PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Kosmetologia holistyczna

Drukuj

 

Studia podyplomowe KOSMETOLOGIA HOLISTYCZNA są organizowane we współpracy 

 

KOSMETOLOGIA HOLISTYCZNA - HOLISTIC BEAUTY THERAPY 

Kosmetologia holistyczna jest kompleksowym (całościowym) podejściem do klientów, gdzie na ich dobrostan wpływa bardzo wiele różnych czynników. Kosmetologia holistyczna to dbałość nie tylko o wygląd, ale w głównej mierze o samopoczucie klientów. Nie stosuje się tu zabiegów inwazyjnych o krótkotrwałych efektach, ale całą uwagę skupia się na naturalnym i długotrwałym następstwie zastosowanych rytuałów dla wyglądu, ciała i ducha. Kosmetologia holistyczna łączy nowoczesne podejście do urody z terapiami naturalnymi rozumiejąc, ze zdrowy organizm to zdrowa skora.

Dla kogo są studia podyplomowe kosmetologia holistyczna?

 • Dla kosmetologów (licencjat, studia magisterskie)
 • Dla absolwentów studiów z obszaru nauk medycznych np. fizjoterapeuta, pielęgniarka, ratownik medyczny
 • Dla pasjonatów kosmetologii i nauk opartych o nurty holistyczne

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu (sobota i niedziela) w małych grupach

Jakie umiejętności nabędziesz?

 • Wykonywania zabiegów z zakresu kosmetologii holistycznej
 • Wykonywania zabiegów rewitalizujących na  twarz i ciało
 • Szerokiego zastosowania akupresury i drenażu limfatycznego
 • Umiejętności wykonywania azjatyckich zabiegów kosmetycznych
 • Umiejętności zastosowania aromaterapii, olejów i ziół w  holistycznym niwelowaniu  problemów kosmetycznych
 • Wiedzę w zakresie zastosowania odpowiednio skomponowanej diety w celu poprawy zdrowia i wyglądu

PROGRAM STUDIÓW PODYPLOMOWYCH KOSMETOLOGIA HOLISTYCZNA

 • Nowoczesna kosmetologia i holistyczne podejście do kosmetyki
 • Holistyczne terapie rewitalizujące
 • Japoński masaż liftingujący Kobido
 • Drenaż limfatyczny w terapii przeciwobrzękowej oczyszczającej
 • Azjatyckie  techniki odmładzające
 • Akupunktura kosmetyczna
 • Akupresura kosmetyczna
 • Taping kosmetyczny
 • Aromaterapia
 • Oleje i zioła w terapiach holistycznych
 • Zdrowe odżywianie
 • Wpływ mikrobioty jelitowej na kondycję skóry
 • Refleksoterapia
 • Terapie relaksacyjne
 • Holistyczne terapie manualne na twarz i ciało

KADRA DYDAKTYCZNA

dr n. med. Beata Malara 

Jest trenerem szkolącym w zakresie kosmetologii leczniczej a także wiodącym wykładowcą w rocznej Akademii Esthetic Institute- Kosmetologii Medycznej.Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej (2000). W roku 2004 uzyskała stopień naukowy doktora nauk medycznych w dziedzinie biologii medycznej, nadany przez Radę Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej. W roku 2010 odbyła studia podyplomowe w zakresie kosmetologii bioestetycznej na Wydziale Humanistyki i Zdrowia Małopolskiej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krakowie. Dr Beata Malara jest absolwentką Collegium Cosmeticum (Ekskluzywnego Studium Kształcenia Kosmetologów), które ukończyła w 2016 roku. Dr n. med. Beata Malara jest wykładowcą akademickim a także autorką kilkudziesięciu prac naukowych opublikowanych w renomowanych czasopismach krajowych i zagranicznych oraz licznych referatów wygłaszanych na konferencjach z zakresu medycyny i kosmetologii. 

dr Małgorzata Ruprich, MBA 

Prodziekan kierunku Kosmetologia na Wydziale Medycznym Akademii Górnośląskiej w Katowicach, wykładowca akademicki. Doktor nauk społecznych w dyscyplinie zarządzania i jakości.  Praca doktorska w zakresie marketingu branży kosmetycznej. Absolwentka studiów menadżerskich MBA w Oxford Brookes University w dziedzinie zarządzania strategicznego oraz magister kosmetologii. Autorka publikacji i prac naukowych z dziedziny zarządzania w branży kosmetycznej i medycznej oraz kosmetologii, tatuażu, makijażu permanentnego i medycznego.
Członek Rady Naukowej w recenzowanym czasopiśmie naukowym. Recenzent prac naukowych, autor artykułów w prasie branżowej. Prelegent konferencji naukowych i biznesowych w Polsce i za granicą. W pracy zawodowej specjalizuje się m.in. w medycznych aspektach tatuażu i makijażu permanentnego, powikłaniach i działaniach niepożądanych po zabiegach kosmetycznych oraz marketingu w obszarze nauk o zdrowiu.

 

mgr Alla Adamek 

Kosmetolog, absolwentka Wyższej Szkoły Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie oraz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. 

Z Akademią Górnośląską związana jest od powstania kierunku Kosmetologia w 1996 roku, jako wykładowca oraz instruktor nauki zawodu. 

Specjalizuje się w nowoczesnych oraz tradycyjnych technikach manualnych a także aparaturowych poprawiających stan i wygląd skóry. Interesuje się orientalnymi metodami przeciwdziałania objawom starzenia się skóry, które oparte są na holistycznym podejściu do pielęgnacji całego ciała oraz zdrowia. 

mgr Iwona Bialik-Okopniarek 

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego oraz Wydziału Medycznego w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej.  Kosmetolog z ponad 20 letnim doświadczeniem w zawodzie.  Właścicielka Salonu Piękności Słowików 1, specjalizuje się w kosmetyce białej, masażach kosmetycznych oraz drenażu limfatycznym. 

Jest nauczycielem akademickim i wykładowcą akademickim w zakresie przedmiotów związanych z praktyczną nauką kosmetologii oraz przedmiotów humanistycznych takich jak etyka i estetyka.  

mgr Grażyna Panek 

Wykładowca akademicki na kierunku Kosmetologia w Akademii Górnośląskiej, absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Zarządzania im. gen. Jerzego Ziętka w Katowicach. Właścicielka Dagra Cosmetics w Tychach, którą kieruje od 10 lat. Specjalizuje się w pielęgnacji azjatyckiej. W swojej pracy skupia się głównie na stosowaniu koreańskich zaawansowanych technologicznie produktów i urządzeń poprawiających stan skóry. Interesuje się metodami anty-aging z wykorzystaniem aktywnych substancji zapobiegających starzeniu się skóry. Nieustannie podnosi swoje kompetencje w tej dziedzinie. Jest uczestniczką wielu konferencji i szkoleń  międzynarodowych. Sama organizuje szkoleni popularyzujące wiedzę w zakresie substancji aktywnych i ich zastosowania w pielęgnacji koreańskiej. 

mgr  Ewelina Cegiełko

Kosmetolog, absolwentka Wydziału Medycznego WSSP im Wincentego Pola w Lublinie, GWSH Katowice a także absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Medycznym GWSH Katowice na kierunku z dwoma wyróżnieniami oraz Roczną szkołę Kosmetologii medycznej Akademii Esthetic Institute w Katowicach. Prowadzi zajęcia z zakresu kosmetologii w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach. Jest również trenerem z zakresu kosmetologii medycznej w Estetic Institute Katowice. 

Jest właścicielką gabinetu kosmetycznego Cosmetologic w Bielsku Białej. Wiedza praktyczna oraz przekazywanie  jest jej pasją . Zajmowała się tematyką olei roślinnych w kosmetyce i wygłosiła w tej tematyce prezentację na sympozjum naukowym. Wkłada całe swoje zaangażowanie i wiedzę, tak aby żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi zarówno to postawione w gabinecie jak i w sali wykładowej. 

mgr Beata Szostek 

Kosmetolożka, absolwentka Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej. Dyplomowana trenerka-linergistka i specjalistka w zakresie kosmetologii medycznej. We własnym gabinecie proponuje klientkom i klientkom możliwie najszerszy wachlarz usług kosmetycznych najwyższej jakości. Prowadzi terapię blizn wszelkiego pochodzenia. Aktywna członkini akcji Motyle Świadomości: uświadamia Amazonki o możliwości podniesienia jakości życia po mastektomii, pomaga radzić sobie z uciążliwymi bliznami pozabiegowymi, wykonuje pro bono mikropigmentacje medyczne brodawek sutkowych, a nawet ukrywa zainteresowanym wyleczone i zredukowane blizny pod subtelnymi tatuażami. I zawsze się uśmiecha.

Pasjonatka terapii naturalnych i wykorzystania kosmetologii holistycznej w gabinecie.
Nie ustaje w zdobywaniu wiedzy, tak teoretycznej, jak praktycznej. Kocha swój zawód, dzięki czemu wstaje każdego dnia gotowa czerpać z życia pełnymi garściami. Szkoli kolejne adeptki różnych dziedzin kosmetologii, a także współtworzy artykuły, które pomagają innym w rozszerzaniu i ugruntowywaniu wiedzy w tym zakresie. Niezmiennie gotowa do pomocy, kocha zwierzęta, a ludzi traktuje z należytym szacunkiem.

 

 

CZAS TRWANIA:

2 semestry (180 godzin)  - zajęcia odbywają się w systemie zaocznym

OPŁATY

Opłata rejestracyjna: 0

Czesne: 10000 zł: płatne w dziesięciu ratach po 1000 zł

 

Termin rozpoczęcia zajęć: marzec/kwiecień 2023
 
Powyższe terminy mogą ulec zmianie. Liczba miejsc ograniczona.

Uczelnia zastrzega sobie prawo zakończenia rekrutacji przed planowanym terminem.

Informujemy, że w przypadku zbyt małej liczby kandydatów kierunek może nie zostać uruchomiony.

W przypadku nieuruchomienia studiów opłata rejestracyjna oraz czesne podlega zwrotowi.

 

ZAPISY NA STUDIA PODYPLOMOWE KOSMETOLOGIA HOLISTYCZNA

SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI NT. STUDIÓW UDZIELAJĄ PRACOWNICY CENTRUM STUDIÓW PODYPLOMOWYCH, KURSÓW I SZKOLEŃ GWSH

Janusz Centawer - tel. (32) 35 70 528, e-mail: podyplomowe@gwsh.pl

Dane kontaktowe do pracowników Esthetic Institute: tel. 668-460-981

Lokalizacja:

Zajęcia odbywają się w godzinach od 9.00 do 16.00 w Katowicach, ul. Szarych Szeregów 31 oraz w siedzibie Akademii Górnośląskiej.

Rekrutacja na studia podyplomowe oraz roczny kurs jest otwarta i odbywa się na zasadzie kolejności zgłoszeń. Na studia podyplomowe przyjmowane są osoby z wyższym wykształceniem. Roczny kurs jest przeznaczony dla osób bez wyższego wykształcenia.


Aby zapisać się na studia podyplomowe, należy założyć konto w systemie internetowej rejestracji na poniższej stronie:

Prosimy zweryfikować wprowadzone dane oraz zapamiętać hasło.

Następnie należy wybrać kierunek na który Państwo aplikują.

W ostatnim kroku umówimy się na spotkanie, podczas którego przekażesz nam komplet dokumentów i podpiszemy umowę na świadczenie usługi edukacyjnej.

UWAGA! Na studia przyjmowane są osoby, które dopełnią wszystkich formalności. Dokonanie tylko rejestracji internetowej bądź złożenie niekompletnych dokumentów nie gwarantuje miejsca na studiach.

* Absolwenci AG/GWSH są zwolnieni z opłaty rejestracyjnej.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+