PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Dietetyka i Suplementacja

Drukuj

DLACZEGO DIETETYKA?

Dietetyka to jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin nauki. Zapotrzebowanie społeczeństwa na specjalistów z zakresu żywienia i dietetyki wciąż wzrasta ze względu na panujące trendy związane ze zdrowym trybem życia – powszechną modą na zdrową żywność oraz przykładaniem szczególnej wagi do tego z jakich produktów składa się nasza codzienna dieta. Jednocześnie od kilku lat dostrzega się w Polsce wzrost zainteresowania zdrowym stylem życia, dbałością o sylwetkę i wygląd. Popyt na usługi dietetyczne wzrasta także ze względu na wciąż rosnącą liczbę osób chorujących na otyłość. Chętniej korzystamy z porad specjalistów, którzy ustalają nam zbilansowaną i indywidualną dietę. 

 

DLA KOGO?

Nasza oferta skierowana jest do wszystkich absolwentów studiów wyższych (licencjackich, inżynierskich, magisterskich), którzy:

 • są zainteresowani zdrowym żywieniem,
 • chcą lepiej zadbać o zdrowie swoje i bliskich,
 • szukają dodatkowej specjalności poza już wykonywaną pracą,
 • są instruktorami, trenerami lub sportowcami i chcą poszerzyć swoje kompetencje,
 • pracują w zawodach okołomedycznych i medycznych,
 • prowadzą własną działalność, w której wiedza z obszarów dietetyki, suplementacji i zdrowego żywienia może być przydatna (sklepy ze zdrową żywnością, bary i restauracje, kluby fitness, siłownie, domy opieki i inne).

UWAGA: Do wzięcia udziału w studiach nie jest wymagane ukończenie studiów medycznych lub okołomedycznych

 

 

CO MOGĘ OSIĄGNĄĆ?

Wiedzę i umiejętności, które pozwolą Ci:

 • planować prawidłowo zbilansowaną dietę dla zdrowego i chorego człowieka,
 • określać wartość energetyczną żywności,
 • charakteryzować pozytywny i negatywny wpływ makro- i mikroskładników na organizm człowieka,
 • oceniać stan odżywienia człowieka oraz rozpoznawać typy niedożywienia,
 • zapobiegać chorobom cywilizacyjnym oraz jaką terapię żywieniową stosować w różnych jednostkach chorobowych,
 • poznać techniki przygotowywania potraw dietetycznych dla osób w różnych stanach fizjologicznych oraz dla różnych grup ludności,
 • wskazywać zagrożenia i pozytywne elementy stosowania diet niekonwencjonalnych (będących m.in. świadectwem filozofii, przekonań religijnych, kulturowych) w porównaniu z prawidłowo zbilansowaną dietą człowieka,
 • dobierać produkty spożywcze w sposób holistyczny dla człowieka,
 • rozpoznawać psychologiczne uwarunkowania problemów odżywiania,
 • rozumieć, jak emocje wpływają na nasze odżywianie. 

 

JAKIE KWALIFIKACJE ZDOBĘDĘ?

Niezbędne do fachowego doradztwa żywieniowego i dietetycznego oraz pracy w ramach:

 •          własnej działalności gospodarczej w zakresie poradnictwa dietetycznego,
 •          poradni żywieniowych,
 •          zakładów żywienia zbiorowego,
 •          organizacji konsumenckich,
 •          klubów sportowych,
 •          placówek sportowych i turystyczno-rekreacyjnych,
 •          placówek oświatowych kształcących w zakresie nauk o żywności i żywieniu,
 •          instytutów naukowo-badawczych,
 •          ośrodków badawczo-rozwojowych.

 

ABY ZAPOZNAĆ SIĘ Z PROGRAMEM STUDIÓW KLIKNIJ TUTAJ

 

KTO PROWADZI ZAJĘCIA?

Gabriela Grzechuła

Fizjoterapeutka, masażystka i dietetyk. Zainspirowana harmonijną filozofią Huny ukończyła kurs masażu Lomi Lomi Nui, który pomaga uzyskać równowagę pomiędzy ciałem, umysłem i duchem. W Międzynarodowej Akademii Refleksologii uzyskała tytuł Refleksologa, a w swojej pracy stosuje również akupunkturę ucha, techniki gua sha oraz terapię bańkami. Zajmuje się ponadto dietetyką oraz ziołolecznictwem według zasad Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. W Instytucie Medycyny Klasztornej w Katowicach uzyskała zawód Zielarza-Fitoterapeuty. Ukończyła szkolenie z zabiegów Lakshmi na ciało, inspirowanych filozofią ajurwedyjską.

Udziela porad dietetycznych i ziołoleczniczych, w zależności od potrzeb konkretnej osoby. Szkoli i prowadzi warsztaty oraz spotkania dla kobiet z zakresu żywienia, zdrowego stylu życia oraz technik masażu.
 

Joanna Wardenga

Dietetyk kliniczny, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jest aktywną uczestniczką wielu szkoleń i konferencji naukowych z zakresu żywienia człowieka, żywienia w sporcie, leczenia żywieniowego w warunkach szpitalnych i domowych, żywienia w chorobach cywilizacyjnych. Aktualnie sama szkoli kolejnych ekspertów i pasjonatów prawidłowego odżywiania się. Organizuje także spotkania dotyczące zdrowego stylu życia dla osób mających problemy między innymi z nieprawidłową masą ciała, złymi nawykami żywieniowymi czy nieefektywnym odchudzaniem.
 

Ewa Schmidt

Z wykształcenia mgr inż., ukończyła Zarządzanie i inżynierię Produkcji Żywności w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku Białej. Terapeuta-Konsultant Medycyjny Ajurwedy - studiowała "Jiva Institute Faridabab-Inię" Jest zielarzem bioenergoterapeutą i fitoterapeutą – kurs ukończyła w Instytucie Medycyny Klasztornej w Katowicach, od ponad 15 lat zajmuje się makrobiotyką. W swoim gabinecie praktykuje również terapię wisceralną. Obecnie poszerza swoje horyzonty, studiując Nową Medycynę Germańską.
 
 
 

Adam Siuda

 
Absolwent Chemii Politechniki Warszawskiej, od lat interesujący się tematem zdrowego stylu życia, odpowiedniego odżywiania, suplementacji i jego wpływu na jakość życia człowieka. Przedstawia sposoby jak w dzisiejszych czasach zachować dobre zdrowie. Dodatkowo jako naturoterapeuta łączący różne metody takie jak masaż, refleksologia, Tradycyjna Medycyna Chińska, medytacja zwraca uwagę na inne bardzo ważne czynniki pozwalające utrzymać zdrowie na najwyższym poziomie.
 

Marta Holi

 
Mgr fizjoterapii AWF Katowice , refleksolog , dietetyk TMC w gabinecie terapii naturalnych Holisfera . Terapeutka Recall Healing zajmuje się przywracaniem harmonii  Ciała, Umysłu i Ducha. Połączenie tradycyjnych terapii z medycyną wschodu pozwala  jej już od 10 lat na całościowe spojrzenie i wspomaganie powrotu do zdrowia.
 

 

Agnieszka Szotek

Agnieszka Szotek, dyplomowany coach, coach prowokatywny, trener biznesu i Transforming Communication™, Praktyk NLP IANLP, joginka śmiechu, facylitator FreshBiz™, konsultant i  mentor biznesu, tłumacz. Członek Izby Coachingu. Członek zarządu Instytutu IMARS. Certyfikowany Agile Project Manager i Scrum Master. Mistrz i nauczyciel Reiki.

W czasie pracy z klientem natyka się na różne problemy, w tym problemy z budowania zbalansowanego życia zawodowego i osobistego w tym m.in. problemy z prawidłowym odżywianiem, szczególnie pod wpływem stresu. W życiu osobistym doświadczyła poważnych problemów zdrowotnych. Każdy problem stanowi wyzwania - dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą ucząc studentów jak pracować z klientem m.in. na kierunku Dietetyka i Suplementacja.


 

CZAS TRWANIA

2 semestry (200 godzin)  - zajęcia odbywają się w systemie zaocznym, w soboty i niedziele, dwa razy w miesiącu. Dodatkowo jeden zjazd na egzamin końcowy.

 

OPŁATY

Opłata rejestracyjna: 85 zł

Opłata rejestracyjna dla Absolwentów AG/GWSH: 0 zł

Czesne: 5000 zł (-20%) 4000 zł płatne w ośmiu ratach po 500 zł

Czesne dla absolwentów AG/GWSH:5000 zł: (-25%) 3750 zł płatne w ośmiu ratach po 468,75 zł

Aby skorzystać z promocji należy dokonać rejestracji internetowej do 29 lutego 2024 roku.

Termin rozpoczęcia zajęć: kwiecień 2024

 

Powyższe terminy mogą ulec zmianie. Liczba miejsc ograniczona.

Uczelnia zastrzega sobie prawo zakończenia rekrutacji przed planowanym terminem.

Informujemy, że w przypadku zbyt małej liczby kandydatów kierunek może nie zostać uruchomiony.

W przypadku nieuruchomienia studiów opłata rejestracyjna oraz czesne podlega zwrotowi.

 

ZAPISY

SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI NT. STUDIÓW UDZIELAJĄ PRACOWNICY CENTRUM STUDIÓW PODYPLOMOWYCH, KURSÓW I SZKOLEŃ AG:

Magdalena Cyroń-Czober
e-mail: magdalena.cyron-czober@akademiagornoslaska.pl

Iwona Zub
e-mail: iwona.zub@akademiagornoslaska.pl

 

Rekrutacja na studia podyplomowe jest otwarta i odbywa się na zasadzie kolejności zgłoszeń. Na studia przyjmowane są osoby z wyższym wykształceniem.


Aby zapisać się na studia podyplomowe, należy założyć konto w systemie internetowej rejestracji na poniższej stronie:

Prosimy zweryfikować wprowadzone dane oraz zapamiętać hasło.

Następnie należy wybrać kierunek na który Państwo aplikują.

W ostatnim kroku umówimy się na spotkanie, podczas którego przekażesz nam komplet dokumentów i podpiszemy umowę na świadczenie usługi edukacyjnej.

UWAGA - Na studia przyjmowane są osoby, które dopełnią wszystkich formalności. Dokonanie tylko rejestracji internetowej bądź złożenie niekompletnych dokumentów nie gwarantuje miejsca na studiach.

* Absolwenci AG/GWSH są zwolnieni z opłaty rejestracyjnej.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+