Ciągłość działania w organizacji (BCP) oraz przywracanie do stanu „0” (DR) – przygotowanie, analiza, zarządzanie (COVID19)
szkolenie onlie - 4 godzny
Obecna rzeczywistość w jakiej się znaleźliśmy, związanej z pandemią COVID-19, przekonaliśmy się jak ważne jest dla organizacji przygotowanie, planowanie oraz procedury działania w szczególności te związane z utrzymaniem ciągłości funkcjonowania. Jednym z elementów bardzo ważnych jest cyberbezpieczeństwo, organizacji, ale także każdego z pracowników, w szczególności tych świadczących dla nas pracę zdalnie. W organizacjach, gdzie funkcjonują plany BCP na wypadek sytuacji kryzysowych, każdy CISO/CSO uruchomił procedury pozwalające na utrzymanie funkcjonowania firmy i prowadzenie działalności. Aby do tego doszło, organizacja musi podjąć decyzję o wdrożeniu takiego systemu odpowiadającego na aktualne zagrożenia i powiązane z tym ryzyka o wiele wcześniej, przed tym jak cokolwiek się wydarzy.
W związku z tą sytuacją pojawiają się pytania:
Między innymi na tego rodzaju pytania odpowiemy podczas szkolenia.
Szkolenie kierowane jest przede wszystkim do:
Program szkolenia:
Szkolenie prowadzi:
Jarosław Sordyl
Ekspert cyberbezpieczeństwa, cyberbezpieczeństwa przemysłowego – ICS, zarządzania incydentami cyberbezpieczeństwa, Informatyki Śledczej oraz eDiscovery, Lead Auditor Systemów Zarzadzania Bezpieczeństwem Informacji a także Certified Lead Penetration Tester.
Wieloletni konsultant w zakresie cyberbezpieczeństwa systemów teleinformatycznych, wykładowca współpracujący na co dzień z instytucjami szkoleniowymi, akademickimi oraz jednostkami naukowymi w zakresie tematów związanych z cyberbezpieczeństwem.
Członek zespołu badawczego cyberbezpieczeństwa Uniwersytetu we Florencji, Włochy.
Były dyrektor cyberbezpieczeństwa oraz szef Zespołu Reagowania na Incydenty Komputerowe CERT/CSIRT w największych korporacjach, operatorów infrastruktury krytycznej w Polsce.
Posiada wiele certyfikatów związanych z bezpieczeństwem teleinformatycznym m.in.: CISSO, CDFE, CPTE, CDRE, ISO 27001 – Lead Auditor, ISO 27002 – Lead Implementer, CLPT - Certified Lead Penetration Tester, ISO 37001 Lead Implementer. Równocześnie posiadacz certyfikacji – MCP: Microsoft Certified Profession.
Członek stowarzyszeń: specjalistów organów ścigania „Computer Forensics – IACIS”, HTCIA - High Technology Crime Investigation Association, członek międzynarodowych organizacji: ISACA oraz ASIS International.
Rafał Rodziewicz
Absolwent Politechniki Łódzkiej, współzałożyciel Grupy Technitel, działającej w obszarze szeroko pojętych technologii teleinformatycznych, telekomunikacji, energetyki oraz kolei. Odpowiedzialny w Grupie za wprowadzanie nowych technologii, rozwiązań oraz prowadzenie prac B+R. Członek Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, KIGEiT, KIKE, Stowarzyszenia Budowniczych Telekomunikacji. Utrzymujący stałą współpracę z instytucjami rządowymi w zakresie prezentacji, szkoleń, konsultacji przepisów i rozwiązań technologicznych. Organizator konferencji w zakresie innowacyjnych technologii budowy sieci szerokopasmowych. Autor publikacji w Biuletynach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PARP, IPPP), ekspert w realizacji projektów tworzenia wytycznych do Krajowych Ram Kwalifikacji w sektorze telekomunikacji.
TERMIN:
CENA: 149 zł
Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach
40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532