Obsługa logistyczna branży motoryzacyjnej to praca skomplikowana, wymagająca precyzji, ale też pełna wyzwań. Produkcja samochodów jest procesem niezwykle złożonym, ze względu na ilość części i bardzo ścisłe ramy czasowe, których osiągnięcia często nie ułatwia globalizacja procesu – produkcja podzespołów do jednego modelu często wymaga skoordynowania prac zakładów produkcyjnych w zupełnie różnych częściach świata. Dzięki nowoczesnej logistyce motoryzacja może się lepiej rozwijać, a logistyka z kolei wdraża coraz nowsze rozwiązania, inspirowana oczekiwaniami przedsiębiorstw motoryzacyjnych.
Wybrane przedmioty specjalnościowe – obowiązujące w ramach specjalności Logistyka procesów w motoryzacji (studia I stopnia inżynierskie)
Studia i co dalej? Perspektywy zawodowe
Kluczowym aspektem logistyki procesów w motoryzacji jest ich uzależnienie od bieżących zamówień klientów, decydujących o niemal każdym detalu swojego samochodu – od koloru nadwozia, poprzez silnik, po elementy wyposażenia. Przy planowaniu produkcji przedsiębiorstwa z branży motoryzacyjnej muszą stawiać na elastyczność, by płynnie zwiększać lub zmniejszać produkcję. Wszystko to sprawia, że wybierając tę specjalność otwierasz sobie drzwi do pracy, w której czeka na Ciebie bardzo wiele naprawdę ciekawych wyzwań.
Szacunki Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych sprzed niespełna 3 lat mówią o około 900 producentach podzespołów samochodowych – to ogromny rynek pracy, który nadal się rozwija i poszukuje specjalistów. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, sprawdź obszerny artykuł o wpływie sektora automotive na logistykę, by dowiedzieć się więcej: http://mojafirma.infor.pl/moto/logistyka/spedycja/703698,Wplyw-branzy-motoryzacyjnej-na-rozwoj-logistyki.html
Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach
40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532