PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Kosmetologia praktyczna

Drukuj

Studia podyplomowe Kosmetologia praktyczna są organizowane we współpracy z 

DLA KOGO STUDIA PODYPLOMOWE KOSMETOLOGIA PRAKTYCZNA?

Jest to kierunek dla osób nie posiadających doświadczenia w zawodzie kosmetologa lub z niewielkim stażem pracy w gabinecie kosmetycznym. 

Rynek usług kosmetycznych jest obecnie jedną z najdynamiczniej rozwijających się branż. Szacuje się, że liczba gabinetów kosmetycznych będzie nadal wzrastała – jest to spowodowane trendami społecznymi, które promują dbałość o wygląd. W związku z dużą konkurencją rynkową szczególnie ważne są umiejętności i kwalifikacje kosmetologów, ponieważ sukces gabinetu kosmetycznego już nie jest dyktowany dostępem do określonych marek, kosmetyków czy sprzętu. Na rozwój dochodowego biznesu mają wpływ przede wszystkim umiejętności personelu, stałe podnoszenie kwalifikacji, ponieważ jest to rynek o bardzo dużej dynamice zmian.

CEL STUDIÓW

Celem studiów podyplomowych Kosmetologia praktyczna jest zdobycie wiedzy, kwalifikacji i praktycznych umiejętności z zakresu podstaw kosmetologii. Dzięki modułom związanym z nowoczesnymi technologiami, słuchacze będą mieli większą świadomość narzędzi i technologii wspierających ich w budowaniu i rozwijaniu swoich usług i marki. 

Zajęcia mają na celu zapoznanie uczestników z zasadami działania współczesnych gabinetów kosmetycznych, ale przede wszystkim umożliwić im zdobycie praktycznych umiejętności niezbędnych w dziedzinie kosmetologii. Stworzyliśmy kompleksowy program, który nie tylko uczy, ale także rozwija na wielu płaszczyznach. 

Dla kogo? 

 • Osób, które nie maja doświadczenia w pracy w gabinecie kosmetycznym
 • Dla pasjonatów kosmetologii
 • Dla absolwentów studiów z obszaru nauk medycznych np. fizjoterapeuta, pielęgniarka, ratownik medyczny
 • Dla kosmetyczek, chcących poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności

Jakie umiejętności zdobędziesz? 

 • Umiejętności wykonywania podstawowych zabiegów kosmetycznych
 • Wykonywania zabiegów z użyciem nowoczesnych produktów i urządzeń
 • Stworzenia bezpiecznej karty zabiegowej i dokumentacji gabinetu
 • Zaplanowania planu zabiegowego dla klientów w gabinecie
 • Wykonywania zabiegów biorewitalizujących i zastosowania peelingów chemicznych
 • Postępowania z bliznami, trądzikiem, przebarwieniami
 • Likwidacją oznak starzenia się skóry
 • Umiejętności w zakresie skutecznego udzielania pomocy przedmedycznej

Program studiów podyplomowych Kosmetologia praktyczna

 • Anatomia – podstawowe aspekty anatomiczne niezbędne w gabinecie kosmetycznym 
 • Fizjologia skóry – wiadomości z zakresu funkcjonowania skóry 
 • Dermatologia dla kosmetologów 
 • Przygotowanie do zabiegów kosmetycznych – organizacja, planowanie Bezpieczna karta zabiegowa 
 • Przyczyny, zapobieganie, diagnoza i postępowanie w przypadku zdarzeń niepożądanych i powikłaniach 
 • Pracownia kosmetyczna: 
 • Ocena skóry i diagnoza problemów kosmetycznych 
 • Mechanizmy działania, przeciwwskazania do zabiegów, techniczne aspekty bezpiecznego  przeprowadzenia zabiegów.  
 • Terapie w oparciu o nowoczesne, urządzenia, substancje aktywne, preparaty kosmetyczne – działanie w gabinecie oraz rekomendacje dla klientów. Skuteczna pielęgnacja domowa 
 • Kosmetologia pielęgnacyjna  
 • Kosmetologia lecznicza.  
 • Kosmetologia upiększająca 
 • Terapie i procedury wybranych zabiegów na ciało. 
 • Techniki masażu i drenażu kosmetycznego 
 • Innowacyjny sprzęt w gabinecie kosmetologa 

KADRA DYDAKTYCZNA

dr n. med. Beata Malara 

Jest trenerem szkolącym w zakresie kosmetologii leczniczej a także wiodącym wykładowcą w rocznej Akademii Esthetic Institute- Kosmetologii Medycznej.Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej (2000). W roku 2004 uzyskała stopień naukowy doktora nauk medycznych w dziedzinie biologii medycznej, nadany przez Radę Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej. W roku 2010 odbyła studia podyplomowe w zakresie kosmetologii bioestetycznej na Wydziale Humanistyki i Zdrowia Małopolskiej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krakowie. Dr Beata Malara jest absolwentką Collegium Cosmeticum (Ekskluzywnego Studium Kształcenia Kosmetologów), które ukończyła w 2016 roku. W pracy zawodowej specjalizuje się przede wszystkim w: usuwaniu zmian skórnych, depilacji laserowej, zabiegach przeciw łysieniu oraz zabiegach przeciwstarzeniowych z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego pozyskiwanego z własnej krwi Pacjentów. Jest ekspertem w wykonywaniu zabiegów: karboksyterapii, elektrokoagulacji, nowoczesnej laseroterapii. Dzięki wykształceniu w zakresie analityki medycznej jest niekwestionowanym autorytetem w zakresie pozyskiwania i preparatyki osocza bogatopłytkowego oraz fibryny bogatopłytkowej, które wykorzystywane są w kosmetologii i medycynie estetycznej oraz chirurgii szczękowo-twarzowej i chirurgii estetycznej twarzy. Dr n. med. Beata Malara jest wykładowcą akademickim a także autorką kilkudziesięciu prac naukowych opublikowanych w renomowanych czasopismach krajowych i zagranicznych oraz licznych referatów wygłaszanych na konferencjach z zakresu medycyny i kosmetologii. 

dr Małgorzata Ruprich, MBA  

Prodziekan kierunku Kosmetologia na Wydziale Medycznym Akademii Górnośląskiej w Katowicach, wykładowca akademicki. Doktor nauk społecznych w dyscyplinie zarządzania i jakości.  Praca doktorska w zakresie marketingu branży kosmetycznej. Absolwentka studiów menadżerskich MBA w Oxford Brookes University w dziedzinie zarządzania strategicznego oraz magister kosmetologii. Autorka publikacji i prac naukowych z dziedziny zarządzania w branży kosmetycznej i medycznej oraz kosmetologii, tatuażu, makijażu permanentnego i medycznego.
Członek Rady Naukowej w recenzowanym czasopiśmie naukowym. Recenzent prac naukowych, autor artykułów w prasie branżowej. Prelegent konferencji naukowych i biznesowych w Polsce i za granicą. W pracy zawodowej specjalizuje się m.in. w medycznych aspektach tatuażu i makijażu permanentnego, powikłaniach i działaniach niepożądanych po zabiegach kosmetycznych oraz marketingu w obszarze nauk o zdrowiu..
 

mgr Izabela Cieśla–Panek 

Elektroradiolog, dyplomowany Perfuzjonista w kardiochirurgii, Kosmetolog, Elektroradiolog ze specjalizacją planowania terapii onkologicznych. Wieloletni pracownik Kliniki Kardiochirurgii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego  oraz Oddziału Intensywnej Opieki Kardiologicznej w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach Ochojcu. Specjalista do spraw krążenia pozaustrojowego, oddychania pozapłucnego oraz terapii nerkozastepczych.  Absolwentka Wydziału Medycznego Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej na kierunku Kosmetologia. 

Esthetic Institute jest trenerem kosmetologii medycznej, nowoczesnych technologii i procedur estetycznych. Wykładowca akademicki w zakresie anatomii oraz znieczulenia w zabiegach medycyny estetycznej. Ekspert w zakresie nowoczesnych technologii w gabinecie kosmetycznym oraz medycznych aspektów procedur kosmetologicznych. 

Prywatnie wielka fanka karboksyterapii oraz zabiegów z użyciem igieł. 

mgr  Ewelina Cegiełko

Kosmetolog, absolwentka Wydziału Medycznego WSSP im Wincentego Pola w Lublinie, GWSH Katowice a także absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Specjalizuje sie w kosmetologii medycznej oraz makijażu permanentnym. 

Jest praktykiem jak również dyplomowanym trenerem w zakresie makijażu permanentnego. Ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Medycznym GWSH Katowice na kierunku Trener linergista z dwoma wyróżnieniami oraz Roczną szkołę Kosmetologii medycznej Akademii Esthetic Institute w Katowicach. Prowadzi zajęcia z zakresu makijażu permanentnego oraz kosmetologii w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach. Jest również trenerem z zakresu kosmetologii medycznej w Estetic Institute Katowice. 

Jest właścicielką gabinetu kosmetycznego Cosmetologic w Bielsku Białej. Wiedza praktyczna oraz przekazywanie  jest jej pasją . Zajmowała się tematyką olei roślinnych w kosmetyce i wygłosiła w tej tematyce prezentację na sympozjum naukowym. Wkłada całe swoje zaangażowanie i wiedzę, tak aby żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi zarówno to postawione w gabinecie jak i w sali wykładowej. 

mgr Beata Szostek 

Kosmetolożka, absolwentka Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej, dyplomowana trenerka – linergistka. Prowadzi własny salon, gdzie proponuje klientkom i klientkom możliwie najszerszy wachlarz usług kosmetycznych o najwyższej jakości. Aktywna członkini akcji Motyle Świadomości, w ramach której zarówno uświadamia Amazonki o możliwości podniesienia jakości życia po mastektomii, jak i wykonuje pro bono mikropigmentacje brodawek sutkowych oraz ukrywa pozabiegowe blizny pod subtelnymi, kobiecymi tatuażami. Nigdy nie spoczywa na laurach i nie ustaje w zdobywaniu wiedzy, tak teoretycznej, jak i praktycznej. Szkoli również kolejne adeptki różnych dziedzin kosmetologii. Zawsze uśmiechnięta i gotowa do pomocy, kocha zwierzęta, a ludzi traktuje z szacunkiem. 

mgr Alla Adamek 

Kosmetolog, absolwentka Wyższej Szkoły Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie oraz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. 

Z Górnośląską Wyższą Szkołą Handlową związana jest od powstania kierunku Kosmetologia w 1996 roku, jako wykładowca oraz instruktor nauki zawodu. 

Specjalizuje się w nowoczesnych oraz tradycyjnych technikach manualnych a także aparaturowych poprawiających stan i wygląd skóry. Interesuje się orientalnymi metodami przeciwdziałania objawom starzenia się skóry, które oparte są na holistycznym podejściu do pielęgnacji całego ciała oraz zdrowia. 

mgr Iwona Bialik-Okopniarek 

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego oraz Wydziału Medycznego w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej. 

Kosmetolog z ponad 20 letnim doświadczeniem w zawodzie. 

Właścicielka Salonu Piękności Słowików 1, specjalizuje się w kosmetyce białej, masażach kosmetycznych oraz drenażu limfatycznym. 

Iwona Bialik–Okopniarek jest nauczycielem akademickim i wykładowcą akademickim w zakresie przedmiotów związanych z praktyczną nauką kosmetologii oraz przedmiotów humanistycznych takich jak etyka i estetyka. Związana jest z uczelniami na Śląsku i w Małopolsce. 

mgr Grażyna Panek 

Wykładowca akademicki na kierunku Kosmetologia w GWSH, absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Zarządzania im. gen. Jerzego Ziętka w Katowicach. Właścicielka Dagra Cosmetics w Tychach, którą kieruje od 10 lat. Specjalizuje się w pielęgnacji azjatyckiej. W swojej pracy skupia się głównie na stosowaniu koreańskich zaawansowanych technologicznie produktów i urządzeń poprawiających stan skóry. Interesuje się metodami anty-aging z wykorzystaniem aktywnych substancji zapobiegających starzeniu się skóry. Nieustannie podnosi swoje kompetencje w tej dziedzinie. Jest uczestniczką wielu konferencji i szkoleń  międzynarodowych. Sama organizuje szkoleni popularyzujące wiedzę w zakresie substancji aktywnych i ich zastosowania w pielęgnacji koreańskiej. 

 

CZAS TRWANIA:

2 semestry (180 godzin)  - zajęcia odbywają się w systemie zaocznym

OPŁATY

Opłata rejestracyjna: 0

Czesne: 10000 zł: płatne w dziesięciu ratach po 1000 zł

 

Termin rozpoczęcia zajęć: marzec/kwiecień 2023

 

Lokalizacja:

 Zajęcia odbywają się w godzinach od 9.00 do 16.00 w Katowicach, ul. Szarych Szeregów 31 oraz w siedzibie Akademii Górnośląskiej.


Powyższe terminy mogą ulec zmianie. Liczba miejsc ograniczona.

Uczelnia zastrzega sobie prawo zakończenia rekrutacji przed planowanym terminem.

Informujemy, że w przypadku zbyt małej liczby kandydatów kierunek może nie zostać uruchomiony.

W przypadku nieuruchomienia studiów opłata rejestracyjna oraz czesne podlega zwrotowi.

 

ZAPISY NA STUDIA PODYPLOMOWE KOSMETOLOGIA PRAKTYCZNA

SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI NT. STUDIÓW UDZIELAJĄ PRACOWNICY CENTRUM STUDIÓW PODYPLOMOWYCH, KURSÓW I SZKOLEŃ GWSH

Janusz Centawer - tel. (32) 35 70 528, e-mail: podyplomowe@gwsh.pl

Dane kontaktowe do pracowników Esthetic Institute: tel. 668-460-981

Rekrutacja na studia podyplomowe oraz roczny kurs jest otwarta i odbywa się na zasadzie kolejności zgłoszeń. Na studia podyplomowe przyjmowane są osoby z wyższym wykształceniem. Roczny kurs jest przeznaczony dla osób bez wyższego wykształcenia.


Aby zapisać się na studia podyplomowe, należy założyć konto w systemie internetowej rejestracji na poniższej stronie:

Prosimy zweryfikować wprowadzone dane oraz zapamiętać hasło.

Następnie należy wybrać kierunek na który Państwo aplikują.

W ostatnim kroku umówimy się na spotkanie, podczas którego przekażesz nam komplet dokumentów i podpiszemy umowę na świadczenie usługi edukacyjnej.

UWAGA - Na studia przyjmowane są osoby, które dopełnią wszystkich formalności. Dokonanie tylko rejestracji internetowej bądź złożenie niekompletnych dokumentów nie gwarantuje miejsca na studiach.

* Absolwenci GWSH są zwolnieni z opłaty rejestracyjnej.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+