PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej
/dla-studenta/studenckie-praktyki-zawodowe.html

Netykieta czyli 12 zasad postępowania w sieci

Drukuj

Netykieta czyli 12 zasad postępowania w sieci 

 

Czas trwania: 2h 

Szkolenie on-line w formie interaktywnej 

Ostatnie dni pokazały jak szybko świat jest w stanie przejść do strefy online. Jeśli do tej pory wydawało nam się, że mamy na to czas… teraz wydaje się, że już go nie ma w większości branż, zawodów a nawet relacjach pozazawodowych i edukowaniu własnych dzieci w tym zakresie. 

Celem netykiety jest stworzenie adekwatnych ram dla działania społeczności w internecie oraz przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom w sieci.Netykieta zwraca więc uwagę na możliwe do pojawienia się sytuacje i pokazuje jakie formy reakcji na nie są dopuszczalne a jakie zakazane dla każdego internauty, korzystającego z for dyskusyjnych, czatów czy poczty elektronicznej. Zasady właściwego zachowania w sieci wywodzą się z netykiet, które obowiązywały na grupach dyskusyjnych, forach czy kanałach IRC.. Mimo, że kanały IRC znają nadal tylko nieliczni, o tyle większość korzysta z serwisów społecznościowych czy komunikacji mailowej. To do nich odnosi się temat naszego szkolenia, traktujący o kodeksiezachowań – netykiecie w internecie.Poznaj z nami 12 zasad, które powinny obowiązywać, jeśli na co dzień wykorzystujesz towarzysko i zawodowo internet. 

Jakie tematy poruszymy w trakcie szkolenia? 

  • 12 podstawowych zasadetykiety internetowej
  • Najczęstsze przejawy łamania netykiety
  • Zachowania podczas używania poczty elektronicznej
  • Przemyślane korzystanie z komunikatorów
  • Dbałość o swojego bloga i szanowanie innych blogerów
  • Kultura komunikacji w internecie
  • Konsekwencje nie przestrzegania etykiety
  • Coś dla rodziców…. Czyli netykieta dla dzieci. 

Opis trenera: 

Jolanta Filipczyk - Sikora 

Jej głównym obszarem pracy doradczej jest rekrutacja i onboarding a szkoleniowej zarządzanie talentami, leadership i agile w rekrutacji. Twórca wielu programów szkoleniowych dla korporacji mających na celu rozwoju kompetencji menedżerskich i miękkich. Menedżer projektów HR z wieloletnim doświadczeniem we wdrażaniu systemów HR w biznesie i prowadzeniu rekrutacji na stanowiska eksperckie i menedżerskie. Twórca metodologii Assessment&Development Center a także sesji warsztatowych nastawionych na diagnozę talentów i ichrozwój.  

Ukończyła Psychologię na Uniwersytecie Śląskim oraz studia oparte o strukturę MBA w Szkole Głównej Handlowej.  Jest absolwentką Szkoły Trenerów MATRIK i kursów coachingowych opartych o standardy ICF. Od kilku lat ekspert Katedry Zarządzania Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach. Jej zainteresowania naukowe skupiają się na tematyce rekrutacji talentów  „gotowych na przyszłość" (zwinnych talentów). 

Termin:

CENA: 129 zł brutto

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+