PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej
Na podstawie pozytywnej oceny Polskiej Komisji Akredytacyjnej, AG otrzymała uprawnienia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego do prowadzenie studiów na kierunku Kosmetologia - szczegóły.

Branżowe Symulacje Biznesowe
– uczymy praktycznie!

Tradycyjne zajęcia akademickie uzupełniamy treningiem umiejętności biznesowych za pomocą profesjonalnych gier edukacyjnych, symulujących działalność realnych przedsiębiorstw.

Ośrodek Medyczny TOMMED - partner w projekcie budowy Centrum Symulacji Medycznych.

Kadra naukowa

Drukuj

dr Małgorzata Ruprich, MBA

Prodziekan kierunku Kosmetologia na Wydziale Medycznym Akademii Górnośląskiej w Katowicach, wykładowca akademicki. Doktor nauk społecznych w dyscyplinie zarządzania i jakości.  Praca doktorska w zakresie marketingu branży kosmetycznej. Absolwentka studiów menadżerskich MBA w Oxford Brookes University w dziedzinie zarządzania strategicznego. Autorka publikacji i prac naukowych z dziedziny zarządzania w branży kosmetycznej i medycznej oraz kosmetologii, tatuażu, makijażu permanentnego i medycznego.

Członek Rady Naukowej w recenzowanym czasopiśmie naukowym. Recenzent prac naukowych, autor artykułów w prasie branżowej. Prelegent konferencji naukowych i biznesowych w Polsce i za granicą. W pracy zawodowej specjalizuje się m.in. w medycznych aspektach tatuażu i makijażu permanentnego, powikłaniach i działaniach niepożądanych po zabiegach kosmetycznych oraz marketingu w obszarze nauk o zdrowiu.

dr n. med. Beata Malara 

Kierownik Katedry kierunku Kosmetologia.  Kosmetolog, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Stopień naukowy doktora nauk medycznych w dziedzinie biologii medycznej, z wyróżnieniem, nadany jej został przez Radę Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej. Beata Malara ukończyła studia podyplomowe w zakresie kosmetologii bioestetycznej na Wydziale Humanistyki i Zdrowia Małopolskiej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krakowie. Jest  autorką i współautorką ponad 40 publikacji w recenzowanych czasopismach krajowych i zagranicznych oraz ponad 30 doniesień konferencyjnych

W pracy zawodowej specjalizuje się przede wszystkim w usuwaniu zmian skórnych metodą elektrokoagulacji, przeprowadzaniu zabiegów przeciwstarzeniowych z wykorzystaniem nowoczesnych technik (mezoterapia, karboksyterapia, laseroterapia, terapie peelingami chemicznymi, terapie łączone), depilacji laserowej oraz zabiegach przeciw łysieniu. 

dr Katarzyna Wytyczak

Doktor nauk biologicznych w dziedzinie biologia, absolwentka Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Katarzyna Wytyczak ukończyła dwusemestralne studia podyplomowe z zakresu:  Organizacja i zarządzanie przedsiębiorstwem w ŚWSZ w Katowicach.

Adiunkt Akademii Górnośląskiej im. Wojciecha Korfantego na Wydziale Medycznym. Prowadzi zajęcia dla studentów kierunków: Kosmetologia, Pielęgniarstwo i Fizjoterapia z przedmiotów: Podstawy receptury kosmetycznej, Receptura kosmetyków i surowce kosmetyczne, Biologia z genetyką, Anatomia, Mikrobiologia, Biochemia oraz Biomedyczne aspekty rozwoju człowieka dla kierunku Pedagogika.

Aktualnie  prowadzi badania dotyczące roślin leczniczych i kosmetycznych występujących na terenie Masywu Ochodzitej w Beskidzie Śląskim.  Jest opiekunem Koła Naukowego „Cosmetology, Cosmetic and Science Association”, działającego w Akademii Górnośląskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach oraz koordynatorem i wykładowcą Śląskiego Uniwersytetu Dziecięcego Gaudeamus.  

dr n. med. Dominika Nowak-Polak

Jest absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Od czerwca 2017 doktor nauk medycznych. W latach 2011-2018 nauczyciel akademicki Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest autorką i współautorką publikacji naukowych w czasopismach krajowych i międzynarodowych. W pracy zawodowej łączy wiedzę i doświadczenie z ogromną pasją do stomatologii, a zwłaszcza ortodoncji. Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje poprzez udział w kursach i szkoleniach krajowych i zagranicznych.
Instruktor oddychania metodą Butejki. W życiu zawodowym i osobistym stawia na wszechstronny rozwój.

mgr Alla Adamek

Kosmetolog, absolwentka Wyższej Szkoły Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie oraz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Z Akademią Górnośląską związana jest od powstania kierunku Kosmetologia w 1996 roku, jako wykładowca oraz instruktor nauki zawodu.

Specjalizuje się w nowoczesnych oraz tradycyjnych technikach manualnych, a także aparaturowych poprawiających stan i wygląd skóry. Interesuje się orientalnymi metodami przeciwdziałania objawom starzenia się skóry, które oparte są na holistycznym podejściu do pielęgnacji całego ciała oraz zdrowia.

mgr Iwona Bialik-Okopniarek

Kosmetolog z ponad 20-letnim doświadczeniem w zawodzie. Wykładowca akademicki w zakresie przedmiotów związanych z praktyczną nauką kosmetologii oraz przedmiotów humanistycznych takich jak etyka i estetyka. Z Akademią Górnośląską związana od 2008 roku.

Właścicielka Salonu Piękności, specjalizuje się w kosmetyce białej, masażach kosmetycznych, drenażu limfatycznym oraz innowacyjnych procedurach zabiegowych.

mgr Małgorzata Janiczek

Ukończyła  kosmetologię na Wydziale Farmaceutycznym, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Absolwentka studiów doktoranckich na Wydziale Lekarskim, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Współpracuje z Katedrą i Zakładem Biochemii, realizując program badawczy w zakresie „Oceny ekspozycji na jod w trakcie kosmetycznego zabiegu wyszczuplającego z wykorzystaniem alg morskich oraz analiza jej wpływu na gruczoł tarczowy”. Pracownik dydaktyczny Akademii Górnośląskiej w Katowicach.

Absolwentka studiów Medycyna Prewencyjna i Antystarzeniowa realizowanych przez Międzynarodowe Towarzystwo Medycyny Antystarzeniowej. Autorka publikacji naukowych w czasopismach krajowych i zagranicznych. Prelegentka na konferencjach z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Zawodowo realizuje się w zakresie nowoczesnych procedur kosmetologicznych.

 mgr inż. Ewelina Cegiełko

Kosmetolog, wykładowca akademicki, szkoleniowiec. Absolwentka Wydziału Medycznego WSSP im Wincentego Pola w Lublinie, Akademii Górnośląskiej w Katowicach, absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Specjalizuje się w kosmetologii medycznej. Ukończyła roczną Szkołę Kosmetologii Medycznej Akademii Esthetic Institute w Katowicach. Prowadzi badania naukowe, jest praktykiem oraz szkoleniowcem w zakresie mezoterapii igłowej i jej zastosowania w procesach starzenia się skóry.

Dyplomowany trener i wykładowca w zakresie makijażu permanentnego, ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Medycznym Akademii Górnośląskiej w Katowicach na kierunku Trener linergista z dwoma wyróżnieniami. Stale podnosi swoje kwalifikacje, przekazywanie wiedzy jest jej pasją. Ukończyła liczne szkolenia oraz kursy w zakresie kosmetologii i makijażu permanentnego. Interesuje się tematyką olejów roślinnych w kosmetyce i wygłosiła w tej tematyce prezentację na sympozjum naukowym. Wkłada całe swoje zaangażowanie i wiedzę, tak aby żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi, zarówno to postawione w gabinecie jak i w sali wykładowej.

mgr Beata Szostek

Kosmetolog, absolwentka Akademii Górnośląskiej. Dyplomowana trenerka-linergistka i specjalistka w zakresie kosmetologii medycznej. We własnym gabinecie proponuje klientkom możliwie najszerszy wachlarz usług kosmetycznych najwyższej jakości. Prowadzi terapię blizn wszelkiego pochodzenia. Aktywna członkini akcji Motyle Świadomości: uświadamia Amazonki o możliwości podniesienia jakości życia po mastektomii, pomaga radzić sobie z uciążliwymi bliznami pozabiegowymi, wykonuje pro bono mikropigmentacje medyczne brodawek sutkowych, a nawet ukrywa zainteresowanym wyleczone i zredukowane blizny pod subtelnymi tatuażami. Szkoli kolejne adeptki różnych dziedzin kosmetologii, a także współtworzy artykuły, które pomagają innym w rozszerzaniu i ugruntowywaniu wiedzy w tym zakresie. 

mgr Magdalena Bartkowiak

Biolog - absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, kosmetolog – ukończyła studia na Wydziale Medycznym Akademii Górnośląskiej. Nauczyciel akademicki na kierunku kosmetologia, specjalizuje się w kosmetologii leczniczej oraz przeciwstarzeniowej. Wieloletnimi doświadczeniami oraz zdobytą wiedzą, chcę się z dzielić ze studentami. 
Z zamiłowania Trener – absolwentka studiów podyplomowych Trener biznesu, Szkoły Trenerów Heuresis w Krakowie.

mgr Grażyna Panek

Wykładowca akademicki na kierunku Kosmetologia w Akademii Górnośląskiej. Kosmetolog - ukończyła studia magisterskie z zakresu Kosmetologii na Wydziale Medycznym AG. Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Zarządzania im. gen. Jerzego Ziętka w Katowicach. Właścicielka Dagra Cosmetics w Tychach, którą kieruje od 10 lat. Specjalizuje się w pielęgnacji azjatyckiej. W swojej pracy skupia się głównie na stosowaniu koreańskich zaawansowanych technologicznie produktów i urządzeń poprawiających stan skóry. Interesuje się metodami anty-aging z wykorzystaniem aktywnych substancji zapobiegających starzeniu się skóry. Nieustannie podnosi swoje kompetencje w tej dziedzinie. Jest uczestniczką wielu konferencji i szkoleń  międzynarodowych. Sama organizuje szkolenia popularyzujące wiedzę w zakresie substancji aktywnych i ich zastosowania w pielęgnacji koreańskiej.

Na podstawie pozytywnej oceny Polskiej Komisji Akredytacyjnej, AG otrzymała uprawnienia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego do prowadzenie studiów na kierunku Kosmetologia - szczegóły.

Branżowe Symulacje Biznesowe
– uczymy praktycznie!

Tradycyjne zajęcia akademickie uzupełniamy treningiem umiejętności biznesowych za pomocą profesjonalnych gier edukacyjnych, symulujących działalność realnych przedsiębiorstw.

Ośrodek Medyczny TOMMED - partner w projekcie budowy Centrum Symulacji Medycznych.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+