Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korgantego - Uczelnia Akademicka
Na podstawie pozytywnej oceny Polskiej Komisji Akredytacyjnej, GWSH otrzymała uprawnienia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego do prowadzenie studiów na kierunku Kosmetologia - szczegóły.

Ośrodek Medyczny TOMMED - partner w projekcie budowy Centrum Symulacji Medycznych.

Kadra naukowa

Drukuj

Mgr Małgorzata Ruprich, MBA

Prodziekan kierunku Kosmetologia na Wydziale Medycznym Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach, wykładowca akademicki. Absolwentka studiów MBA w Oxford Brookes University w dziedzinie zarządzania strategicznego oraz magister kosmetologii.

Autorka wielu publikacji i prac naukowych z dziedziny kosmetologii, makijażu permanentnego i medycznego, i zarządzaniu w branży kosmetycznej. Prelegentka licznych konferencji naukowych i biznesowych w Polsce i za granicą. Jedna z niewielu osób w Polsce zajmująca się medycznymi aspektami i powikłaniami w makijażu permanentnym. Autorka nowatorskiego zabiegu mezoneedling, który znajduje zastosowanie w terapiach blizn i rozstępów.

Od początku kariery zawodowej łączy świat biznesu i  beauty  koncentrując się na rozwijaniu wiedzy w obu dziedzinach.  W pracy zawodowej specjalizuje się m.in. w: medycznych aspektach makijażu permanentnego, powikłaniach i działaniach niepożądanych po tatuażach oraz makijażu permanentnym. 

 

Mgr Alla Adamek

Kosmetolog, absolwentka Wyższej Szkoły Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie oraz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Z Górnośląską Wyższą Szkołą Handlową związana jest od powstania kierunku Kosmetologia w 1996 roku, jako wykładowca oraz instruktor nauki zawodu.

Specjalizuje się w nowoczesnych oraz tradycyjnych technikach manualnych a także aparaturowych poprawiających stan i wygląd skóry. Interesuje się orientalnymi metodami przeciwdziałania objawom starzenia się skóry, które oparte są na holistycznym podejściu do pielęgnacji całego ciała oraz zdrowia.

 

Mgr Iwona Bialik Okopniarek

Kosmetolog z ponad 20-letnim doświadczeniem w zawodzie. 

Wykładowca akademicki w zakresie przedmiotów związanych z praktyczną nauką kosmetologii  oraz przedmiotów humanistycznych takich jak etyka i estetyka. Z Górnośląską Wyższą Szkołą Handlową związana od 2008 roku.

Właścicielka Salonu Piękności specjalizuje się w kosmetyce białej, masażach kosmetycznych oraz drenażu limfatycznym oraz innowacyjnych procedurach zabiegowych.

 

 

Mgr Izabela Heler-Brunne

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej magister edukacji zdrowotnej i rehabilitacji  oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Wykładowca akademicki na kierunku Kosmetologia na Wydziale Medycznym GWSH, prowadzi panel trenerski na  kierunku Trener Linergista. Swoją karierę zawodową rozpoczęła ponad 15 lat temu w wiodących i znanych gabinetach branży Beauty. Od lat poszerza swoją wiedzę i podnosi kompetencje biorąc udział i rozwijając się na licznych kursach, warsztatach i szkoleniach. Wieloletnie doświadczenie z sukcesem wykorzystuje w pracy jako szkoleniowiec i trener. Instruktor masażu, specjalista pracy z kobietą w ciąży w aspekcie pielęgnacyjnym jak i wykorzystania technik masaży orientalnych w codziennym życiu. Prywatnie właścicielka gabinetu kosmetyki holistycznej Solo Una.

 

Dr n. med. Beata Malara 

Kosmetolog, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Stopień naukowy doktora nauk medycznych w dziedzinie biologii medycznej, z wyróżnieniem, nadany jej został przez Radę Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej. Beata Malara ukończyła studia podyplomowe w zakresie kosmetologii bioestetycznej na Wydziale Humanistyki i Zdrowia Małopolskiej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krakowie. Jest  autorką i współautorką ponad 40 publikacji w recenzowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych oraz ponad 30 doniesień konferencyjnych

W pracy zawodowej specjalizuje się przede wszystkim w: usuwaniu zmian skórnychmetodą elektrokoagulacji, przeprowadzaniu zabiegów przeciwstarzeniowych z wykorzystaniem nowoczesnych technik (mezoterapia, karboksyterapia, laseroterapia, terapie peelingami chemicznymi, terapie łączone), depilacji laserowejoraz zabiegach przeciw łysieniu. 

 

Prof. dr hab. Joanna Niemiec

Profesor Joanna Niemiec jest autorem/współautorem 41 prac naukowych opublikowanych w krajowych i zagranicznych czasopismach naukowych oraz 84 doniesień na konferencjach w kraju i za granicą. Kierowała i uczestniczyła w realizacji projektów badawczych przyznanych przez Narodowe Centrum Nauki oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jest laureatką licznych nagród za prace naukowe, w tym prestiżowej Nagrody im. Hilarego Koprowskiego przyznawanej przez Polskie Towarzystwo Onkologiczne oraz nagrody za najlepszy poster na konferencji „World Congress on Controversies in Breast Cancer (CoBRA)” w Melbourne w Australii. Jest członkiem międzynarodowego zespołu redakcyjnego w czasopiśmie naukowym „Polish Journal of Pathology” oraz redaktorem Działu Biologia Molekularna, w czasopiśmie „Diagnostyka Laboratoryjna”. Ponadto pełni funkcję Prezesa Krakowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Badań Radiacyjnych i jest członkiem Zarządu Krakowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Onkologicznego.

 

Mgr Anna Pokusa-Kocur

Wykładowca akademicki na kierunku Kosmetologia na Wydziale Medycznym GWSH, trener na studiach podyplomowych oraz główny wykładowca w zakresie makijażu permanentnego w Esthetic Institute. Jest Absolwentką Politechniki Rzeszowskiej a także właścicielką salonu Estetica Kosmetyka Estetyczna w Rzeszowie, którym kieruje od 2011 roku. Specjalizuje się w makijażu permanentnym a jej wieloletnie doświadczenia w kosmetyce i wizażu sprawiają, że to mistrzyni w perfekcyjnej i bezpiecznej pigmentacji. Nieustannie podnosi swoje kompetencje w tej dziedzinie, jest uczestniczką wielu konferencji i szkoleń Master Class. Jest również międzynarodowym instruktorem w zakresie stylizacji paznokci.

 

Dr Ewa Szmaj-Kupny 

Kosmetolog, doktor nauk o zdrowiu, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Od 2007 nauczyciel zawodu w szkołach policealnych oraz nauczyciel akademicki i wykładowca kosmetologii pielęgnacyjnej, upiększającej i leczniczej w Uczelniach w województwie śląskim.

Twórczyni studiów podyplomowych: Kosmetologia holistyczna i współautorka kierunku: Zarządzanie placówką kosmetologiczną i SPA w GWSH w Katowicach. Niezależny ekspert w dziedzinie kosmetologii, szkoleniowiec, specjalizuje się w kosmetologii pielęgnacyjnej, estetycznej i holistycznej.

Uczestniczka szkoleń, konferencji i sympozjów z zakresu dermatologii, medycyny estetycznej i kosmetologii. Autorka publikacji naukowych i popularno-naukowych. 

 

Dr Katarzyna Wytyczak

Doktor nauk biologicznych w dziedzinie biologia, Absolwentka Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Katarzyna Wytyczak ukończyła dwusemestralne studia podyplomowe z zakresu:  Organizacja i zarządzanie przedsiębiorstwem w ŚWSZ w Katowicach.

Adiunkt Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej im. Wojciecha Korfantego na Wydziale Medycznym. Prowadzi zajęcia dla studentów kierunków: Kosmetologia, Pielęgniarstwo i Fizjoterapia z przedmiotów: Podstawy receptury kosmetycznej, Receptura kosmetykówi surowce kosmetyczne, Biologia z genetyką, Anatomia, Mikrobiologia, Biochemia oraz Biomedyczne aspekty rozwoju człowieka dla kierunku Pedagogika.

Aktualnie  prowadzi badania dotyczące roślin leczniczych i kosmetycznych występujących na terenie Masywu Ochodzitej w Beskidzie Śląskim.

Jest opiekunem Koła Naukowego „Cosmetology, Cosmetic and Science Association”, działającego w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach oraz koordynatorem i wykładowcą Śląskiego Uniwersytetu Dziecięcego Gaudeamus.  

W pracy zawodowej specjalizuje się przede wszystkim w: usuwaniu zmian skórnychmetodą elektrokoagulacji, przeprowadzaniu zabiegów przeciwstarzeniowych z wykorzystaniem nowoczesnych technik (mezoterapia, karboksyterapia, laseroterapia, terapie peelingami chemicznymi, terapie łączone), depilacji laserowejoraz zabiegach przeciw łysieniu.

 

Mgr Sylwia Shiffman 

Dyplomowany Mistrz Wizażu, oficjalna makijażystka marki Paese, absolwentka Akademii Humanistyczno Ekonomicznej w Łodzi na kier. Pedagogika-Promocja Zdrowia, specjalizacja: kosmetologia.

Nauczyciel akademicki na kierunku kosmetologia, specjalizacja-wizaż.Kreatorka wizerunku wielu osób publicznych: gwiazd, muzyków, polityków jak również osób prywatnych. Założycielka Sylwia Shiffman Image Institute. 

 

 

 

 Mgr Małgorzata Janiczek

Ukończyła  kosmetologię na Wydziale Farmaceutycznym, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Absolwentka studiów doktoranckich na Wydziale Lekarskim, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Pracownik dydaktyczny GWSH w zakresie. Współpracuje z Katedrą i Zakładem Biochemii realizując program badawczy w zakresie „Oceny ekspozycji na jod w trakcie kosmetycznego zabiegu wyszczuplającego z wykorzystaniem alg morskich oraz analiza jej wpływu na gruczoł tarczowy”.

Absolwentka studiów Medycyna Prewencyjna i Antystarzeniowa realizowanych przez Międzynarodowe Towarzystwo Medycyny Antystarzeniowej.

Autorka publikacji naukowych w czasopismach krajowych i zagranicznych.Prelegentka na konferencjach z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Zawodowo realizuje się w zakresie nowoczesnych procedur kosmetologicznych. 

 

 

 

Na podstawie pozytywnej oceny Polskiej Komisji Akredytacyjnej, GWSH otrzymała uprawnienia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego do prowadzenie studiów na kierunku Kosmetologia - szczegóły.

Ośrodek Medyczny TOMMED - partner w projekcie budowy Centrum Symulacji Medycznych.

Członek - Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich Członek - Alliance, Universities For Democracy Członek - Światowa Organizacja Turystyki Członek - European Council for Business Education Akredytacja - Stowarzyszenie Edukacji Menedżerskiej Forum Członek - Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach Członek - Instytut Gospodarki Nieruchomościami Członek - Polskie Towarzystwo Ekonomiczne - Oddział Katowice Partner - IBM Partner - Kamsoft Partner - Alstom Partner - Krajowa Izba Biegłych Rewidentów Partner - Green Bridge Partner - Marco Partner - Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości Członek - Ogólnopolska Sieć Biur Karier Partner - Capgemini Partner - PWCPartner - Ataxo Partner - Kariera w Finansach.pl Partner - Górnośląskie Forum Informatyczne Partner - Jobs.pl Partner - e-kapita.pl Partner - mlody-inzynier.pl Partner - Cyclad Partner - DlaStudenta.pl Partner - HRInvestment Partner - Rockwell Automation Partner - Randstad Partner - Eures Partner - ING Partner - Logotec Partner - Work Express Partner - Raben Projektor
gwsh.pl

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa
im. Wojciecha Korfantego

40-659 Katowice, ul. Harcerzy Września 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

Erasmus+