PL | EN
logo Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej

Rekrutacja krok po kroku

Drukuj

Krok 1

Załóż indywidualne konto w systemie Rekrutacji on-line, dostępnym na stronach internetowych: 

  1. Studia I, II stopnia oraz jednolite studia magisterskie: https://irk-pl.gwsh.edu.pl/ 
  2. Studia Podyplomowe: https://sp.gwsh.edu.pl/irk/ 

Wypełnij wymagane pola. Po założeniu konta na wskazany adres e-mail, otrzymasz wiadomość z informacją o założeniu konta i linkiem do jego aktywacji.

 

Krok 2

Aktywuj konto klikając w otrzymany link i zaloguj się na stronie systemu rekrutacji. Uzupełnij resztę danych osobowych i wgraj do systemu zdjęcie legitymacyjne. Pamiętaj, że tylko uzupełnienie wszystkich danych pozwala przejść do kolejnego kroku.

 

Krok 3

Wybierz rekrutację, a następnie korzystając z rozwijanej listy wybierz kierunek, na który chcesz się zapisać oraz jego lokalizację (Katowice / Żory / Wiedeń). Po poprawnym ukończeniu tego kroku otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem rejestracji oraz instrukcją dalszego postępowania.

Uwaga: 
Nabór zimowy, to nabór na semestr rozpoczynający się od października 
Nabór letni, to nabór na semestr rozpoczynający się od marca

 

Krok 4

Aby wybór kierunku był ważny, musisz dokonać opłaty rejestracyjnej najpóźniej w dniu podpisywania umowy w Biurze Rekrutacji. Wysokość opłaty oraz numer konta otrzymasz w wiadomości e-mail potwierdzającej zapis. Wysokość opłat wynosi:

  • Opłata rejestracyjna 85 zł; w tytule przelewu wpisz „kierunek + imię i nazwisko + opłata rejestracyjna”
  • Dodatkowo opłata weryfikacyjna dla dokumentów złożonych w języku innym niż język polski - 165 złotych; w tytule przelewu wpisz „kierunek + imię i nazwisko + weryfikacja”

W przypadku rekrutacji na studia po 5. Października / po 5. marca, w dniu podpisywania umowy z Uczelnią wymagane będzie od Kandydata okazanie dowodu wpłaty czesnego za październik / za marzec.

 

Krok 5

Dot. Kandydatów, którzy wybrali realizację studiów w trybie stacjonarnym (dziennym):
Po dokonaniu wyboru kierunku, uzupełnij wyniki uzyskane na maturze. Te dane nie mają wpływu na przyjęcie Cię na studia, jednak są potrzebne dla celów statystycznych.

Dot. Kandydatów, którzy wybierają studia uzupełniające magisterskie:
Po dokonaniu wyboru kierunku, uzupełnij informacje o uzyskanym dyplomie ukończenia studiów I stopnia.
 

Krok 6

Po uzupełnieniu wszystkich danych przejdź do kroku oświadczenia i zaznacz odpowiednie pola. Na tym etapie powinieneś/ powinnaś zapoznać się z Regulaminem Studiów oraz Regulaminem Finansowym.

 

Krok 7

W kroku “Wydruki” zapoznaj się z wszystkimi najważniejszymi dokumentami oraz pobierz skierowania na badania lekarskie, które są potrzebne w przypadku chęci zapisania się na kierunki medyczne: fizjoterapię, pielęgniarstwo lub kosmetologię. Jest to ostatni krok etapu rekrutacji on-line.

 

Krok 8

Przygotuj wszystkie dokumenty wymagane do przyjęcia na studia w GWSH, opisane na stronie: www.gwsh.pl/rekrutacja/rekrutacja-dokumenty.html

 

Krok 9

Po skompletowaniu dokumentów, udaj się do naszej Biura Rekrutacji w Katowicach/ Żorach/ Rudzie Śląskiej, w celu osobistego złożenia dokumentów i podpisania umowy oświadczenie usług edukacyjnych
Godziny pracy Biura Rekrutacji: www.gwsh.pl/kontakt/biuro-rekrutacji.html

Skorzystaj ze ZNIŻKI ZA REFLEKS! Złóż komplet dokumentów w Biurze Rekrutacji w terminie do 14 dni od daty założenia konta w systemie rekrutacyjnym a zapłacisz 50 zł mniej w I semestrze (dot. studiów niestacjonarnych).

 

Krok 10

Jeśli wybrany przez ciebie kierunek studiów zostanie otwarty, w systemie IRK oraz na adres e-mail podany w kwestionariuszu osobowym, otrzymasz od Akademickiego Centrum Rekrutacji i Rozwoju Kariery wiadomość z informacjami organizacyjnymi dotyczącymi nauki w GWSH. Wiadomość zostanie rozesłana:

-Pod koniec września - jeśli rozpoczynasz studia od października
-Pod koniec lutego - jeśli rozpoczynasz studia od marca

logo gwsh.pl

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa
im. Wojciecha Korfantego

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+