PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Lean Management

Drukuj

Studia prowadzone we współpracy z:

         

 

DLACZEGO LEAN MANAGEMENT?

Filozofia Lean Management jest sprawdzoną koncepcją, którą z powodzeniem stosuje wiele firm w Polsce jak i za granicą. Szczupłe zarządzanie oparte na ciągłym doskonaleniu, eliminacji marnotrawstw, współpracy zespołowej i maksymalizacji jakości zwiększa konkurencyjność organizacji na rynku. Program studiów Lean Management łączy w sobie niezbędną wiedzę z zakresu doskonalenia procesów z umiejętnościami stosowania filozofii Lean w praktyce. Aby umożliwić zrozumienie istoty Lean Management – zajęcia prowadzone są w formie warsztatu aktywizującego wraz z licznymi grami symulacyjnymi i biznesowymi, a także w formie mini wykładów.

 

DLA KOGO?

  • Przedsiębiorców
  • Kadry kierowniczej wyższego i średniego szczebla
  • Pracowników działów Lean, Kaizen, Ciągłego Doskonalenia
  • Specjalistów oraz inżynierów zajmujących się optymalizowaniem procesów w firmie
  • Wszystkie osoby zainteresowane tematyką szczupłego zarządzania chcących zwiększyć swoje umiejętności i kompetencje w zakresie doskonalenia procesów

 

 CO MOGĘ OSIĄGNĄĆ?

Studia gwarantują zwiększenie umiejętności w zakresie kompetencji miękkich niezbędnych do wprowadzenia kultury Lean w organizacji, a także poznanie praktycznych narzędzi niezbędnych do optymalizowania procesów w firmie.

 

ABY ZAPOZNAĆ SIĘ Z PROGRAMEM STUDIÓW KLIKNIJ TUTAJ

 

KTO PROWADZI ZAJĘCIA?

Sebastian Matyniak – menedżer kierunku

W Brainstorm Group odpowiada za zespoły organizujące wszystkie wydarzenia otwarte, takie jak: konferencje i szkolenia otwarte. Dodatkowo odpowiada za pracę i rozwój działu consultingu, oraz działu finansów. Najczęściej koordynuje projekty związane z zarządzaniem strategicznym, audyty oraz transformacje Lean. Jego przygotowanie trenerskie to ponad 1500 dni szkoleniowych. Doświadczenie consultingowe to koordynacja ponad 200 projektów doradczych w tym kilkudziesięciu transformacji Lean.
Jest absolwentem studiów MBA i wielu uznanych projektów rozwojowych.
Inni mówią o nim: inspiruje do działania, dba o ciągłe doskonalenie, zawsze znajduje rozwiązania, zaraża energią. Wolne chwile najczęściej spędza z rodziną w górach.
Relaksuje się grając na gitarze i uprawiając sport. Ważna jest dla niego realizacja celów własnych z poszanowaniem celów Klienta.
 

Mariusz Mrożek

W Brainstorm Group odpowiada za projekty transformacji biznesowych i transformacji lean. Specjalizuje się w projektach dla branży retail i branży produkcyjnej. Jego przygotowanie to ponad 20 lat pracy w zróżnicowanym środowisku w międzynarodowych korporacjach.
W swoim doświadczeniu zawodowym najdłużej pracował jako Dyrektor Marketu w takich sieciach jak Kaufland i Tesco. Pracował także jako Dyrektor magazynu i dojrzewalni bananów w Rumunii. Jego doświadczenie konsultingowe to prowadzenie projektów optymalizacji w obszarach produkcji, logistyki, sprzedaży i obsługi Klienta dla kilkudziesięciu firm z branży przemysłowej.
Jest absolwentem Politologii oraz studiów podyplomowych z Lean Management. Ukończył także studia MBA.
Inni mówią o nim: działa w oparciu o fakty, lubi zmiany.
Wolne chwile spędza jeżdżąc samotnie na motocyklu i spędzając czas w gronie rodziny.
 

Aleksander Wyciślik

W Brainstorm Group jest ekspertem ds. Lean Management. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy w roli managera w firmie z branży Automotive, będącej światowym liderem w swojej dziedzinie. Jest również certyfikowanym trenerem biznesu i autorem „szytych na miarę” szkoleń z zakresu Lean Management oraz Practical Problem Solving.
W swojej praktyce zawodowej realizował projekty szkoleniowe i doradcze dla kilkudziesięciu różnych organizacji. Ma za sobą kilka udanych transformacji Lean.
Jest absolwentem Politechniki Śląskiej, Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu oraz programu Leadership, organizowanego przez Harvard Business Review oraz ICAN Institute. Jest także absolwentem studiów MBA w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.
Inni mówią o nim: "pasjonat ciągłego doskonalenia, zbzikowany na punkcie Lean, miły
i zawsze pomocny, profesjonalista".
Wolne chwile spędza z rodziną lub z dobrą książką.
 

Piotr Kowalczyk

W Brainstorm Group pełni rolę Konsultanta ds. Lean Management. Od kilkunastu lat prowadzi projekty z obszaru optymalizacji i doskonalenia jakości procesów produkcyjnych w wiodących międzynarodowych koncernach. Posiada również doświadczenie w prowadzeniu szkoleń zakresu zarządzania procesami produkcyjnymi w przedsiębiorstwach w oparciu o nowoczesne metody ciągłego doskonalenia, efektywnego wykorzystania zasobów, rozwijania kompetencji menedżerskich Jego przygotowanie zawodowe to praca w charakterze specjalisty i kierownika w międzynarodowych koncernach produkcyjnych w branży motoryzacyjnej.
Jest absolwentem Wydziału Zarządzania i Inżynierii Politechniki Śląskiej.
Inni mówią o nim: "spokojny i wyważony, zorientowany zarówno na cel jak i na ludzi".
W wolnych chwilach biega w maratonach oraz spędza czas z rodziną.
 

Michał Gądek

W Brainstorm Group pełni rolę trenera i konsultanta ds. Lean. Posiada ponad 18-letnie doświadczenie zawodowe w międzynarodowych koncernach w roli specjalisty i menedżera. Specjalizuje się w doskonaleniu procesów produkcyjnych, logistycznych i biznesowych. Swoje doświadczenie zdobywał zarówno prowadząc projekty wewnątrz organizacji, w której pracował jak i dla biznesu. Ma za sobą kilkadziesiąt projektów doradczych i szkoleniowych z tematyki związanej z filozofią Lean. Głównymi obszarami jego działań są reorganizacje i skracanie czasów przezbrojeń w oparciu o metodologię SMED, doskonalenie obszarów produkcyjnych lub strumieni wartości w oparciu o dogłębną analizę (głównie metodą VSM), ale również stosuje wiele własnych, autorskich metod analitycznych).
Jest absolwentem zarówno Akademii Ekonomicznej w Katowicach jak i Politechniki Śląskiej w Gliwicach dzięki czemu odnajduje się w bardzo różnych obszarach i zróżnicowanych zadaniach.
Inni mówią o nim: "inspirator, ma głowę pełną pomysłów, podejmuje decyzję wyłącznie na podstawie faktów".
Wolne chwile spędza z rodziną oraz na poszukiwaniu nowinek technicznych
i organizacyjnych, które może zastosować w życiu.
 

Michał Bratek

W Brainstorm Group pełni rolę trenera i konsultanta. Od ponad 15 lat prowadzi i koordynuje projekty z zakresu Lean Manufacturing. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z doskonaleniem przepływów materiałowych oraz zarządzaniem łańcuchem dostaw. Szeroko wykorzystuje gry symulujące działanie przedsiębiorstw. Jego przygotowanie zawodowe to praca w charakterze managera, dyrektora logistyki i obsługi Klienta oraz Dyrektora zakładu i Dyrektora operacyjnego w międzynarodowych koncernach. W swojej karierze zawodowej odpowiadał również za całokształt funkcjonowania przedsiębiorstwa.
Inni mówią o nim: "zawsze uporządkowany, przygotowany do perfekcji, dusza towarzystwa".
Jest przewodnikiem górskim, taternikiem i skialpinistą, dlatego wolne chwile spędza właśnie w górach.
 

 

 


 

CZAS TRWANIA

2 semestry - 160 godzin

Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu:

  • soboty: 8.00 - 14.50
  • niedziele: 8.00 - 14.50

 

OPŁATY

Opłata rejestracyjna: 85 zł

Opłata rejestracyjna dla Absolwentów AG/GWSH: 0 zł

Czesne: 6000 zł (-20%) 4800 zł płatne w ośmiu ratach po 600 zł

najniższa cena z ostatnich 30 dni: 5400 zł

Czesne dla absolwentów AG/GWSH:6000 zł: (-25%) 4500 zł płatne w ośmiu ratach po 562,50 zł

najniższa cena z ostatnich 30 dni: 5100 zł

Aby skorzystać z promocji należy dokonać rejestracji internetowej do 31 maja 2024 roku.

Termin rozpoczęcia zajęć: październik/listopad 2024

 

Powyższe terminy mogą ulec zmianie. Liczba miejsc ograniczona.

Uczelnia zastrzega sobie prawo zakończenia rekrutacji przed planowanym terminem.

Informujemy, że w przypadku zbyt małej liczby kandydatów kierunek może nie zostać uruchomiony.

W przypadku nieuruchomienia studiów opłata rejestracyjna oraz czesne podlega zwrotowi.

 

ZAPISY

SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI NT. STUDIÓW UDZIELAJĄ PRACOWNICY CENTRUM STUDIÓW PODYPLOMOWYCH, KURSÓW I SZKOLEŃ AG

w sprawach rekrutacji
tel.: (32) 35 70 600, e-mail: rekrutacja@akademiagornoslaska.pl

w sprawach związanych z realizacją studiów
tel.: (32) 35 70 583, (32) 35 70 584, e-mail: podyplomowe@akademiagornoslaska.pl

 

Rekrutacja na studia podyplomowe odbywa się na zasadzie kolejności zgłoszeń. Na studia przyjmowane są osoby z wyższym wykształceniem.

Jeśli nie posiadasz wykształcenia wyższego, istnieje możliwość uczestnictwa w zajęciach w formie kursu. Szczegółów udzielają pracownicy.


Aby zapisać się na studia podyplomowe, należy założyć konto w systemie internetowej rejestracji na poniższej stronie:

Prosimy zweryfikować wprowadzone dane oraz zapamiętać hasło.

Następnie otrzymasz link aktywacyjny na podaną przez siebie skrzynkę mailową. Jeśli maila z linkiem nie ma, zajrzyj do folderu spam.

Po aktywacji konta, uzupełnij dane osobowe oraz wybierz kierunek na który aplikujesz.

W ostatnim kroku zadzwoń, napisz maila lub poczekaj na kontakt z naszej strony. Umówimy się na formę przekazania dokumentów, osobiście bądź pocztą.

UWAGA - Na studia przyjmowane są osoby, które dopełnią wszystkich formalności. Dokonanie tylko rejestracji internetowej bądź złożenie niekompletnych dokumentów nie gwarantuje miejsca na studiach.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+