PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej
Kierunek studiów Turystyka i Rekreacja prowadzony przez Akademię Górnośląską posiada pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej - szczegóły.

Hotelarstwo i gastronomia

Drukuj

Celem tej specjalności jest wykształcenie specjalistów zajmujących się organizacją i funkcjonowaniem obiektów hotelarskich i gastronomicznych – to, co wielu ludzi robi w oparciu o swoje przekonania, często podejmując daremne wysiłki wprowadzania karkołomnych rozwiązań do swoich hoteli i pensjonatów, można zrobić profesjonalnie, zgodnie ze standardami, a co za tym idzie – zgodnie z oczekiwaniami klientów. Nasz program łączy tradycyjne aspekty procesu świadczenia usług hotelarskich i gastronomicznych, jak również innowacyjne podejście do zaspokajania różnorodnych, szybko zmieniających się potrzeb turystów i podróżnych.

Specjalność Hotelarstwo i gastronomia w AG jest tak zaprojektowana, by uwzględniać interdyscyplinarne przedmioty z zakresu promocji produktów turystycznych, nowoczesnych metod aktywizacji sprzedaży z wykorzystaniem technik komputerowych i Internetu, a także niezwykle przydatne prawo, finanse, zarządzanie i komunikację. Wybierając tę specjalność będziesz miał, obok ćwiczeń i wykładów, praktyczne zajęcia w obiektach hotelarsko-gastronomicznych, będziesz rozwiązywał studia przypadków i rozwijał się na warsztatach i podczas praktyk zagranicznych.

 

Przedmioty specjalnościowe – obowiązujące w ramach specjalności Hotelarstwo i gastronomia

 • Rynek usług hotelarsko-gastronomicznych
 • Organizacja imprez w hotelarstwie i gastronomii
 • Wymogi jakościowe w hotelarstwie i gastronomii
 • Komunikacja z rynkiem turystycznym w obiektach hotelarskich
 • Obsługa klienta w turystyce i hotelarstwie
 • Międzynarodowe ośrodki hotelarsko-gastronomiczne
 • Regionalne atrakcje kulinarne
 • Etykieta w turystyce i hotelarstwie
 • Działalność biznesowa w hotelarstwie i gastronomii
 • Proseminarium
 • Seminarium dyplomowe

 

Studia i co dalej? Twoje perspektywy zawodowe
Jako absolwent AG po specjalności Hotelarstwo i gastronomia możesz z powodzeniem realizować się na stanowiskach operacyjnych i kierowniczych w różnego typu obiektach hotelarskich i zakładach gastronomicznych oraz współpracujących z nimi przedsiębiorstwach. Po tym kierunku można pracować również w centrach odnowy biologicznej i rekreacji, gospodarstwach agroturystycznych i wszędzie tam, gdzie poniesie Cię ciekawość i samozaparcie.

Przykładowymi stanowiskami pracy, na których nasi absolwenci szukają pracy, są: menedżer hotelu, kierownik recepcji, kadra zarządzająca obiektami konferencyjnymi i gastronomicznymi, specjalista ds. organizacji imprez okolicznościowych i konferencji, a także rezydent. Jeśli dodatkowo jesteś osobą kreatywną lub masz wykształcenie lub smykałkę do np. marketingu, możesz po tej specjalności wspierać sprzedaż, reklamować i promować hotel lub rozwijać strategię firmy, w której pracujesz lub której jesteś właścicielem. No właśnie – nie zapomnij pomyśleć o swoim biznesie! 

Kierunek studiów Turystyka i Rekreacja prowadzony przez Akademię Górnośląską posiada pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej - szczegóły.
logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+