PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Sprawozdawczość i analiza finansowa

Drukuj

DLACZEGO SPRAWOZDAWCZOŚĆ I ANALIZA FINANSOWA

Wiele osób podejmując studia nie wie  jakie będą jego dalsze losy zawodowe. Po ukończonych studiach nieekonomicznych podejmujemy często prace w działach finansowo-księgowych różnych organizacji borykając się z brakiem wiedzy co często uniemożliwia awans zawodowy. Wiedza i umiejętności zdobyte na stadiach podyplomowych dadzą szanse na rozwój jak, podniesienie kompetencji i wykształcenie umiejętność niezbędnych do pracy w różnych obszarach finansów i rachunkowości.

 

DLA KOGO?

Studia na kierunku Sprawozdawczość finansowa adresujemy do osób:

  • rozpoczynających pracę w działach finansowo-księgować lub pracujących bez wykształcenia ekonomicznego
  • pracujących w różnych organizacjach na stanowiskach analizujących dane księgowe lub finansowe (dyrektorów finansowych, dyrektorów handlowych)
  • po studiach nieekonomicznych chcących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu sprawozdawczości, analizy wskaźnikowej i analizy finansowej

 

CO MOGĘ OSIĄGNĄĆ?

Celem studiów jest pozyskanie wiedzy i umiejętności w zakresie  wyceny majątku, systemu podatkowego, sporządzania sprawozdań finansowych oraz ich czytania i analizowania.

Program studiów przewiduje min. warsztaty z profesjonalnym trenerem dającym wiedzę w zakresie wykorzystania aktualnych programów finansowo- księgowych w zakresie sporządzania sprawozdań finansowych, raportów ich prezentacji i analizy.

Umiejętność analizowania, wyciągania właściwych wniosków w zakresie oceny sytuacji finansowej i majątkowej jest niezbędnym elementem podejmowania decyzji jak i oceny dla wszystkich aspirujących na stanowiska zarządzające.

 

ABY ZAPOZNAĆ SIĘ Z PROGRAMEM KLIKNIJ TUTAJ

 

KTO PROWADZI ZAJĘCIA?

Sprawdzeni specjaliści – praktycy z dziedziny rachunkowości, podatków jak również profesjonalni trenerzy, pracownicy wyższych uczelni i wykładowcy GWSH.

 

dr Krystyna Barczyk

Doktor nauk ekonomicznych, wykładowca akademicki, Adiunkt w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej zajmujący się problematyką sprawozdawczości finansowej  modelami wyceny wg polskich oraz międzynarodowych standardów rachunkowości.
Autorka publikacji naukowych i praktycznych w zakresie prawa bilansowego. Do najważniejszych obszarów badawczych należy obszar wykorzystania informacji sprawozdawczych w zarządzaniu jednostką.
Strzeże naukowo-badawcze w KGHM SA oraz Tauron Polska Energia SA w zakresie transakcji i modeli wyceny instrumentów finansowych.

  

dr Adam Lejman-Gąska

Doktor nauk ekonomicznych. Adiunkt w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej i wykładowca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Przedsiębiorca - obrót wartościami kolekcjonerskimi, inwestycje alternatywne, ubezpieczenia gospodarcze.
Członek grup eksperckich "Gospodarki i Rozwoju" "Samorząd, Polityka Regionalna i Miejska, Strategie Regionalne" oraz "Edukacji, Nauki i Młodzieży".
W swej działalności zajmuje się szeroko rozumianą ekonomią Szczególnym obszarem zainteresowań są inwestycje na rynku finansowym, ryzyko z nimi związane i sposoby zabezpieczania się przed nim. Ze względu na pracę również w obszarze zainteresowań znajdują się ubezpieczenia gospodarcze, budowanie relacji z klientem oraz prowadzenie negocjacji w biznesie. W swej pracy współpracuje z firmami zarówno na rynku lokalnym jak i ogólnopolskimi. Wśród kontrahentów znajduje się Narodowy Banko Polski oraz TUWiR Allianz S.A.

 

mgr Elżbieta Kowalska

Doświadczona księgowa, wykładowca akademicki i trener,   ekspert w zakresie rachunkowości, wdrożeniowiec systemów informatycznych w rachunkowości, kadrach i płacach.
Autorka publikacji w wydawnictwie Infor (Biuletyn Rachunkowości i Finansów, Biuletyn Głównego Księgowego) oraz na portalu podatki.biz.  Ekspert PARP w dziedzinie: „Prowadzenie przedsiębiorstwa na terytorium UE”.
Jako licencjonowany coach Sage sp. z o.o., zajmuje się aplikacjami programów Symfonia oraz Forte w szeroko pojętej rachunkowości oraz kadrach i płacach (przedsiębiorstw, MŚP oraz podmiotów sektora finansów publicznych). W szczególności, specjalizuje się w zagadnieniach:
gospodarki finansowo-księgowej;
kadrowo-płacowych;
wdrażania informatycznych systemów finansowo-księgowych i kadrowo-płacowych;
rachunku kosztów, rachunkowości zarządczej i budżetowania.
 
 
 
 
OPŁATY

Opłata rejestracyjna:  120 zł

Opłata rejestracyjna dla Absolwentów GWSH: 0 zł

Czesne: 4000 zł (płatne w ośmiu ratach po 500 zł)

Czesne dla Absolwentów GWSH (-5%): 4000 zł 3800 zł (płatne w ośmiu ratach po 475 zł)

Termin rozpoczęcia zajęć: październik / listopad 2017

Powyższe terminy mogą ulec zmianie. Liczba miejsc ograniczona.

 

Uczelnia zastrzega sobie prawo zakończenia rekrutacji przed planowanym terminem.

Informujemy, że w przypadku zbyt małej liczby kandydatów kierunek może nie zostać uruchomiony.

W przypadku nieuruchomienia studiów opłata rejestracyjna oraz czesne podlega zwrotowi.

 

 REJESTRACJA NA STUDIA

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+