PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Medycyna estetyczna dla lekarzy

Drukuj

Szanowni Państwo,

pula dostępnych miejsc została wyczerpana. Kolejne osoby będą wpisywane na listę rezerwową.

 

 

Studia prowadzone we współpracy z firmą FENICE

 

 

JEDNE Z NAJBARDZIEJ KOMPLEKSOWYCH STUDIÓW W POLSCE!

 

DLACZEGO MEDYCYNA ESTETYCZNA?

Medycyna estetyczna - dynamicznie rozwijająca się interdyscyplinarna dziedzina kosmetologii w skład, której wchodzą zagadnienia i umiejętności z innych specjalizacji: dermatologii, chirurgii, stomatologii, dietetyki, endokrynologii, ginekologii, geriatrii, fizjoterapii chorób wewnętrznych i promocji zdrowia. Medycyna estetyczna wymaga jednak specyficznej edukacji oraz możliwości stałego doskonalenia umiejętności teoretycznych i praktycznych.

Światowe autorytety lekarskie w  dziedzinie kosmetologii w sposób ciągły pracują nad powstaniem ogólnoświatowych kanonów postępowania. Podczas studiów podyplomowych w zakresie medycyny estetycznej krajowi i zagraniczni specjaliści będą prezentować zasady i normy dobrej praktyki lekarskiej.

Wielu osób kwestionuje istnienie medycyny estetycznej, nadając działaniom lekarzy zaangażowanych w poprawę wyglądu ludzi raczej miano „mody” niż nauki.
A przecież jest tak, że jeśli czujemy się lepiej, bo nasz nos nie jest krzywy, bo nasze usta są pełne – co stanowiło kompleks już u małej dziewczynki, nasze dłonie gładkie a nie pokryte plamami, to chce nam się żyć i pracować, lepiej i zgodniej ze sobą niż wtedy, gdy nie godzimy się z własnym wyglądem.
Czujesz się dobrze – działasz lepiej!

Absolwenci naszych studiów posiądą wiedzę, kwalifikacje i praktyczne umiejętności z zakresu nowoczesnej medycyny estetycznej, której jako specjalizacji w Polsce nie ma, ale której istnienie potwierdzają najwyższe autorytety medyczne, choćby poprzez fakt, że z jej definicją walczą. Nie będą zmuszeni do płacenia pacjentom odszkodowań z tytułu niewłaściwie przeprowadzonego zabiegu. Temu te studia służą! I pozyskiwaniu umiejętności, wiedzy i – co najważniejsze – dostępu do preparatów i sprzętu, które powyższe stwierdzenie czynią faktem.


Nie zamierzamy przekonywać niezdecydowanych. Zdecydowanych wykonywać swój zawód profesjonalnie – ZAPRASZAMY!

 

 

DLA KOGO?

Studia przeznaczone są dla lekarzy wszystkich specjalności, posiadających czynne prawo wykonywania zawodu.

 

JAKIE KWALIFIKACJE ZDOBĘDĘ?

Celem studiów jest uzyskanie wiedzy, kwalifikacji oraz nabycie praktycznych umiejętności z zakresu nowoczesnej medycyny estetycznej.

W trakcie wykładów, seminariów i zajęć praktycznych uczestnicy studiów będą uzupełniać i rozszerzać wiedzę ale przede wszystkim zdobywać nowe umiejętności praktyczne.

 

ABY ZAPOZNAĆ SIĘ Z PROGRAMEM STUDIÓW KLIKNIJ TUTAJ

 

CO MOGĘ OSIĄGNĄĆ?

Ukończenie studiów daje możliwość założenia własnej praktyki lekarskiej. W trakcie studiów kładziemy bardzo duży nacisk na zajęcia praktyczne.

 Absolwenci będą posiadali wiedzę, kwalifikacje i umiejętności praktyczne w zakresie:

 • pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo;
 • przeprowadzenia podstawowej konsultacji z zakresu dermatologii estetycznej;
 • przeprowadzania zabiegów: peelingi chemiczne, metody korekcji zmarszczek oraz techniki wypełniania tkanek miękkich, mezoterapia i biomezotarapia, iniekcje toksyny botulinowej;
 • upiększania i korygowania defektów skóry;
 • zarządzania i marketingu ośrodkami kosmetyczno-medycznymi.

 

Podczas zajęc warsztatowych zdobędziecie Państwo umiejętności:

 • zastosowania peelingów chemicznych z wykorzystaniem technik podstawowych, peelingi kwasem migdałowym i glikolowym, wskazania i przeciwskazania, poznacie Państwo możliwości terapeutyczne i procedury stosowania;
 • zastosowania peelingów chemicznych z wykorzystaniem technik zaawansowanych: Yellow peel, peeling wieloskładnikowy, peeling kwasem TCA, Mandel, Mandel TCA, kwas pirogronowy;
 • mezoterapia-biorewitalizacja - poznacie Państwo metody i protokoły biorewitalizacji skóry twarzy, szyi oraz innych obszarów ciała techniką mezoterapii, warsztaty prowadzone sa przy wykorzystaniu preparatów na bazie polinukleotydów i kwasu hialuronowego;
 • zastosowania technik łączonych - peeling/mezoterapia/mikrodermabrazja chemiczna/korekta zmarszczek;
 • zastosowania toksyny botulinowej typu A w prewencji powstawania zmarszczek mimicznych twarzy technikami podstawowymi;
 • korekcji twarzy techniką wypełniania;

SZCZEGÓŁOWY OPIS WARSZTATÓW - KLIKNIJ TUTAJ

 

CO NAS WYRÓŻNIA?

Uczestnicy studiów podyplomowych pracują przy wykorzystaniu renomowanych preparatów (producentów włoskich i amerykańskich) m.in. takich jak:

 

Opinia prawna dot. udzielania świadczeń z zakresu medycyny estetycznej przez lekarza dentystę.

 

KTO PROWADZI ZAJĘCIA?

Wysokiej klasy eksperci i specjaliści z zakresu medycyny estetycznej, w tym między innymi:

 

dr n. med. Katarzyna Skwara-Guzikowska - autoryzacja i nadzór merytoryczny

Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Autorka i koordynatorka kierunku studiów podyplomowych medycyna estetyczna dla lekarzy. Wykładowca Europejskiego Centrum  Medycyny Estetycznej. Członkini Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej, Towarzystwa Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej oraz Polskiego Towarzystwa Mezoterapii. Więcej na http://ksgclinic.com/nasz-zespol/

CERTYFIKATY I DYPLOMY

 

dr n. med. Lubomir Lembas

Specjalista chirurgii plastycznej i ogólnej. Absolwent Warszawskiej Akademii Medycznej. Były asystent, a następnie adiunkt w Klinice Chirurgii Ogólnej, a później w Klinice Chirurgii Plastycznej CMKP w Warszawie. Autor wielu publikacji z zakresu chirurgii plastycznej i ogólnej. Więcej na www.lembas.pl
 

prof. zw. dr hab. n. med. Andrzej Sobczak

Kierownik Zakładu Chemii Ogólnej i Nieorganicznej Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Kierownik Zakładu Szkodliwości Chemicznych i Toksykologii Genetycznej Instytut Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego w Sosnowcu
 

dr hab. n. med. Piotr Malara, prof. nadzw.

Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej. W trakcie studiów i po ich zakończeniu odbył liczne staże zawodowe i naukowe w renomowanych ośrodkach krajowych i zagranicznych (m. in. Johann Wolfgang Goethe Universitat we Frankfurcie nad Menem oraz w Klinice Chirurgii Stomatologicznej, Szczękowo-Twarzowej i Plastycznej Szpitala Uniwersyteckiego w Strassburgu). W roku 2001 uzyskał stopień naukowy doktora nauk medycznych w dziedzinie stomatologii, nadany przez Radę Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej. W roku 2007 zakończył szkolenie specjalizacyjne uzyskując tytuł specjalisty chirurgii szczękowo-twarzowej. W roku 2008 uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk medycznych, natomiast w roku 2012 został profesorem nadzwyczajnym. 

Piotr Malara ukończył szkolenie podyplomowe w zakresie implantologii stomatologicznej organizowane przez Uniwersytet Warwick w Wielkiej Brytanii oraz General Implant Forum and Training pod kierunkiem naukowym prof. S. Hardinga. Ukończył również studia podyplomowe w dziedzinie medycyny estetycznej. Piotr Malara odbył również 8-miesięczny staż w jednej z najlepszych kliniki periodontologicznych w Londynie pod kierunkiem Dra H. Algraffee i uzyskał brytyjski certyfikat kompetencji w zakresie leczenia chorób przyzębia. 
W roku 2015 uzyskał tytuł Master of Science in Oral Implantology kończąc jedne z najbardziej prestiżowych na świecie studiów w zakresie implantologii na Johann Wolfgang Goethe Universitat we Frankfurcie nad Menem . 
Obecnie oprócz codziennej praktyki lekarskiej połączonej z wykonywaniem skomplikowanych zabiegów z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej pełni także funkcję profesora nadzwyczajnego Politechniki Śląskiej i zajmuje się interdyscyplinarną dziedziną INŻYNIERIA STOMATOLOGICZNA, w ramach której zawiera się także nowoczesna protetyka. 

Piotr Malara jest autorem i współautorem kilkudziesięciu prac naukowych opublikowanych w renomowanych czasopismach krajowych i zagranicznych oraz licznych referatów wygłaszanych na konferencjach z zakresu stomatologii, chirurgii i implantologii szczękowo-twarzowej oraz medycyny estetycznej oraz promotorem kilku doktorów nauk medycznych. 

 

Specjalista dermatolog wenerolog lekarz medycyny estetycznej Jagoda Jaroszewska-Smoleń

W swojej pracy jestem lekarzem dermatologiem i lekarzem medycyny estetycznej. Leczę dorosłych i dzieci. Każdego pacjenta staram się traktować bardzo indywidualnie.Wspólnie z pacjentami uczymy się jak postępować w Atopowym zapaleniu skóry, Trądziku, Łuszczycy, Grzybicy, Trądziku różowatym, czy w różnych typach łysienia. U dzieci z Atopowym zapaleniem skóry zawsze proponuję nie tylko leczenie, ale naukę postępowania, dlatego tak istotna jest współpraca z Rodzicami i Opiekunami. Pacjenci chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami i świadomością, że się udało! Świadomość prawidłowego postępowania kosmetycznego i profilaktyka są tak samo ważne jak leczenie; tą zasadą kieruję się przy ustalaniu trybu i wyborze metody leczenia. W mojej pracy dużą rolę odgrywa umiejętność posługiwania się recepturą. To pozwala na swobodne i indywidualne leczenie, stosowne do wieku pacjenta, rodzaju skóry i jej potrzeb. Praca z recepturą pozwala na tworzenie preparatów do mycia, pielęgnacji i stworzenia kremów. Znajomość receptury wykorzystuję w ocenie preparatów, które wprowadzane są na polski rynek, opiniuję produkty dla firm farmaceutycznych, oceniam ich składy, konsystencje, opakowania, postaci galeniczne, określam wskazania dla ich stosowania, możliwości produktu w oparciu o rynki konkurencyjne, sposób ich promocji, opracowuję ulotki i prowadzę szkolenia przedstawicieli.Jestem wykładowcą na GWSH w Katowicach, na kierunku Medycyna Estetyczna. W trakcie swojej pracy wielokrotnie organizowałam akcje profilaktyki zmian skórnych, które na podstawie Badań Dermatoskopowych ,pozwoliły na wykrywanie niepokoju w znamionach i wczesnego wykrywania Czerniaka skóry, oraz innych zmian o charakterze Raków skóry. Badania Dermatoskopowe uzupełniam publikacjami na temat prawidłowego postępowania i kosmetyki skóry. Akcje profilaktyki dotyczą również grzybic paznokci. W 2005 roku otrzymałam Honorowy Tytuł – „Lekarz Przyjacielem Kobiety” nadany za upowszechnianie profilaktyki chorób kobiecych nadany przez pacjentów pod patronatem miesięcznika „Twój Styl” i Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej.
 

Ilona Stawczyk - trener MBA

Wykładowca MBA, Certyfikowany Trener i Konsultant w zakresie nauczania i kształtowania kompetencji  menedżerskich. Analityk Transakcyjny. Absolwentka Wydziału Psychologii i Pedagogiki na Uniwersytecie Śląskim. Ukończyła studia podyplomowe z Terapii Gestalt, Psychologii Biznesu, Trenerów Grupowych oraz Public relations. osiada certyfikaty z zakresu m.in.: Rekrutacji i Selekcji – Business Center Club w  Warszawie i Trenera Umiejętności Społecznych – Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, Instytut Psychologii  PAN w Warszawie.Prowadziła szkolenia min dla Prevoiz-Vie Groupe Prevoiz, Biura Obsługi zarządu ING Bank Śląski S.A, Dyrektorów BZWBK, kadry menedżerskiej UM w Katowicach, Poczty Polskiej S.A. i samodzielnych pracowników naukowych wiodących uczelni w Polsce.
 

dr n. med. Anita Radłowska

Specjalista dermatolog, wenerolog. Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej i Studiów Doktoranckich, które zakończyła obroną pracy doktorskiej dotyczącej trądzika różowatego. Ukończyła specjalizację z zakresu dermatologii i wenerologii. Medycyna estetyczna, leczenie chorób skóry to nie tylko zawodowe tematy przewodnie, lecz także prawdziwa pasja. Bardzo rzeczowa, dbająca o każdy szczegół w terapii, zafascynowana zastosowaniem nowoczesnych technik laserowych w leczeniu chorób skóry. Dodatkowo zdolności manualne przekładają się na efektywność i rezultaty w zakresie medycyny estetycznej. W leczeniu i profilaktyce starzenia dba o zachowanie naturalnego wyglądu i zdrowia skóry. Nauczyciel akademicki, prowadzi zajęcia w zakresie medycyny fizykalnej i laseroterapii na studiach podyplomowych dla lekarzy. Prywatnie kocha podróże, sport i góry, a odkrywanie nowych miejsc na ziemi to równie ważna życiowa pasja co dermatologia i medycyna estetyczna.
 

dr n. med. Dorota Dobek

Po ukończeniu studiów na Akademii Medycznej we Wrocławiu i uzyskaniu specjalizacji w dziedzinie Ginekologii i Położnictwa, obronie pracy doktorskiej oraz wielu latach pracy w Szpitalu w Jeleniej Górze – Cieplicach, założyłam ośrodek ginekologiczno-onkologiczny dla kobiet NZOZ GINEKOMED Dorota Dobek. Zatrudniłam wykwalifikowaną kadrę lekarzy, położnych i pielęgniarek dbających o zdrowie pacjentek w każdym wieku. Pod opieką mamy 63.000 Pacjentek i oferujemy szeroki zakres badań diagnostycznych oraz zabiegów ginekologicznych i plastycznych m.in. powiększanie piersi, liposukcję, plastykę pochwy i warg sromowych czy rewitalizację pochwy laserem CO2, HIFU, FR, osoczem bogatopłytkowym. Dysponujemy nowoczesną salą zabiegową i dwoma pokojami zabiegowymi oraz 10-cioma łóżkami dla pacjentów. Zostałam jednym z wykładowców na studiach podyplomowych, kształcących następne pokolenia lekarzy na wydziale Medycyny Estetycznej w Katowicach. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego i Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej.
 

lek. med. Marta Dobek-Brylińska

Po dwóch latach studiów na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu przeniosłam się do Niemiec gdzie ukończyłam medycynę na Ruhr-Universität w Bochum. Odbyłam wiele staży za granicą m.in. w największym austriackim szpitalu w Wiedniu – Allgemeines Krankenhaus der Stadt Wien oraz w Szwajcarii – Universtitaets Spital Zuerich. Kontynuując edukację uzyskałam w Niemczech specjalizację w dziedzinie Ginekologii i Położnictwa oraz Senologii. Po narodzinach córki wróciłam w rodzinne strony i działam na rzecz kobiet w Jeleniej Górze pracując z mamą w NZOZ Ginekomed. Należę do grona Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej i Niemieckiego Towarzystwa Ginekologicznego. Po godzinach jestem spełnioną mamą dwójki dzieci.
 

r.pr. Kamila Stawczyk

Radca prawny, doświadczenie zawodowe zdobywała praktykując w Kancelarii międzynarodowej w Warszawie (Linklaters C. Wiśniewski i Wspólnicy Sp.kom. w Warszawie) oraz pracując w najbardziej renomowanych Kancelariach na Śląsku. W ramach prowadzonej Kancelarii Radcy Prawnego świadczy kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców, ze szczególnym uwzględnieniem zagadanień prawa medycznego i prawa pracy. Aktualnie uczestniczy w obsłudze prawnej jednego z największych podmiotów leczniczych, działających w branży kardiologicznej.

Jest uznaną autorką programu szkoleniowego z zakresu prawnych aspektów świadczenia usług medycyny estetycznej, reklamy usług medycznych oraz odpowiedzialności podmiotów wykonujących działalność leczniczą w relacji lekarz-pacjent oraz podmiot leczniczy-pacjent. 
www.stawczyk-kancelaria.pl 

 

dr n. med. Paweł Radłowski

Absolwent Wydziału Lekarskiego w Zabrzu oraz Studiów Doktoranckich na Wydziale Lekarskim. Specjalista z zakresu medycyny rodzinnej. Ukończył wiele kursów z zakresu medycyny estetycznej, przeciwstarzeniowej, medycyny sportowej i ultrasonografii. Wieloletnie doświadczenie w pracy na Katedrze Patomorfologii pomaga w codziennym leczeniu z zakresu medycyny rodzinnej i estetycznej. Autor wielu prac naukowych, członek kilku towarzystw naukowych. Od wielu lat prowadzi własną praktykę z zakresu medycyny estetycznej, medycyny rodzinnej, posiada uprawnienia do orzekania w sporcie. Wykładowca Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej na Wydziale Medycyny Estetycznej w Katowicach, Centrum Szkoleniowego Medycyny Estetycznej i Anti-Aging w Warszawie. 
 

 

CZAS TRWANIA

2 semestry – 252 godzin

Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu i obejmują 15-16 zjazdów:

 • soboty: 10.00 - 18.00 
 • niedziele: 9.00 - 17.00

 

WARUNKI UKOŃCZENIA

 • zaliczenie wszystkich bloków tematycznych oraz min. 75% obecności,
 • udział w warsztatach (które pozwalają na uzyskanie odpowiednich certyfikatów),
 • napisanie pracy dyplomowej (ok. 15 stron) oraz jej obrona

 

DYPLOM

 • Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodne z wytycznymi określonymi przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego;
 • Certyfikaty poświadczające kwalifikacje do wykonywania zabiegów

 

OPŁATY

Opłata rejestracyjna: 85 zł

Opłata rejestracyjna dla Absolwentów GWSH: 0 zł

 

Czesne: 19200 zł (płatne w ośmiu ratach po 2400 zł)

Czesne dla Absolwentów GWSH: 18240 zł (płatne w ośmiu ratach po 2280 zł)

  

Uczelnia zastrzega sobie prawo zakończenia rekrutacji przed planowanym terminem. Informujemy, że w przypadku zbyt małej liczby kandydatów kierunek może nie zostać uruchomiony. W przypadku nieuruchomienia studiów opłata rejestracyjna oraz czesne podlega zwrotowi.

 

ZAPISY

 

Szanowni Państwo,

 

pula dostępnych miejsc została wyczerpana. Kolejne osoby będą wpisywane na listę rezerwową.

 

SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI NT. STUDIÓW UDZIELAJĄ PRACOWNICY CENTRUM STUDIÓW PODYPLOMOWYCH, KURSÓW I SZKOLEŃ GWSH:

Romualda Węglarska - tel. 605 613 991, e-mail: romualda.weglarska@gwsh.pl

 

Aby zapisać się na studia podyplomowe, należy założyć konto w systemie internetowej rejestracji na poniższej stronie:

Prosimy zweryfikować wprowadzone dane oraz zapamiętać hasło.

Następnie należy wybrać kierunek na który Państwo aplikują.

W ostatnim kroku umówimy się na spotkanie, podczas którego przekażesz nam komplet dokumentów i podpiszemy umowę na świadczenie usługi edukacyjnej.

UWAGA - Na studia przyjmowane są osoby, które dopełnią wszystkich formalności. Dokonanie tylko rejestracji internetowej bądź złożenie niekompletnych dokumentów nie gwarantuje miejsca na studiach.

* Absolwenci GWSH są zwolnieni z opłaty rejestracyjnej.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+