PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Nowoczesne Fryzjerstwo

Drukuj

Studia podyplomowe prowadzone we współpracy z:

Logo_FCK_new

DLACZEGO FRYZJERSTWO?
Ponieważ to nowatorskie studia, łączące cechy studiów podyplomowych z tym co najlepsze w szkołach nadających tytuł zawodowy – fachem w ręku poświadczonym dyplomem wyższej uczelni. Dzięki temu słuchacze uzyskają niezbędną wiedzę o fryzjerstwie, stylizacji i zabiegach pielęgnacyjnych włosów i skóry głowy, nabędą fryzjerskie umiejętności praktyczne, a dodatkowo dowiedzą się, jak rozpocząć swoją własną działalność gospodarczą.  

ZAPISZ SIĘ NA STUDIA

DLA KOGO?
Dla osób posiadających dyplom ukończenia studia I lub II stopnia (licencjackich lub magisterskich). Będą doskonały uzupełnieniem kompetencji kosmetolożek, osób zajmujących się stylizacją paznokci, wizażem, doradztwem modowym i wizerunkiem a także nauczycieli (i kandydatów) praktycznej nauki zawodu w szkołach ponadgimnazjalnych i policealnych oraz placówkach kształcenia i doskonalenia nauczycieli. 

Co więcej – studia podyplomowe z tytułem czeladniczym stanowią odpowiedź na zmieniający się rynek pracy, umożliwiają podjęcie nowego, ciekawego wyzwania zawodowego, a jednocześnie zmianę branży, która dotąd wydawała się niemożliwa na akademickim poziomie kształcenia, wymagając podjęcia żmudnej nauki w szkołach dla dorosłych. 

JAKIE KWALIFIKACJE ZDOBĘDĘ?
Dzięki połączeniu elementów dwóch systemów edukacji nasze studia mają dwie cechy charakterystyczne: 

  • Studia przygotowują nauczycieli posioadających uprawnienia do nauczanie przedmiotów zawodowydh do prowadzenia zajęć z teoretycznych przedmiotów zawodowych związanych z fryzjerstwem

  • dają możliwość zdobycia tytułu zawodowego fryzjera-czeladnika, który otrzymują po zdaniu stosownego egzaminu przewidzianego w toku studiów. W praktyce oznacza to dokładnie ten sam tytuł co w przypadku ukończenia trwających o wiele dłużej szkół zawodowych czy techników. 

ABY ZAPOZNAĆ SIĘ Z PROGRAMEM STUDIÓW, KLIKNIJ TUTAJ

 

CO NAS WYRÓŻNIA?
Ten kierunek otwiera zupełnie nowe możliwości przed słuchaczami naszych studiów podyplomowych. Do tej pory nie mieli oni możliwości uzyskania jednocześnie dyplomu ukończenia studiów podyplomowych, kwalifikacji do dalszego nauczania oraz tytułu zawodowego, do zdobycia którego przygotowuje nasz program.

KTO PROWADZI ZAJĘCIA?
Nasza kadra składa się zarówno ze sprawdzonych poprzez wieloletnią współpracę specjalistów zajmujących się na co dzień kosmetologią, pielęgnacją włosów i skóry, stylizacją, jak i młodych mistrzów w swoim fachu – osoby z talentem, kreatywnością i wyobraźnią niezbędną do pracy z włosami. 

Anna Bogdał 

Przygodę z fryzjerstwem rozpoczęła w 2006 roku, ucząc się pod okiem Beaty Berendowicz i Sławka Kublina w Akademii Berendowicz-Kublin. Studiowała socjologię, często bierze udział w kursach psychologicznych. Pomaga jej to w lepszym zrozumieniu zarówno klientów, jak i początkujących fryzjerów. Od 7 lat odnajduje się  w roli szkoleniowca. Jest to dla niej nie lada wyzwanie. Czuje się w pełni odpowiedzialna za swoich uczniów. Wprawia ich w dobry nastrój, zaraża pozytywną energią i przede wszystkim uczy wiary w siebie. Najlepiej odnajduje się w tworzeniu kobiecych, romantycznych fryzur oraz w stylizacjach fashion. Inspiracje czerpie z życia codziennego. Uważa, że każda kobieta jest piękna, tylko czasem brakuje pomysłu na siebie. Ma na swoim koncie udział w wydarzeniach modowych i kulturalnych takich jak: Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, Elite Model Look Polska czy Fashion Week Poland. Jej motto to „Myśl i używaj wyobraźni”.

 


 

CZAS TRWANIA

3 semestry (356 godzin)  - zajęcia odbywają się w systemie zaocznym

 

OPŁATY

Opłata rejestracyjna:  120 zł

Opłata rejestracyjna dla Absolwentów GWSH: 0 zł

Czesne: 6600 zł (płatne w dwunastu ratach po 550 zł)


Termin rozpoczęcia zajęć:

Powyższe terminy mogą ulec zmianie. Liczba miejsc ograniczona.

 

Uczelnia zastrzega sobie prawo zakończenia rekrutacji przed planowanym terminem.

Informujemy, że w przypadku zbyt małej liczby kandydatów kierunek może nie zostać uruchomiony.

W przypadku nieuruchomienia studiów opłata rejestracyjna oraz czesne podlega zwrotowi.


 

ZAPISY

SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI NT. STUDIÓW UDZIELAJĄ PRACOWNICY CENTRUM STUDIÓW PODYPLOMOWYCH, KURSÓW I SZKOLEŃ GWSH

Romualda Węglarska - tel. (32) 3570 582, e-mail: roma.weglarska@gwsh.pl

Anna Włodarz - tel. (32) 3570 582, e-mail: podyplomowe@gwsh.pl

Janusz Centawer - tel. (32) 3570 528, e-mail: janusz.centawer@gwsh.pl

 

Rekrutacja na studia podyplomowe jest otwarta i odbywa się na zasadzie kolejności zgłoszeń.

Aby zapisać się na studia podyplomowe, należy dokonać rejestracji internetowej poprzez kliknięcie w poniższy baner:

 

REJESTRACJA NA STUDIA

 

Prosimy zweryfikować wprowadzone dane rekrutacyjne oraz zapamiętać wygenerowane przez system NIU (numer identyfikacji użytkownika) i HASŁO

Następnie Kandydat na studia podyplomowe  składa w Centrum Studiów Podyplomowych, Kursów i Szkoleń następujące dokumenty:

  • kserokopia dyplomu (lub odpisu) ukończenia studiów (oryginał do wglądu) 
  • 2 fotografie formatu 4,5 x 6,5 cm  
  • kserokopię dowodu osobistego (dowód do wglądu)
  • formularz kwestionariusza osobowego (dostępny w systemie ehms po dokonanej rejestracji - drukowany w obecności kandydata w Centrum Studiów Podyplomowych, Kursów i Szkoleń)
  • umowa o świadczenie usług edukacyjnych (dostępna w systemie ehms po dokonanej rejestracji - drukowana w obecności kandydata w Centrum Studiów Podyplomowych, Kursów i Szkoleń)

 

UWAGA - Na studia przyjmowane sa osoby, które dopełnią wszystkich formalności. Dokonanie tylko rejestracji internetowej bądź złożenie niekompletnych dokumentów nie gwarantuje miejsca na studiach.

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+