Kurs obejmuje nauczanie diagnozowania obwodowego układu nerwowego oraz technik służących jego mobilizacji. Na zajęciach omawiane i analizowane będą różne przypadki klinicznej patologii obwodowego systemu nerwowego. Nabyte podczas kursu umiejętności pozwolą na natychmiastowe wdrożenie poznanych technik do swojej codziennej praktyki zawodowej.
WYAGANIA KWALIFIKACYJNE:
Kurs przeznaczony jest dla fizjoterapeutów (technik, licencjat, magister) oraz studentów fizjoterapii (od 3 roku studiów).
Cel szkolenia:
przekazanie wiedzy teoretycznej i praktycznej ukierunkowanej na diagnostykę i terapię obwodowego układu nerwowego. Zakres wiedzy obejmuje neuroanatomię, neurofizjologię, neurodynamikę w powiązaniu z układem mięśniowo-szkieletowym i mechanizmem neurogennego bólu
Efekty szkolenia:
Wiedza:
Umiejętności:
Kompetencje społeczne
RAMOWY PROGRAM:
Część teoretyczna:
Część praktyczna:
KADRA DYDAKTYCZNO SZKOLENIOWA
dr Barbara Gołębiowska - specjalista II stopnia rehabilitacji.
Posiadane wieloletnie doświadczenie zawodowe w zamkniętych i otwartych placówkach medycznych i rehabilitacyjnych. Wykładowca z 25 – letnim stażem w Medycznym Studium Zawodowym w Zabrzu, a od 2006r. pracownik naukowy-dydaktyczny w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej. Posiada wiele przebytych szkoleń w kraju i poza jego granicami m.in. Wiedeń - Centrum Rehabilitacji, Lipsk - Uniwersytecka Klinika Ortopedyczna (skoliozy), Moguncja – szkolenie w ramach programu Unii Europejskiej „Leonardo da Vinci”. Przebyte wieloetapowe szkolenie w zakresie leczenia zachowawczego i profilaktyki chorób i urazów kręgosłupa zakończone uzyskaniem certyfikatu pod patronatem Międzynarodowej Akademii Chirurgów Kręgosłupa i Spondyliatrów /CIOMS WHO UNESCO WROCŁAW-GENEWA/ Klinika Spondyliatrii. Autorka podręcznika „Radiologia dla Fizjoterapeuty” wydanego przez Górnośląską Wyższą Szkołę Handlową im. Wojciecha Korfantego w Katowicach w 2012r. oraz wielu publikacji z zakresu fizjoterapii w czasopismach krajowych i zagranicznych.
asystentka - mgr Patrycja Wilczyńska - fizjoterapeutka od 2010 roku . Praktykę zawodową rozpoczęła w Polsce. Odbyła staż w placówkach publicznych na terenie Śląska m.in w Górnośląskim Centrum Medycznym im. prof. Leszka Gieca w Katowicach, Górnośląskim Centrum Rehabilitacji Repty oraz w Ośrodku Rehabilitacyjnymm - dr. Marii Trzcińskiej-Fajfrowskiej w Katowicach. Od 2011 r. we Włoszech kontynuowała praktykę zawodową w Klinice Rehabilitacyjnej w San Giovanni La Punta, gdzie przyczyniła się do rozwoju sektora fizjoterapii domowej z dysfunkcjami neurologicznymi dla dorosłych i dzieci. Obecnie prowadzi prywatną praktykę zawodową w kraju. Ukończyła kursy: Prioprioceptive Neuromuscular Facilitation (PNF), kurs Ortopedyczno - fizjoterapeutyczny „Staw kolanowy”, „Podstawy teoretyczne i praktyczne trójpłaszczyznowej korekcji skolioz wg. Lehnert Schroth”, „Analiza postawy ciała w zaburzeniach stato-dynamicznych wieku rozwojowego i ich korekcja”, „Trening rehabilitacyjny w uszkodzeniach stawu kolanowego”, „ PFS diagnostyka funkcjonalna”.
CZAS TRWANIA: 2 dni, 18 h szkoleniowych
NAJBLIŻSZY TERMIN: w trakcie ustalania
GODZINY REALIZACJI ZAJĘĆ: 9.00 - 17.00
MIEJSCE REALIZACJI: Katowice, Budynek C GWSH, ul. Kostki Napierskiego 38
KOSZT UCZESTNICTWA: 1 300 zł brutto/osobę
CENA OBEJMUJE: uczestnictwo w zajęciach, materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, certyfikat ukończenia szkolenia
UWAGI ORGANIZACYJNE: Na zajęcia należy zabrać ze sobą strój sportowy, obuwie zmienne, ręcznik na leżankę.
INFORMACJE I ZAPISY:
tel. +48 32 357 06 05/06, 696 721 366, 696 728 230, e-mail: szkolenia@gwsh.pl
Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa
im. Wojciecha Korfantego
40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532