewska-Smoleń

W swojej pracy jestem lekarzem dermatologiem i lekarzem medycyny estetycznej. Leczę dorosłych i dzieci. Każdego pacjenta staram się traktować bardzo indywidualnie.Wspólnie z pacjentami uczymy się jak postępować w Atopowym zapaleniu skóry, Trądziku, Łuszczycy, Grzybicy, Trądziku różowatym, czy w różnych typach łysienia. U dzieci z Atopowym zapaleniem skóry zawsze proponuję nie tylko leczenie, ale naukę postępowania, dlatego tak istotna jest współpraca z Rodzicami i Opiekunami. Pacjenci chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami i świadomością, że się udało! Świadomość prawidłowego postępowania kosmetycznego i profilaktyka są tak samo ważne jak leczenie; tą zasadą kieruję się przy ustalaniu trybu i wyborze metody leczenia. W mojej pracy dużą rolę odgrywa umiejętność posługiwania się recepturą. To pozwala na swobodne i indywidualne leczenie, stosowne do wieku pacjenta, rodzaju skóry i jej potrzeb. Praca z recepturą pozwala na tworzenie preparatów do mycia, pielęgnacji i stworzenia kremów. Znajomość receptury wykorzystuję w ocenie preparatów, które wprowadzane są na polski rynek, opiniuję produkty dla firm farmaceutycznych, oceniam ich składy, konsystencje, opakowania, postaci galeniczne, określam wskazania dla ich stosowania, możliwości produktu w oparciu o rynki konkurencyjne, sposób ich promocji, opracowuję ulotki i prowadzę szkolenia przedstawicieli.Jestem wykładowcą na GWSH w Katowicach, na kierunku Medycyna Estetyczna. W trakcie swojej pracy wielokrotnie organizowałam akcje profilaktyki zmian skórnych, które na podstawie Badań Dermatoskopowych ,pozwoliły na wykrywanie niepokoju w znamionach i wczesnego wykrywania Czerniaka skóry, oraz innych zmian o charakterze Raków skóry. Badania Dermatoskopowe uzupełniam publikacjami na temat prawidłowego postępowania i kosmetyki skóry. Akcje profilaktyki dotyczą również grzybic paznokci. W 2005 roku otrzymałam Honorowy Tytuł – „Lekarz Przyjacielem Kobiety” nadany za upowszechnianie profilaktyki chorób kobiecych nadany przez pacjentów pod patronatem miesięcznika „Twój Styl” i Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej.
 

Ilona Stawczyk - trener MBA

Wykładowca MBA, Certyfikowany Trener i Konsultant w zakresie nauczania i kształtowania kompetencji  menedżerskich. Analityk Transakcyjny. Absolwentka Wydziału Psychologii i Pedagogiki na Uniwersytecie Śląskim. Ukończyła studia podyplomowe z Terapii Gestalt, Psychologii Biznesu, Trenerów Grupowych oraz Public relations. osiada certyfikaty z zakresu m.in.: Rekrutacji i Selekcji – Business Center Club w  Warszawie i Trenera Umiejętności Społecznych – Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, Instytut Psychologii  PAN w Warszawie.Prowadziła szkolenia min dla Prevoiz-Vie Groupe Prevoiz, Biura Obsługi zarządu ING Bank Śląski S.A, Dyrektorów BZWBK, kadry menedżerskiej UM w Katowicach, Poczty Polskiej S.A. i samodzielnych pracowników naukowych wiodących uczelni w Polsce.
 

dr n. med. Anita Radłowska

Specjalista dermatolog, wenerolog. Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej i Studiów Doktoranckich, które zakończyła obroną pracy doktorskiej dotyczącej trądzika różowatego. Ukończyła specjalizację z zakresu dermatologii i wenerologii. Medycyna estetyczna, leczenie chorób skóry to nie tylko zawodowe tematy przewodnie, lecz także prawdziwa pasja. Bardzo rzeczowa, dbająca o każdy szczegół w terapii, zafascynowana zastosowaniem nowoczesnych technik laserowych w leczeniu chorób skóry. Dodatkowo zdolności manualne przekładają się na efektywność i rezultaty w zakresie medycyny estetycznej. W leczeniu i profilaktyce starzenia dba o zachowanie naturalnego wyglądu i zdrowia skóry. Nauczyciel akademicki, prowadzi zajęcia w zakresie medycyny fizykalnej i laseroterapii na studiach podyplomowych dla lekarzy. Prywatnie kocha podróże, sport i góry, a odkrywanie nowych miejsc na ziemi to równie ważna życiowa pasja co dermatologia i medycyna estetyczna.
 

dr n. med. Dorota Dobek

Po ukończeniu studiów na Akademii Medycznej we Wrocławiu i uzyskaniu specjalizacji w dziedzinie Ginekologii i Położnictwa, obronie pracy doktorskiej oraz wielu latach pracy w Szpitalu w Jeleniej Górze – Cieplicach, założyłam ośrodek ginekologiczno-onkologiczny dla kobiet NZOZ GINEKOMED Dorota Dobek. Zatrudniłam wykwalifikowaną kadrę lekarzy, położnych i pielęgniarek dbających o zdrowie pacjentek w każdym wieku. Pod opieką mamy 63.000 Pacjentek i oferujemy szeroki zakres badań diagnostycznych oraz zabiegów ginekologicznych i plastycznych m.in. powiększanie piersi, liposukcję, plastykę pochwy i warg sromowych czy rewitalizację pochwy laserem CO2, HIFU, FR, osoczem bogatopłytkowym. Dysponujemy nowoczesną salą zabiegową i dwoma pokojami zabiegowymi oraz 10-cioma łóżkami dla pacjentów. Zostałam jednym z wykładowców na studiach podyplomowych, kształcących następne pokolenia lekarzy na wydziale Medycyny Estetycznej w Katowicach. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego i Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej.
 

lek. med. Marta Dobek-Brylińska

Po dwóch latach studiów na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu przeniosłam się do Niemiec gdzie ukończyłam medycynę na Ruhr-Universität w Bochum. Odbyłam wiele staży za granicą m.in. w największym austriackim szpitalu w Wiedniu – Allgemeines Krankenhaus der Stadt Wien oraz w Szwajcarii – Universtitaets Spital Zuerich. Kontynuując edukację uzyskałam w Niemczech specjalizację w dziedzinie Ginekologii i Położnictwa oraz Senologii. Po narodzinach córki wróciłam w rodzinne strony i działam na rzecz kobiet w Jeleniej Górze pracując z mamą w NZOZ Ginekomed. Należę do grona Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej i Niemieckiego Towarzystwa Ginekologicznego. Po godzinach jestem spełnioną mamą dwójki dzieci.
 

r.pr. Kamila Stawczyk

Radca prawny, doświadczenie zawodowe zdobywała praktykując w Kancelarii międzynarodowej w Warszawie (Linklaters C. Wiśniewski i Wspólnicy Sp.kom. w Warszawie) oraz pracując w najbardziej renomowanych Kancelariach na Śląsku. W ramach prowadzonej Kancelarii Radcy Prawnego świadczy kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców, ze szczególnym uwzględnieniem zagadanień prawa medycznego i prawa pracy. Aktualnie uczestniczy w obsłudze prawnej jednego z największych podmiotów leczniczych, działających w branży kardiologicznej.

Jest uznaną autorką programu szkoleniowego z zakresu prawnych aspektów świadczenia usług medycyny estetycznej, reklamy usług medycznych oraz odpowiedzialności podmiotów wykonujących działalność leczniczą w relacji lekarz-pacjent oraz podmiot leczniczy-pacjent. 
www.stawczyk-kancelaria.pl 

 

dr n. med. Paweł Radłowski

Absolwent Wydziału Lekarskiego w Zabrzu oraz Studiów Doktoranckich na Wydziale Lekarskim. Specjalista z zakresu medycyny rodzinnej. Ukończył wiele kursów z zakresu medycyny estetycznej, przeciwstarzeniowej, medycyny sportowej i ultrasonografii. Wieloletnie doświadczenie w pracy na Katedrze Patomorfologii pomaga w codziennym leczeniu z zakresu medycyny rodzinnej i estetycznej. Autor wielu prac naukowych, członek kilku towarzystw naukowych. Od wielu lat prowadzi własną praktykę z zakresu medycyny estetycznej, medycyny rodzinnej, posiada uprawnienia do orzekania w sporcie. Wykładowca Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej na Wydziale Medycyny Estetycznej w Katowicach, Centrum Szkoleniowego Medycyny Estetycznej i Anti-Aging w Warszawie. 
 

 

CZAS TRWANIA

2 semestry – 252 godzin

Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu i obejmują 15-16 zjazdów:

 • soboty: 10.00 - 18.00 
 • niedziele: 9.00 - 17.00

 

WARUNKI UKOŃCZENIA

 • zaliczenie wszystkich bloków tematycznych oraz min. 75% obecności,
 • udział w warsztatach (które pozwalają na uzyskanie odpowiednich certyfikatów),
 • napisanie pracy dyplomowej (ok. 15 stron) oraz jej obrona

 

DYPLOM

 • Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodne z wytycznymi określonymi przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego;
 • Certyfikaty poświadczające kwalifikacje do wykonywania zabiegów
 • na podstawie Uchwały Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach - Uczelnia wystawia zaświadczenie potwierdzające przyznanie punktów edukacyjnych (około 180 punktów)

 

OPŁATY

Opłata rejestracyjna: 85 zł

Opłata rejestracyjna dla Absolwentów GWSH: 0 zł

 

Czesne: 17600 zł (płatne w ośmiu ratach po 2200 zł)

Czesne dla Absolwentów GWSH: 16720 zł (płatne w ośmiu ratach po 2090 zł)

  

Uczelnia zastrzega sobie prawo zakończenia rekrutacji przed planowanym terminem. Informujemy, że w przypadku zbyt małej liczby kandydatów kierunek może nie zostać uruchomiony. W przypadku nieuruchomienia studiów opłata rejestracyjna oraz czesne podlega zwrotowi.

 

ZAPISY

SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI NT. STUDIÓW UDZIELAJĄ PRACOWNICY CENTRUM STUDIÓW PODYPLOMOWYCH, KURSÓW I SZKOLEŃ GWSH:

Romualda Węglarska - tel. 605 613 991, e-mail: roma.weglarska@gwsh.pl

 

 

z dniem 10 czerwca wyczerpał się limit miejsc. 

 

Noworejstrujące się osoby zapisywane będą na listę rezerwową. 

 

 

Aby zapisać się na studia podyplomowe, należy założyć konto w systemie internetowej rejestracji na poniższej stronie:

Prosimy zweryfikować wprowadzone dane oraz zapamiętać hasło.

Następnie należy wybrać kierunek na który Państwo aplikują.

W ostatnim kroku umówimy się na spotkanie, podczas którego przekażesz nam komplet dokumentów i podpiszemy umowę na świadczenie usługi edukacyjnej.

UWAGA - Na studia przyjmowane są osoby, które dopełnią wszystkich formalności. Dokonanie tylko rejestracji internetowej bądź złożenie niekompletnych dokumentów nie gwarantuje miejsca na studiach.

* Absolwenci GWSH są zwolnieni z opłaty rejestracyjnej.

logo gwsh.pl

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa
im. Wojciecha Korfantego

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+