PL | UA | EN | KZ
logo Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej

Akademia Praktyków Jogi

Drukuj

Ze względu na duże zainteresowanie kierunkiem informujemy,

 

że osoby rejestrujące się od dnia 7.07.2021 wpisane będą na listę rezerwową.

 

DLACZEGO JOGA?

... ponieważ joga sprawia, że życie staje się pełniejsze. Prowokuje do poszukiwań i rozwoju. Daje kondycję i zdrowie. Otwiera na tolerancję i pozwala odzyskać spokój.

... ponieważ będąc już obecna prawie wszędzie, nadal bywa błędnie rozumiana i interpretowana.

... ponieważ fascynuje i każe zadawać pytania.

... ponieważ pozwala znaleźć na te pytania odpowiedzi.

... ponieważ jeśli coś robić, to robić dobrze: DOBRZE jogę praktykować, dobrze JOGI uczyć.

 

DLA KOGO?

Dla wszystkich zafascynowanych jogą oraz rozwojem poprzez jogę. Dla tych, którzy praktykują jogę od dawna i teraz chcą ugruntować wiedzę oraz wzbogacić doświadczenie w doborowym towarzystwie. I dla tych, którzy przygodę z jogą dopiero chcą rozpocząć. Dla zainteresowanych szeroko pojętą profilaktyką, zdrowiem oraz pracą z ciałem.

Nie wymagamy żadnego konkretnego wykształcenia kierunkowego, znajomości jogi czy doświadczenia w praktykowaniu jogi bądź medytacji.

Studia stanowią doskonałą formę podniesienia kompetencji zawodowych dla

 • nauczycieli przedszkolnych i szkolnych
 • nauczycieli w-f
 • trenerów i sportowców
 • instruktorów i nauczycieli jogi - obecnych i przyszłych
 • terapeutów pracy z ciałem
 • położnych i właścicieli/pracowników szkół rodzenia
 • instruktorów fitness

 

CO MOGĘ OSIĄGNĄĆ?

Celem studiów jest przygotowanie słuchaczy do świadomego, uważnego i krytycznego korzystania z jogi i do jej inteligentnego propagowania:

 • wykształcenie osób korzystających z jogi na drodze własnego rozwoju
 • przygotowanie profesjonalistów posługujących się jogą w życiu zawodowym
 • uwrażliwienie na otwartość i tolerancję
 • połączenie mocy tradycji z potrzebami współczesnego świata

 

JAKIE KOMPETENCJE ZDOBĘDĘ?

Słuchacze w teorii i praktyce poznają jogę oraz dziedziny z nią związane:

 • historię, filozofię i psychologię jogi
 • podstawy anatomii, fizjologii, psychologii stresu
 • główne założenia wybranych systemów medycyny holistycznej oraz dietetyki
 • różne szkoły jogi, sposoby jej wykorzystania w praktyce własnej, profilaktyce oraz w pracy z różnymi grupami
 • podstawy pranajamy, medytacji, relaksacji
 • metodykę nauczania jogi

 

CO NAS WYRÓŻNIA?

Łączna liczba godzin dydaktycznych: 256 (w tym 24 godziny fakultatywne dla kandydatów na instruktorów jogi)

Zajęcia uwzględnione w programie mają charakter praktyczno - teoretyczny (ze zdecydowaną przewagą praktyki).

Idea kierunku zrodziła się z potrzeby powrotu do jogi ponad podziałami: w duchu otwartości, tolerancji, fascynacji, dialogu. Program studiów zapewnia Słuchaczom spotkanie z jogą tradycyjną, wpisaną w kontekst historyczno-filozoficzny, ale także zmieniającą się pod wpływem czasów i dostosowującą się do nowych potrzeb. Naszym Słuchaczom oferujemy poznanie różnych stylów i różnych narzędzi jogi.

Osobom chętnym (i pozytywnie zweryfikowanym przez wykładowców prowadzących zajęcia) umożliwiamy przygotowanie do samodzielnego prowadzenia zajęć oraz zdobycie UPRAWNIEŃ INSTUKTORA REKREACJI RUCHOWEJ O SPECJALNOŚCI HATHA JOGI.

Połączenie prestiżu instytucji uczelni wyższej z profesjonalizmem i pasją ludzi tworzących kierunek - oto gwarancja dobrych rezultatów.

 

ABY ZAPOZNAĆ SIĘ Z PROGRAMEM STUDIÓW KLIKNIJ TUTAJ

 

KTO PROWADZI ZAJĘCIA?

Grażyna Kotlorz - opiekun merytoryczny kierunku

Konsultantka ajurwedy (Instytut Jiva w Faridabad, Indie), autorka artykułów dla magazynu Yoga&Ayurveda oraz portalu Joga ABC, autorka bloga: Spokojnie – to tylko ajurweda!, nauczycielka jogi, instruktorka rekreacji ruchowej o specjalności Hatha Joga. Ukończyła liczne kursy specjalistyczne z zakresu aktywności fizycznej, pracy z kobietami w ciąży oraz z dziećmi, profilaktyki zdrowotnej, doradztwa żywieniowego oraz zabiegów ajurwedyjskich. Na co dzień prowadzi studio pracy z ciałem Złoty Środek w Katowicach. Prowadzi zajęcia jogi z grupami w różnym wieku – od przedszkolaków po seniorów, warsztaty wyjazdowe oraz autorskie wykłady na temat ajurwedy. Zachęcamy do odwiedzenia jej bloga pod adresem: http://spokojnietotylkoajurweda.blog.pl/ 

 

Agnieszka Wielobób

Nauczycielka jogi i ajurwedy, redaktor naczelna portalu Joga ABC, redaktor działu „Ajurweda” w magazynie JOGA, autorka książki „Ajurweda w praktyce”. Prowadzi zajęcia jogi w Krakowie, wygłasza wykłady, udziela konsultacji i prowadzi warsztaty w całej Polsce. W swojej pracy stara się uświadamiać innym, że ajurweda to styl życia dostępny dla każdego – proste zalecenia połączone z obserwacją i samoświadomością pozwalają cieszyć się życiem. Wyznaje zasadę, że najważniejszy w życiu jest zdrowy rozsądek, także na gruncie ajurwedy i jogi. Zachęcamy do odwiedzenia jej strony internetowej pod adresem: http://agnieszkawielobob.pl/

 

Maciej Wielobób

Nauczyciel jogi i medytacji, autor książek „Terapia jogą”, „Psychologia jogi” i „Medytacja w życiu codziennym”, współautor „Ajurwedy w praktyce”.  Prowadzi szkołę jogi w Krakowie, warsztaty jogi i medytacji w całej Polsce i nie tylko. Pisze dla portali i magazynów branżowych, wykłada na studiach podyplomowych o jodze. Oprócz udziału w warsztatach i kursach nauczycielskich ze współczesnych form jogi, uzyskał ponad 21-letnie doświadczenie jako nauczyciel-inicjator w jednej z indyjskich szkół medytacyjnych.

Podczas prowadzonych przez siebie warsztatów i seminariów przekazuje głębię tradycyjnych ścieżek w sposób praktyczny, zrozumiały i użyteczny dla współczesnego człowieka tak, by uczestnicy mogli uwalniać się od napięcia, doświadczać spokoju, uczyć się uważności i wykorzystywać pełnię swoich możliwości. Zna tradycję medytacyjną Indii „od środka” – jako nauczyciel w szkołach medytacyjnych, uwielbia pokazywać konkretne zastosowanie tradycyjnych koncepcji i narzędzi w na co dzień. Zachęcamy do odwiedzenia jego bloga pod adresem: http://maciejwielobob.pl/

Mateusz Kotlorz

Absolwent wydziału fizjoterapii na AWF w Katowicach, Student 4-letnich studiów osteopatycznych w Osteopathie Schule Deutschland Polska, właściciel gabinetu KOTLORZ OSTEOPATIA I FIZJOTERAPIA w  Katowicach.

 

 

 

Iwona Kwaśny

Wykwalifikowany instruktor jogi twarzy metodą Yogattractive. Od 2009 roku instruktorka hatha jogi. Prowadzi zajęcia i warsztaty. Wielbicielka natury, ekologicznego podejścia do życia i naturalnych sposobów dbania o zdrowie i urodę. Dziennikarka radiowa i autorka bloga i FB „Joga w ogrodzie”.

 

 

 

Aleksandra Uruszczak

Dyplomowana nauczycielka jogi w podejściu vinyasa-krama, certyfikowana instruktorka medytacji i masażu Shantala. Redaktorka naczelna i felietonistka portalu Joga-ABC, autorka bloga o jodze, pracy z ciałem, medytacji i relaksie. Na co dzień prowadzi zajęcia w Krakowie m.in. w Pracowni Jogi Agnieszki i Macieja Wielobobów, udziela konsultacji w zakresie własnej praktyki jogi, a także terapii ruchem i jogoterapii. Prowadzi zajęcia wyjazdowe w Polsce i autorskie warsztaty m.in. jogi w ciąży i w połogu. Swoim uczniom poprzez praktykę jogi i medytacji pomaga odnajdywać spokój, harmonię i wewnętrzną siłę. Prywatnie mama trójki dzieci, wielbicielka przyrody. Ceni sobie prostą, zgodną z rytmem natury codzienność. Zachęca do odwiedzenia swojej strony internetowej pod adresem: www.ola-uruszczak.pl

Hanna Czyż

Z zawodu, wykształcenia i pasji jestem arteterapeutką oraz studentką psychologii na Uniwersytecie SWPS. Jestem założycielką marki Mandalove. Od wielu lat prowadzę warsztaty z zakresu kompetencji miękkich z wykorzystaniem Mandali jako narzędzia arteterapeutycznego. Pracuję zarówno z osobami dorosłymi jak i dziećmi. Zajmuję się także muzykoterapią i jej relaksacyjnym aspektem. Współprowadzę koncerty muzykoterapeutyczne i warsztaty. Muzyka jest obecna w moim życiu od dzieciństwa, a w moim sercu i życiu codziennym zajmuje wyjątkowe miejsce. Fascynują mnie początki jazzu z lat ’20, blues, rock, muzyka klasyczna a przede wszystkim muzyka relaksacyjna. Swoją przygodę z muzyką zaczęłam od gry na pianinie, poprzez skrzypce, trąbkę aż do instrumentów etnicznych i terapeutycznych.

Dagmara Wasilewska

Absolwentka indologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, obecnie doktorantka na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego oraz pracownik Instytutu Języka Angielskiego, gdzie od kilku lat prowadzi zajęcia z języka hindi oraz, dodatkow, sanskrytu. Spędziła dwa lata w Indiach, gdzie miała możliwość pracować z oryginalnymi średniowiecznymi manuskryptami, co jest Jej osobistą pasją. Działała również charytatywnie na rzecz fundacji krzewiącej kulturę uczestnicząc zarówno w projektach wydawniczych, jak i wspierających ochronę indyjskich krów. Podczas pobytu w Indiach pobierała nauki wybitnego uczonego, Śri Haridasa Śastri. 

Beata Kuźnik - studio jogi „Pracownia Tenczynek” oraz szkoła jogi klasycznej „Sattva” w Krakowie

Aleksandra Kos - Centrum Makrobiotyczne Akama - Mazańcowice

Złoty Środek - Studio Pracy z Ciałem

Mirek Kozłowski - Joga Centrum, Kraków

Marta Małgorzata Miguła - Yoga Holistico & Yoga Master, Barcelona

Wojciech Myga - Jogawbielsku.eu

Aleksandra Duda (Myszor) - Karma Joga, Katowice

Olga Szkonter - Pracownia Jogi Macieja Wieloboba, Kraków

 


 

CZAS TRWANIA

2 semestry – 256 godzin zajęć dydaktycznych (wykłady, ćwiczenia, seminaria) w tym 24 godziny fakultatywne dla osób zainteresowanych uzyskaniem tytułu Instruktora Rekreacji Ruchowej – specjalizacja hatha joga

Wymagania do egzaminu dla kandydatów na instruktorów (zajęcia dodatkowo płatne - koszt 700 zł w przypadku grupy liczącej min. 8 osób).

 1. Praktyka jogi wg dowolnej metody przez co najmniej 2 lata.
 2. Obecność na zajęciach praktycznych na studiach w co najmniej 75 %
 3. Znajomość budowy podstawowych asan.
 4. Znajomość nazw asan po polsku/ w sanskrycie.
 5. Zaliczenie egzaminu kończącego AKADEMIĘ PRAKTYKÓW JOGI na co najmniej 75%.
 6. Umiejętność zaprezentowania podstawowych asan w wariancie klasycznym oraz uproszczonym/ dostosowanym do potrzeb uczniów z problemami zdrowotnymi.
 7. Znajomość przeciwwskazań do pozycji odwróconych.
 8. Znajomość sekwencji menstruacyjnej oraz przeciwwskazań dla różnych pozycji przy menstruacji.
 9. Znajomość metodyki budowania sekwencji zajęciowej z uzasadnieniem celów (dlaczego tak).
 10. Znajomość sposobów dokonywania korekt u uczniów.
 11. Umiejętność wyboru sekwencji jogi dla ucznia w zależności od okoliczności (np. pora dnia, pora roku itp.)
 12. Znajomość podstawowych pranajam i umiejętność ich zastosowania.
 13. Znajomość przynajmniej 3 prostych technik koncentracyjno-medytacyjnych.
 14. Znajomość najważniejszych tez Bhagawadgity, Jogasutr.
 15. Podstawowa znajomość historii jogi (możliwość umiejscowienia w czasie różnych nurtów jogi: jogi przedklasycznej, jogi Bhagawadgity, jogi klasycznej, wedanty, tantry).
 16. Znajomość następujących postaci istotnych dla narodzin nowoczesnej tradycji jogi asanowej: Krishnamacharya, Kuvalayanda, Śiwananda, Yogendra.
 17. Gotowość do dalszego pogłębiania wiedzy.

Zajęcia odbywają się w trybie weekendowym:

 • soboty: 9.30 - 16.30 
 • niedziele: 8.00 - 15.00

 

OPŁATY

Opłata rejestracyjna: 85 zł

Opłata rejestracyjna dla Absolwentów GWSH: 0 zł

Czesne: 5000 zł: płatne w ośmiu ratach po 625 zł

Czesne dla absolwentów GWSH: 5000 zł 4750 zł (-5%): płatne w ośmiu ratach po 593,75 zł


Termin rozpoczęcia zajęć: jesień 2021

 

Uczelnia zastrzega sobie prawo zakończenia rekrutacji przed planowanym terminem.

Informujemy, że w przypadku zbyt małej liczby kandydatów kierunek może nie zostać uruchomiony.

W przypadku nieuruchomienia studiów opłata rejestracyjna oraz czesne podlega zwrotowi.

 

ZAPISY

SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI NT. STUDIÓW UDZIELAJĄ PRACOWNICY CENTRUM STUDIÓW PODYPLOMOWYCH, KURSÓW I SZKOLEŃ GWSH:

Iwona Zub - e-mail: iwona.zub@gwsh.pl

Rekrutacja na studia podyplomowe jest otwarta i odbywa się na zasadzie kolejności zgłoszeń. Na studia przyjmowane są osoby z wyższym wykształceniem.


Aby zapisać się na studia podyplomowe, należy założyć konto w systemie internetowej rejestracji na poniższej stronie:

Prosimy zweryfikować wprowadzone dane oraz zapamiętać hasło.

Następnie należy wybrać kierunek na który Państwo aplikują.

W ostatnim kroku umówimy się na spotkanie, podczas którego przekażesz nam komplet dokumentów i podpiszemy umowę na świadczenie usługi edukacyjnej.

UWAGA - Na studia przyjmowane są osoby, które dopełnią wszystkich formalności. Dokonanie tylko rejestracji internetowej bądź złożenie niekompletnych dokumentów nie gwarantuje miejsca na studiach.

* Absolwenci GWSH są zwolnieni z opłaty rejestracyjnej.

logo gwsh.pl

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa
im. Wojciecha Korfantego

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+