PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej
Na podstawie pozytywnej oceny Polskiej Komisji Akredytacyjnej, GWSH otrzymała uprawnienia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego do prowadzenie studiów na kierunku Kosmetologia - szczegóły.

Branżowe Symulacje Biznesowe
– uczymy praktycznie!

Tradycyjne zajęcia akademickie uzupełniamy treningiem umiejętności biznesowych za pomocą profesjonalnych gier edukacyjnych, symulujących działalność realnych przedsiębiorstw.

Ośrodek Medyczny TOMMED - partner w projekcie budowy Centrum Symulacji Medycznych.

Kadra naukowa

Drukuj

Dr Małgorzata Ruprich, MBA

Prodziekan kierunku Kosmetologia na Wydziale Medycznym Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach, wykładowca akademicki. Absolwentka studiów MBA w Oxford Brookes University w dziedzinie zarządzania strategicznego oraz magister kosmetologii.

Autorka wielu publikacji i prac naukowych z dziedziny kosmetologii, makijażu permanentnego i medycznego, i zarządzaniu w branży kosmetycznej. Prelegentka licznych konferencji naukowych i biznesowych w Polsce i za granicą. Jedna z niewielu osób w Polsce zajmująca się medycznymi aspektami i powikłaniami w makijażu permanentnym. Autorka nowatorskiego zabiegu mezoneedling, który znajduje zastosowanie w terapiach blizn i rozstępów.

Od początku kariery zawodowej łączy świat biznesu i  beauty  koncentrując się na rozwijaniu wiedzy w obu dziedzinach.  W pracy zawodowej specjalizuje się m.in. w: medycznych aspektach makijażu permanentnego, powikłaniach i działaniach niepożądanych po tatuażach oraz makijażu permanentnym. 

 

Mgr Alla Adamek

Kosmetolog, absolwentka Wyższej Szkoły Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie oraz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Z Górnośląską Wyższą Szkołą Handlową związana jest od powstania kierunku Kosmetologia w 1996 roku, jako wykładowca oraz instruktor nauki zawodu.

Specjalizuje się w nowoczesnych oraz tradycyjnych technikach manualnych a także aparaturowych poprawiających stan i wygląd skóry. Interesuje się orientalnymi metodami przeciwdziałania objawom starzenia się skóry, które oparte są na holistycznym podejściu do pielęgnacji całego ciała oraz zdrowia.

 

Mgr Iwona Bialik Okopniarek

Kosmetolog z ponad 20-letnim doświadczeniem w zawodzie. 

Wykładowca akademicki w zakresie przedmiotów związanych z praktyczną nauką kosmetologii  oraz przedmiotów humanistycznych takich jak etyka i estetyka. Z Górnośląską Wyższą Szkołą Handlową związana od 2008 roku.

Właścicielka Salonu Piękności specjalizuje się w kosmetyce białej, masażach kosmetycznych oraz drenażu limfatycznym oraz innowacyjnych procedurach zabiegowych.

 

 

Mgr Izabela Heler-Brunne

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej magister edukacji zdrowotnej i rehabilitacji  oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Wykładowca akademicki na kierunku Kosmetologia na Wydziale Medycznym GWSH, prowadzi panel trenerski na  kierunku Trener Linergista. Swoją karierę zawodową rozpoczęła ponad 15 lat temu w wiodących i znanych gabinetach branży Beauty. Od lat poszerza swoją wiedzę i podnosi kompetencje biorąc udział i rozwijając się na licznych kursach, warsztatach i szkoleniach. Wieloletnie doświadczenie z sukcesem wykorzystuje w pracy jako szkoleniowiec i trener. Instruktor masażu, specjalista pracy z kobietą w ciąży w aspekcie pielęgnacyjnym jak i wykorzystania technik masaży orientalnych w codziennym życiu. Prywatnie właścicielka gabinetu kosmetyki holistycznej Solo Una.

 

Mgr Małgorzata Janiczek

Ukończyła  kosmetologię na Wydziale Farmaceutycznym, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Absolwentka studiów doktoranckich na Wydziale Lekarskim, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Pracownik dydaktyczny GWSH w zakresie. Współpracuje z Katedrą i Zakładem Biochemii realizując program badawczy w zakresie „Oceny ekspozycji na jod w trakcie kosmetycznego zabiegu wyszczuplającego z wykorzystaniem alg morskich oraz analiza jej wpływu na gruczoł tarczowy”.

Absolwentka studiów Medycyna Prewencyjna i Antystarzeniowa realizowanych przez Międzynarodowe Towarzystwo Medycyny Antystarzeniowej.

Autorka publikacji naukowych w czasopismach krajowych i zagranicznych.Prelegentka na konferencjach z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Zawodowo realizuje się w zakresie nowoczesnych procedur kosmetologicznych.

 

Dr n. med. Beata Malara 

Kosmetolog, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Stopień naukowy doktora nauk medycznych w dziedzinie biologii medycznej, z wyróżnieniem, nadany jej został przez Radę Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej. Beata Malara ukończyła studia podyplomowe w zakresie kosmetologii bioestetycznej na Wydziale Humanistyki i Zdrowia Małopolskiej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krakowie. Jest  autorką i współautorką ponad 40 publikacji w recenzowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych oraz ponad 30 doniesień konferencyjnych

W pracy zawodowej specjalizuje się przede wszystkim w: usuwaniu zmian skórnychmetodą elektrokoagulacji, przeprowadzaniu zabiegów przeciwstarzeniowych z wykorzystaniem nowoczesnych technik (mezoterapia, karboksyterapia, laseroterapia, terapie peelingami chemicznymi, terapie łączone), depilacji laserowejoraz zabiegach przeciw łysieniu. 

 

Mgr Grażyna Panek

Wykładowca akademicki na kierunku Kosmetologia w GWSH, absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Zarządzania im. gen. Jerzego Ziętka w Katowicach. Właścicielka Dagra Cosmetics w Tychach, którą kieruje od 10 lat. Specjalizuje się w pielęgnacji azjatyckiej. W swojej pracy skupia się głównie na stosowaniu koreańskich zaawansowanych technologicznie produktów i urządzeń poprawiających stan skóry. Interesuje się metodami anty-aging z wykorzystaniem aktywnych substancji zapobiegających starzeniu się skóry. Nieustannie podnosi swoje kompetencje w tej dziedzinie. Jest uczestniczką wielu konferencji i szkoleń  międzynarodowych. Sama organizuje szkoleni popularyzujące wiedzę w zakresie substancji aktywnych i ich zastosowania w pielęgnacji koreańskiej.

 

Mgr Sylwia Shiffman 

Dyplomowany Mistrz Wizażu, oficjalna makijażystka marki Paese, absolwentka Akademii Humanistyczno Ekonomicznej w Łodzi na kier. Pedagogika-Promocja Zdrowia, specjalizacja: kosmetologia.

Nauczyciel akademicki na kierunku kosmetologia, specjalizacja-wizaż.Kreatorka wizerunku wielu osób publicznych: gwiazd, muzyków, polityków jak również osób prywatnych. Założycielka Sylwia Shiffman Image Institute. 

 

 

Dr Katarzyna Wytyczak

Doktor nauk biologicznych w dziedzinie biologia, Absolwentka Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Katarzyna Wytyczak ukończyła dwusemestralne studia podyplomowe z zakresu:  Organizacja i zarządzanie przedsiębiorstwem w ŚWSZ w Katowicach.

Adiunkt Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej im. Wojciecha Korfantego na Wydziale Medycznym. Prowadzi zajęcia dla studentów kierunków: Kosmetologia, Pielęgniarstwo i Fizjoterapia z przedmiotów: Podstawy receptury kosmetycznej, Receptura kosmetykówi surowce kosmetyczne, Biologia z genetyką, Anatomia, Mikrobiologia, Biochemia oraz Biomedyczne aspekty rozwoju człowieka dla kierunku Pedagogika.

Aktualnie  prowadzi badania dotyczące roślin leczniczych i kosmetycznych występujących na terenie Masywu Ochodzitej w Beskidzie Śląskim.

Jest opiekunem Koła Naukowego „Cosmetology, Cosmetic and Science Association”, działającego w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach oraz koordynatorem i wykładowcą Śląskiego Uniwersytetu Dziecięcego Gaudeamus.  

W pracy zawodowej specjalizuje się przede wszystkim w: usuwaniu zmian skórnychmetodą elektrokoagulacji, przeprowadzaniu zabiegów przeciwstarzeniowych z wykorzystaniem nowoczesnych technik (mezoterapia, karboksyterapia, laseroterapia, terapie peelingami chemicznymi, terapie łączone), depilacji laserowejoraz zabiegach przeciw łysieniu.

 

Beata Szostek

Kosmetolożka, absolwentka Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej. Dyplomowana trenerka-linergistka i specjalistka w zakresie kosmetologii medycznej. We własnym gabinecie proponuje klientkom i klientkom możliwie najszerszy wachlarz usług kosmetycznych najwyższej jakości. Prowadzi terapię blizn wszelkiego pochodzenia. Aktywna członkini akcji Motyle Świadomości: uświadamia Amazonki o możliwości podniesienia jakości życia po mastektomii, pomaga radzić sobie z uciążliwymi bliznami pozabiegowymi, wykonuje pro bono mikropigmentacje medyczne brodawek sutkowych, a nawet ukrywa zainteresowanym wyleczone i zredukowane blizny pod subtelnymi tatuażami. I zawsze się uśmiecha.
Istna kobieta renesansu: nigdy nie spoczywa na laurach i nie ustaje w zdobywaniu wiedzy, tak teoretycznej, jak praktycznej. Kocha swój zawód, dzięki czemu wstaje każdego dnia gotowa czerpać z życia pełnymi garściami.Szkoli kolejne adeptki różnych dziedzin kosmetologii, a także współtworzy artykuły, które pomagają innym w rozszerzaniu i ugruntowywaniu wiedzy w tym zakresie. Niezmiennie gotowa do pomocy, kocha zwierzęta, a ludzi traktuje z należytym szacunkiem.

 

 

dr n. med. Dominika Nowak-Polak

Jest absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Od czerwca 2017 doktor nauk medycznych. W latach 2011-2018 nauczyciel akademicki Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest autorką i współautorką publikacji naukowych w czasopismach krajowych i międzynarodowych. W pracy zawodowej łączy wiedzę i doświadczenie z ogromną pasją do stomatologii a zwłaszcza ortodoncji. Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje poprzez udział w kursach i szkoleniach krajowych i zagranicznych.
Instruktor oddychania metodą Butejki.
W życiu zawodowym i osobistym stawia na wszechstronny rozwój.

 

mgr inż Ewelina Cegiełko

Kosmetolog, wykładowca akademicki, szkoleniowiec. Absolwentka Wydziału Medycznego WSSP im Wincentego Pola w Lublinie, Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach, absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Specjalizuje się w kosmetologii medycznej. Ukończyła Roczną Szkołę Kosmetologii Medycznej Akademii Esthetic Institute w Katowicach. Prowadzi badania naukowe, jest praktykiem oraz szkoleniowcem w zakresie mezoterapii igłowej i jej zastosowania w procesach starzenia się skóry.

Dyplomowany trener i wykładowca w zakresie makijażu permanentnego, ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Medycznym GWSH Katowice na kierunku Trener linergista z dwoma wyróżnieniami. Stale podnosi swoje kwalifikacja, przekazywanie  wiedzy jest jej pasją. Ukończyła liczne szkolenia oraz kursy w zakresie kosmetologii i makijażu permanentnego. Interesuje się tematyką olei roślinnych w kosmetyce i wygłosiła w tej tematyce prezentację na sympozjum naukowym. Wkłada całe swoje zaangażowanie i wiedzę, tak aby żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi, zarówno to postawione w gabinecie jak i w sali wykładowej.

 

 

 

 

Na podstawie pozytywnej oceny Polskiej Komisji Akredytacyjnej, GWSH otrzymała uprawnienia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego do prowadzenie studiów na kierunku Kosmetologia - szczegóły.

Branżowe Symulacje Biznesowe
– uczymy praktycznie!

Tradycyjne zajęcia akademickie uzupełniamy treningiem umiejętności biznesowych za pomocą profesjonalnych gier edukacyjnych, symulujących działalność realnych przedsiębiorstw.

Ośrodek Medyczny TOMMED - partner w projekcie budowy Centrum Symulacji Medycznych.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+