PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Makijaż Permanentny

Drukuj

Dlaczego makijaż permanentny?

Studia podyplomowe z zakresu makijażu permanentnego są odpowiedzą na szeroki zainteresowanie rynku kosmetycznego tą dziedziną. Umiejętności zdobyte na studiach pozwolą doskonale projektować i wykonywać podstawowe i zaawansowane zabiegi z zakresu makijażu permanentnego,

Czym jest makijaż permanentny

Makijaż permanentny jest to zabieg polegający na wprowadzeniu pod skórę pigmentów, za pomocą odpowiednio dobranych urządzeń i technik.

Podstawowa pigmentacja upiększająca to nadawanie trwałego koloru, korekta kształtu brwi czy ust oraz podkreślenie oprawy oczu.

Makijaż permanentny znajduje zastosowanie nie tylko jako zabieg upiększający, ale również korygujący defekty lub niedoskonałości twarzy oraz konsekwencje przebytych zabiegów chirurgicznych czy chorób skóry. Za pomocą makijażu permanentnego można zrekonstruować sutki i otoczkę po przebytych chorobach onkologicznych, kamuflować blizny i rozstępy, zagęszczać i odbudowywać włosy.

Dla kogo ?

Dla kosmetologów, kosmetyczek, tatuatorów, pracowników gabinetów kosmetycznych, dla osób chcących nabyć nowe umiejętności. Serdecznie zapraszamy osoby, które nigdy nie pracowały z makijażem permanentnym lub mają niewielkie doświadczenie w przeprowadzonych zabiegach. Istnieje możliwość realizowania programu przez osoby NIE posiadające wyższego wykształcenia.

Co mogę osiągnąć ?

Wiedzę i umiejętności, dzięki które pozwolą na wprowadzenie usługi makijażu permanentnego.

Program dla tego kierunku został stworzony z myślą o osobach które chciałyby zdobyć podstawowe i przede wszystkim najbardziej aktualne i niezbędne umiejętności potrzebne w pracy w tej branży.

Co nas wyróżnia ?

· Studia nastawione na zdobycie wiedzy

· Program zawierający zajęcia praktyczne, w tym pracę na modelkach

· Zbiór wszystkich dostępnych na rynku metod pigmentacji upiększającej od podstawowych po zaawansowane.

· Atmosfera pracy w przyjaznym zespole

Czas trwania 2 semestry - 10 zjazdów dwudniowych

Program studiów:

Wstęp do makijażu permanentnego 40 godzin

· Zasady w makijażu permanentnym.

· Urządzenia i akcesoria i przygotowanie stanowiska pracy

· Pigmenty, rodzaje, podział, rozkład w skórze

· Wskazania i przeciwskazania do wykonania makijażu permanentnego.

· Pielęgnacja pozabiegowa

· Rysunek twarzy- techniki rysunku wstępnego

· Elementy wizażu

· Analiza kolorystyczna

· Budowa i funkcje skóry

· Dermatologia i onkologia skóry

· Higiena i BHP w gabinecie linergisty

Pigmentacja upiększająca 120 godzin

· Pigmentacja brwi metody ręczne

· Brwi metody z wykorzystaniem urządzeń

· Pigmentacja kresek na powiekach- kreska dolna i górna

· Pigmentacja ust

Makijaż permanentny medyczny i naprawczy 40 godzin

1. Korekta makijażu permanentnego

· usuwanie makijażu permanentnego,

· nieudane makijaże permanentne sposoby korekty i kamuflażu

· laser w gabinecie linergisty

2. Elementy pigmentacji medycznej:

· praca z blizną i rozstępami

KTO PROWADZI ZAJĘCIA? 

 

MARIANNA CZERNIAK

Właścicielka „Perfect Lines Studio”, przyjaznego, kameralnego studia, w którym od lat realizuje swoje największe pasje, wdraża w życie zdobytą wiedzę i talent, dzieli się doświadczeniem i każdego dnia porywa klientki w swój permanentny świat, oferując im to co potrafi najlepiej Pasjonatka swojego zawodu, z wyboru. Nie stoi w miejscu, uparta, wymagająca, zaangażowana. Ma silnie ukształtowane gusta, własne przekonania, ambicje i plany. Kocha to co robi i ma do tego wielkie serce. Kocha pracę z ludźmi, szkolenia, zaufanie klientek, wolną rękę i niezależność- bo jej nie ogranicza, rozszerza horyzonty, otwiera nowe możliwości i uskrzydla. Z wykształcenia magister „Stosunków Międzynarodowych i Problemów Globalnych” oraz dyplomowany kosmetolog o specjalizacji „Wizaż i kreacja wizerunku”. Linergistka, certyfikowany trener makijażu permanentnego i microbladingu Fashion Brows Team, wykładowca akademicki na kierunku „Trener linergista” w GWSH w Katowicach

 

TOMASZ CZERNIAK

Linergista, certyfikowany trener makijażu permanentnego i microbladingu Fashion Brows Team,wykładowca akademicki w GWSH w Katowicach na kierunku „Trener Linergista”, właściciel studia „Perfect Lines Studio” w Czeladzi. Studiował na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, od kilku lat skutecznie zarażony pasją do makijażu permanentnego. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych, lubi się rozwijać, sprawdzać, uczyć nowych rzeczy. Każdego dnia wyznacza sobie nowe cele, nie boi sie wyzwań. Otwarty, kontaktowy i bezpośredni. W pracy linergisty najbardziej kocha niezależność, brak schematów, możliwość rozwoju i swoistą sztukę, którą tworzy tatuując. To nieprzeciętny facet, z którym także można porozmawiać o krzywych brwiach, problemach z regulacją czy opadających powiekach. Każdego dnia zmaga się ze stereotypami i udowadnia, że to jakość wykonywanej przez nas pracy, a nie nasza płeć jest gwarantem sukcesu. Bo przecież sukces to wypadkowa ciężkiej pracy, samodoskonalenia, pokory i miłości do tego co się robi, a on ją ma.

 

WIOLETTA KOLASA

Właścicielka Salonu Urody Viola. Licencjonowana lingeristka Long Time Liner.Certyfikowany Mistrz Makijażu Permanentnego. Specjalista Mikropigmentacji Medycznej i Estetycznej. Fachowiec z bogatym doświadczeniem i praktyką, stale podnoszący swoje kwalifikacje. Uczestniczka międzynarodowych kongresów z dziedziny makijażu permanentnego i mikropigmentacji medycznej. Z zamiłowania do piękna i sztuki, swoją artystyczną pasję i zdolności realizuje z dużym powodzeniem w makijażu i mikropigmentacji. Wioletta podzieli się wiedzą i doświadczeniem w pigmentacji medycznej dzieci, pigmentacji upiększającej, gdzie zdradzi sekrety autorskiej metody cieniowania powiek.

 

BEATA MALARA

kosmetolog, absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej. W roku 2004 uzyskała stopień naukowy doktora nauk medycznych w dziedzinie biologii medycznej, nadany przez Radę Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej. W roku 2010 odbyła studia podyplomowe w zakresie kosmetologii bioestetycznej na Wydziale Humanistyki i Zdrowia Małopolskiej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krakowie. Dr Beata Malara jest absolwentką Collegium Cosmeticum (Ekskluzywnego Studium Kształcenia Kosmetologów), które ukończyła w 2016 roku. Dr Beata Malara jest autorem i współautorem kilkudziesięciu prac naukowych opublikowanych w renomowanych czasopismach krajowych i zagranicznych oraz licznych referatów wygłaszanych na konferencjach z zakresu medycyny i kosmetologii.

 

AGATA NOGACKA

Właścicielka studia tatuażu i makijażu permanentnego Rosi Russu Tattoo. Licencjonowany trener makijażu permanentnego i mikropigmentacji medycznej. Bogate doświadczenie trenerskie zdobywała współpracując z licznymi instytucjami szkoleniowymi. Współautorka badan naukowych w zakresie pozycjonowania pigmentu w skórze. Agata to wulkan dobrej energii podzieli się wiedzą w zakresie mistrzowskiego cieniowania brwi metodami ręcznymi i maszynowymi: łączenia kolorów, konsystencji pigmentów a także zdradzi tajniki pigmentacji medycznej otoczki sutkowej.  
 
 

EWA PIOTRKOWSKA

Od 2000r związana z branżą beauty. Właścicielka marki Hanami, do której należą Hanami Permanent Make Up Academy, Hanami Salon Kosmetologii i Makijażu Permanentnego oraz Hanami Pigments - jednych  z najbezpieczniejszych barwników do PMU i Microbladingu opartych na opatentowanej technologii novoxx®. Specjalistka w dziedzinie mikropigmentacji. Zdobywczyni tytułu Mistrza Polski w Makijażu Permanentnym. Swoją wiedzę i umiejętności zdobywała od wielu zagranicznych trenerów światowej sławy. Twórczyni dwóch autorskich metod pigmentacji brwi Ultra Natural Brows (metoda włosa) oraz Soft Shaded Brows ( metoda miękkiego cieniowania)

MARTA PAWLIK

linergistka, malarka, bodypainterka. Wielokrotna mistrzyni Polski oraz wicemistrzyni w Rydze I Moskwie właścicielka Shee Studio makijażu permanentnego, - szkoliła w Polsce i za granicą, - twórczyni autorskiej metody mikropigmentacji brwi metodą włoska aerodynamicznego eyebrows - autorka liczych artykułów o makijażu permanentnym do pracy branżowej oraz szkoleniowiec z zakresu mikropigmentacji medycznej 
 
 
 
 

ALEKSANDRA WĄSIK

Wicemistrzyni świata i Mistrzyni Polski w makijażu permanentnym,  juror mistrzostw Polski w Makijażu Permanentnym. Właścicielka  i założyciel centrum szkoleniowym Fashion Brows, Talent Aleksandry, praca, ambicja i chęć samodoskonalenia oraz pomocy innym, sprawiły, że Fashion Brows, jest miejscem dostępnym dla osób gotowych na zmiany. Profesjonalistka z pasją, chętnie dzieli się wiedzą oraz doświadczeniem. Autorskie metody makijażu permanentnego, velour lips oraz microblading-u, wydobywają i trwale podkreślają naturalne piękno

 

AGNIESZKA ZAPAŁA

Linergistka, szkoleniowiec z bogatym doświadczeniem, założycielka marki Naturalny Permanentny oraz Mikro Hair. Inicjatorka projektu Motyle Świadomości. Jej celem jest promowanie piękna w sposób subtelny. Piękna, które udoskonala naturę, ale jej nie zaprzecza. Promuje lekkie makijaże, w przeciwieństwie do tych wyrazistych i nadmiernie przykuwających wzrok. Swoją misję realizuje poprzez prowadzenie specjalistycznego Centrum Mikropigmentacji, gdzie świadczy się najwyższej jakości usługi z zakresu pigmentacji estetycznej, medycznej oraz mikropigmentacji skóry głowy.Naturalny Permanentny to również autorski sposób kształcenia tych, którzy widzą lub chcą postrzegać mikropigmentację w sposób do niej podobny. Agnieszki sposób dzielenia się wiedzą wynika z wielu lat prowadzenia szkoleń i jest ciągle udoskonalany, tak aby maksymalnie pomóc kursantom. Nie skupia się na prowadzeniu marketingu internetowego, na chwaleniu się na forach, ale na pracy, z której efektami można się zapoznać w siedzibie jej firmy, w wielu publikacjach. Kursanci przyjeżdżają do niej z Polski, Europy, Ameryki Północnej, a nawet Ameryki Południowej.

DR MAŁGORZATA RUPRICH, MBA

Prodziekan kierunku Kosmetologia, wykładowca akademicki. Jurorka Mistrzostw Polski w makijażu permanentnym w 2013, 2014, 2015 i2016 roku. W makijażu permanentnym zajmuje się głównie jego medycznymi aspektami: pigmentacją blizn, rozstępów,  bielactwa oraz pigmentacją odtwórczą skóry głowy a także microneedligiem. Pigmentacja ginekologiczna to nowa dziedzina, którą rozwija i doskonali a dzięki współpracy z lekarzami ginekologii estetycznej i licznym szkoleniom zagranicznym, skutecznie wprowadza jej zasady na szkoleniach w Polsce. Od początku kariery zawodowej łączy świat biznesu i  beauty  koncentrując się na rozwijaniu wiedzy w obu dziedzinach.  Absolwentka Oxford Brookes University w dziedzinie zarządzania strategicznego i magister kosmetologii. Praca doktorska w zakresie  marketingu branży kosmetycznej.

Autorka  wielu  publikacji i prac naukowych  z dziedziny, kosmetologii, wizażu, makijażu permanentnego, makijażu medycznego, analizy kolorystycznej i zarządzaniu w branży kosmetycznej.  Prelegentka licznych konferencji naukowych i biznesowych  w Polsce i za granicą w tematyce kosmetologii, makijażu medycznego,  kreowania wizerunku, równości szans, roli kobiet w biznesie. Właścicielka Esthetic Institute instytucji opartej na autorskich programach szkoleniowych. Prywatnie podróżniczka szczególnie zakochana w Azji.

 


 

CZAS TRWANIA

2 semestry (200 godzin)  - zajęcia odbywają się w systemie zaocznym

OPŁATY

Opłata rejestracyjna:  120 zł

Opłata rejestracyjna dla Absolwentów GWSH: 0 zł

Czesne: 10 000 zł 9000 zł (-10%): płatne w ośmiu ratach po 1125 zł

Czesne dla Absolwentów GWSH: 10 000 zł 8500 zł (-15%): płatne w ośmiu ratach po 1062,50 zł

Aby skorzystać z promocji należy dokonać rejestracji internetowej do 31 sierpnia 2018 r. oraz złożyć dokumenty do 7 września 2018 r.

 

  

Termin rozpoczęcia zajęć: 6/7 października 2018r.

Powyższe terminy mogą ulec zmianie. Liczba miejsc ograniczona.

 

Uczelnia zastrzega sobie prawo zakończenia rekrutacji przed planowanym terminem.

Informujemy, że w przypadku zbyt małej liczby kandydatów kierunek może nie zostać uruchomiony.

W przypadku nieuruchomienia studiów opłata rejestracyjna oraz czesne podlega zwrotowi.

 

ZAPISY

SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI NT. STUDIÓW UDZIELAJĄ PRACOWNICY CENTRUM STUDIÓW PODYPLOMOWYCH, KURSÓW I SZKOLEŃ GWSH

Romualda Węglarska - tel. (32) 3570 582, e-mail: roma.weglarska@gwsh.pl

Anna Włodarz - tel. (32) 3570 582, e-mail: podyplomowe@gwsh.pl

Janusz Centawer - tel. (32) 3570 528, e-mail: janusz.centawer@gwsh.pl

 

Rekrutacja na studia podyplomowe jest otwarta i odbywa się na zasadzie kolejności zgłoszeń.

Aby zapisać się na studia podyplomowe, należy dokonać rejestracji internetowej poprzez kliknięcie w poniższy baner:

 

REJESTRACJA NA STUDIA

 

Prosimy zweryfikować wprowadzone dane rekrutacyjne oraz zapamiętać wygenerowane przez system NIU (numer identyfikacji użytkownika) i HASŁO

Następnie Kandydat na studia podyplomowe  składa w Centrum Studiów Podyplomowych, Kursów i Szkoleń następujące dokumenty:

  • kserokopia dyplomu (lub odpisu) ukończenia studiów (oryginał do wglądu) 
  • 2 fotografie formatu 4,5 x 6,5 cm  
  • kserokopię dowodu osobistego (dowód do wglądu)
  • formularz kwestionariusza osobowego (dostępny w systemie ehms po dokonanej rejestracji - drukowany w obecności kandydata w Centrum Studiów Podyplomowych, Kursów i Szkoleń)
  • umowa o świadczenie usług edukacyjnych (dostępna w systemie ehms po dokonanej rejestracji - drukowana w obecności kandydata w Centrum Studiów Podyplomowych, Kursów i Szkoleń)

 

UWAGA - Na studia przyjmowane sa osoby, które dopełnią wszystkich formalności. Dokonanie tylko rejestracji internetowej bądź złożenie niekompletnych dokumentów nie gwarantuje miejsca na studiach.

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+