PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Kosmetologia Zaawansowana

Drukuj

Studia podyplomowe Kosmetologia Zaawansowana są organizowane we współpracy z

Dla kogo są studia podyplomowe?
•    Dla kosmetologów (licencjat, studia magisterskie)
•    Dla absolwentów studiów z obszaru nauk medycznych np. fizjoterapeuta, pielęgniarka, ratownik medyczny
•    Dla pasjonatów kosmetologii z doświadczeniem minimum 2 letnim w zawodzie
 
Zajęcia
•    Grupy maksymalnie 12-osobowe
•    Miejsce odbywania zajęć Esthetic Institute ul.Szarych Szeregów 31/5 i 32/2
•    Nie ma żadnych dodatkowych ani ukrytych opłat za zużyte materiały, wszystkie zabiegi przeprowadzone są na modelkach (możliwość wykonania zabiegów na sobie – prosimy o wcześniejszą informację)
 
Jakie umiejętności zdobędziesz?
•    Wykonywania zabiegów z użyciem nowoczesnych urządzeń
•    Wykonywania zabiegów biorewitalizujących
•    Wykonywania akupunktury kosmetycznej
•    Umiejętności w zakresie diagnozowania i przeprowadzania terapii trychologicznych (włosy i skóra głowy)
•    Umiejętnosci w zakresie pigmentacji medycznej
•    Umiejętności wykonywania zaawansowanych zabiegów kosmetycznych
•    Postępowania w przypadku złożonych i zaawansowanych problemów kosmetologicznych
•    Umiejętności zastosowania zaawansowanych technik łączonych
w kosmetologii
•    Umiejętności w zakresie przeprowadzania i projektowania szkoleń w branży beauty

Harmonogram zajęć
180 godzin lekcyjnych – łączny czas trwania szkolenia / 20 dni szkoleniowych / 10 zjazdów dwudniowych w systemie weekendowym ( sobota niedziela)

Program studiów KOSMETOLOGIA ZAAWANSOWANA
1.    Biostymulacja skóry ( mezoterapia zaawansowana, biostymulatory)
2.    Trychologia
3.    Akupunktura kosmetyczna
4.    Problemy estetyczne okolicy oka  
5.    Medyczne aspekty w kosmetologii
6.    Anatomia twarzy
7.    Skutki niepożądane zabiegów kosmetycznych
8.    Psychodermatologia
9.    Klient onkologiczny w gabinecie kosmetologa
10.    Terapie okołoporodowe
11.    Endokrynologia w kosmetologii
12.    Fizjologia procesów starzenia z elementami histologii
13.    Elementy mikrobiologii, mikrobiom skóry i jelit
14.    Kompleksowe terapie niwelowania problemów kosmetycznych
15.    Kosmetologia terapeutyczna: przebarwienia skóry
16.    Dermatozy i alergia w gabinecie kosmetologa
17.    Pigmentacja medyczna defektów skóry
18.    Usuwanie niechcianej pigmentacji
19.     Projektowanie szkoleń w branży kosmetologicznej
20.    Marketing, zarządzanie i aspekty prawne w kosmetologii
Program studiów obejmuje 180 godzin lekcyjnych – 10 zjazdów dwudniowych w systemie weekendowym (sobota/niedziela).
Osoby zainteresowane nowym naborem prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres: info@szkoleniaestetyczne.pl lub kontakt telefoniczny pod numerem 668 460 981

 

Kto prowadzi zajęcia

Dr d. med. Beata Malara
.Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej (2000). W roku 2004 uzyskała stopień naukowy doktora nauk medycznych w dziedzinie biologii medycznej, nadany przez Radę Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej. W roku 2010 odbyła studia podyplomowe w zakresie kosmetologii bioestetycznej na Wydziale Humanistyki i Zdrowia Małopolskiej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krakowie. Dr Beata Malara jest absolwentką Collegium Cosmeticum (Ekskluzywnego Studium Kształcenia Kosmetologów), które ukończyła w 2016 roku. W pracy zawodowej specjalizuje się przede wszystkim w: usuwaniu zmian skórnych, depilacji laserowej, zabiegach przeciw łysieniu oraz zabiegach przeciwstarzeniowych z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego pozyskiwanego z własnej krwi Pacjentów.Jest ekspertem w wykonywaniu zabiegów: karboksyterapii, elektrokoagulacji,nowoczesnej laseroterapii. Dzięki wykształceniu w zakresie analityki medycznej jest niekwestionowanym autorytetem w zakresie pozyskiwania i preparatyki osocza bogatopłytkowego oraz fibryny bogatopłytkowej, które wykorzystywane są w kosmetologii i medycynie estetycznej oraz chirurgii szczękowo-twarzowej i chirurgii estetycznej twarzy.Dr n.med. Beata Malara jest wykładowcą akademickim a także autorką kilkudziesięciu prac naukowych opublikowanych w renomowanych czasopismach krajowych i zagranicznych oraz licznych referatów wygłaszanych na konferencjach z zakresu medycyny i kosmetologii.

Dr hab. Sławomir Wilczyński
Ekspert w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań z zakresu farmacji, kosmetologii i bioinżynierii. Łączy wiedzę teoretyczną z jej praktycznym zastosowaniem. Z sukcesem prowadzi rozwojowe projekty dla biznesu. Kierownik Katedry i Zakładu Podstawowych Nauk Biomedycznych, Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach.Kierownik i wykonawca prac badawczo-rozwojowych w projektach krajowych i międzynarodowych. Ekspert d/s oceny merytorycznej projektów dla Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR), Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), Ministerstwa Gospodarki RP i Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK). Autor patentów i zgłoszeń patentowych. Autor licznych publikacji naukowych w cenionych światowych wydawnictwach posiadających Impact Factor. Redaktor naczelny „Aestetica” oraz Członek rady naukowej „Świat Medycyny i Farmacji”, a także Redaktor gościnny w czasopismach z IF. Członek Towarzystw Naukowych. Kierownik działu farmacji szpitalnej.

dr n. o zdr. Szymon Wyszyński
Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na kierunku fizjoterapia. W 2021 uzyskał stopień doktora nauk o zdrowiu. Wykładowca akademicki, autor wielu wystąpień konferencyjnych, publikacji naukowych, recenzent rozdziałów do monografii naukowych, członek Komitetów Naukowych konferencji związanych z naukami medycznymi. Dwukrotnie nagrodzony Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za działalność naukową. Absolwent Międzynarodowej Szkoły Akupunktury Klasycznej. Uczestnik licznych szkoleń z zakresu fizjoterapii.
 
Dr Małgorzata Ruprich, MBA
Prodziekan kierunku Kosmetologia na Wydziale Medycznym Akademii Górnośląskiej w Katowicach, wykładowca akademicki. Doktor nauk społecznych w dyscyplinie zarządzania i jakości.  Praca doktorska w zakresie marketingu branży kosmetycznej. Absolwentka studiów menadżerskich MBA w Oxford Brookes University w dziedzinie zarządzania strategicznego oraz magister kosmetologii. Autorka publikacji i prac naukowych z dziedziny zarządzania w branży kosmetycznej i medycznej oraz kosmetologii, tatuażu, makijażu permanentnego i medycznego.
Członek Rady Naukowej w recenzowanym czasopiśmie naukowym. Recenzent prac naukowych, autor artykułów w prasie branżowej. Prelegent konferencji naukowych i biznesowych w Polsce i za granicą. W pracy zawodowej specjalizuje się m.in. w medycznych aspektach tatuażu i makijażu permanentnego, powikłaniach i działaniach niepożądanych po zabiegach kosmetycznych oraz marketingu w obszarze nauk o zdrowiu.

Mgr Izabela Cieśla - Panek
Elektroradiolog, dyplomowany Perfuzjonista w kardiochirurgii, Kosmetolog
Elektroradiolog ze specjalizacją planowania terapii onkologicznych. Wieloletni pracownik Kliniki Kardiochirurgii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Oddziału Intensywnej Opieki Kardiologicznej w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach- Ochojcu. Specjalista do spraw krążenia pozaustrojowego, oddychania pozapłucnego oraz terapii nerkozastepczych. Absolwentka Wydziału Medycznego Akademii Górnośląskiej na kierunku Kosmetologia. W Esthetic Institute jest trenerem kosmetologii medycznej, nowoczesnych technologii i procedur estetycznych. Wykładowca akademicki w zakresie anatomii oraz znieczulenia w zabiegach medycyny estetycznej. Ekspert w zakresie nowoczesnych technologii w gabinecie kosmetycznym oraz medycznych aspektów procedur kosmetologicznych. Prywatnie wielka fanka karboksyterapii oraz zabiegów z użyciem igieł.

Mgr Ewelina Cegiełko
Kosmetolog, absolwentka Wydziału Medycznego WSSP im Wincentego Pola w Lublinie, Akademii Górnośląskiej Katowice a także absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Specjalizuje sie w kosmetologii medycznej oraz makijażu permanentnym. Jest praktykiem jak również dyplomowanym trenerem w zakresie makijażu permanentnego. Ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Medycznym Akademii Górnośląskiej na kierunku Trener linergista z dwoma wyróżnieniami oraz Roczną szkołę Kosmetologii medycznej Akademii Esthetic Institute w Katowicach. Prowadzi zajęcia z zakresu makijażu permanentnego oraz kosmetologii w Akademii Górnośląskiej w Katowicach. Jest również trenerem z zakresu kosmetologii medycznej w Esthetic Institute Katowice. Jest właścicielką gabinetu kosmetycznego Cosmetologic w Bielsku Białej. Wiedza praktyczna oraz przekazywanie jest jej pasją . Zajmowała się tematyką olei roślinnych w kosmetyce i wygłosiła w tej tematyce prezentację na sympozjum naukowym. Wkłada całe swoje zaangażowanie i wiedzę, tak aby żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi zarówno to postawione w gabinecie jak i w sali wykładowej.

mgr Maria Żak
Trycholog i kosmetolog, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Wydziału Medycznego Akademii Górnośląskiej w Katowicach. Właścicielka gabinetu kosmetologiczno-trychologicznego Pani Cebulka w Jaworznie. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się na portalu Instagram Pani Celbulka Trycholog.
W swojej pracy łączy teorię z praktyką. Specjalizuje się w łączonych terapiach trychologicznych oraz badaniu trichoskopowym skóry głowy. Jej największą pasją zawodową jest wpływ zaburzeń hormonalnych na skórę głowy oraz pielęgnacja i wspomaganie leczenia dermatoz. Swoją wiedzę zdobywała na licznych szkoleniach u najlepszych specjalistów w Polsce. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje oraz stawia nacisk na ciągły rozwój.

Mgr Alla Adamek
Kosmetolog, absolwentka Wyższej Szkoły Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie oraz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Z Akademią Górnośląską związana jest od powstania kierunku Kosmetologia w 1996 roku, jako wykładowca oraz instruktor nauki zawodu. Specjalizuje się w nowoczesnych oraz tradycyjnych technikach manualnych a także aparaturowych poprawiających stan i wygląd skóry. Interesuje się orientalnymi metodami przeciwdziałania objawom starzenia się skóry, które oparte są na holistycznym podejściu do pielęgnacji całego ciała oraz zdrowia.

mgr Iwona Bialik - Okopniarek
Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego oraz Wydziału Medycznego w Akademii Górnośląskiej .
Kosmetolog z ponad 20 letnim doświadczeniem w zawodzie.
Właścicielka Salonu Piękności Słowików 1, specjalizuje się w kosmetyce białej, masażach kosmetycznych oraz drenażu limfatycznym.
Iwona Bialik- Okopniarek jest nauczycielem akademickim i wykładowcą akademickim w zakresie przedmiotów związanych z praktyczną nauką kosmetologii oraz przedmiotów humanistycznych takich jak etyka i estetyka. Związana jest z uczelniami na Śląsku i w Małopolsce.

 

CZAS TRWANIA

2 semestry (180 godzin)  - zajęcia odbywają się w systemie zaocznym

Zajęcia odbywają się w godzinach od 9.00 do 16.00 w Katowicach, ul. Szarych Szeregów 31 oraz w siedzibie Akademii Górnośląskiej.

 

OPŁATY

Opłata rejestracyjna: 0

Czesne: 10000 zł: płatne w dziesięciu ratach po 1000 zł

 

Terminy zjazdów:

21/22.10.2023
25/26.11.2023
09/10.12.2023
13/14.01.2024
03/04.02.2024
24/25.02.2024
16/17.03.2024
20/21.04.2024
18/19.05.2024
15/16.06.2024

 

Powyższe terminy mogą ulec zmianie. Liczba miejsc ograniczona.

Uczelnia zastrzega sobie prawo zakończenia rekrutacji przed planowanym terminem.

Informujemy, że w przypadku zbyt małej liczby kandydatów kierunek może nie zostać uruchomiony.

W przypadku nieuruchomienia studiów opłata rejestracyjna oraz czesne podlega zwrotowi.

 

ZAPISY NA STUDIA PODYPLOMOWE KOSMETOLOGIA ESTETYCZNA

SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI NT. STUDIÓW UDZIELAJĄ PRACOWNICY CENTRUM STUDIÓW PODYPLOMOWYCH, KURSÓW I SZKOLEŃ AG

Janusz Centawer - tel. (32) 35 70 528, e-mail: podyplomowe@gwsh.pl

Dane kontaktowe do pracowników Esthetic Institute: tel. 668-460-981

 

Rekrutacja na studia podyplomowe jest otwarta i odbywa się na zasadzie kolejności zgłoszeń. Na studia przyjmowane są osoby z wyższym wykształceniem.


Aby zapisać się na studia podyplomowe, należy założyć konto w systemie internetowej rejestracji na poniższej stronie:

Prosimy zweryfikować wprowadzone dane oraz zapamiętać hasło.

Następnie należy wybrać kierunek na który Państwo aplikują.

W ostatnim kroku umówimy się na spotkanie, podczas którego przekażesz nam komplet dokumentów i podpiszemy umowę na świadczenie usługi edukacyjnej.

UWAGA - Na studia przyjmowane są osoby, które dopełnią wszystkich formalności. Dokonanie tylko rejestracji internetowej bądź złożenie niekompletnych dokumentów nie gwarantuje miejsca na studiach.

* Absolwenci GWSH są zwolnieni z opłaty rejestracyjnej.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+