PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej

Warsztat „Masaż aromaterapeutyczny dłoni oraz pleców w pozycji siedzącej”

Drukuj

 

                                Warsztat „Masaż aromaterapeutyczny dłoni oraz pleców w pozycji siedzącej” NOWOŚĆ

KRÓTKI OPIS SZKOLENIA:

Masaż odgrywa istotną rolę w aromaterapii. Aplikując olejki eteryczne podczas masażu, poza penetracją substancji aktywnych przez skórę, dodatkowa korzyść terapeutyczna wynika z wpływu jaki dotyk wywiera na układ nerwowy oraz psychologicznego efektu oddziaływania aromatu. Masaż aromaterapeutyczny daje różne możliwości terapeutyczne, w zależności od podejścia efekt może być ogólnostymulujący, harmonizujący lub skoncentrowany na wybranym obszarze.  

 

Warsztat masażu dłoni oraz pleców w pozycji siedzącej, to uproszczona procedura masażu aromaterapeutycznego, dla terapeutów posługujących się olejkami eterycznymi w swojej praktyce zawodowej, którzy chcą mieć możliwość zaproponowania swoim Klientom skróconej formy zabiegu.

WYMAGANIA KWALIFIKACYJNE:

Warsztat skierowany jest do aromaterapeutów, naturopatów, masażystów i terapeutów, którzy wykorzystują olejki eteryczne w swojej pracy z Klientami.


CEL SZKOLENIA:

Głównym celem szkolenia jest uzyskanie wiedzy na temat wskazań i przeciwskazań do wykonania masażu aromaterapeutycznego, zasad rozcieńczania i bezpiecznej aplikacji olejków eterycznych na skórę. Poznanie technik i zdobycie praktycznych umiejętności wykonania skutecznego masażu aromaterapeutycznego obszaru dłoni oraz pleców.

 


EFEKTY SZKOLENIA:

Wiedza:

Nabycie wiedzy teoretycznej dotyczącej masażu aromaterapeutycznego - na czym polega, czym różni się od innych rodzajów masażu, jakie techniki wykorzystywane są w masażu aromaterapeutycznym. Poznanie wskazań i przeciwskazań do wykonania masażu aromaterapeutycznego.

Poznanie podstaw anatomii dłoni i przedramienia oraz wybranych punktów akupresurowych w tym obszarze, a także budowy anatomicznej grzbietu i korelacji kręgów kręgosłupa z poszczególnymi organami. 


Umiejętności:

Nabycie umiejętności przeprowadzania konsultacji z Klientem, dobrania odpowiednich olejków (test kinezjologiczny), przygotowania stanowiska pracy, tak, aby zapewnić komfort sobie i Klientowi, efektywnego i bezpiecznego wykonania masażu aromaterapeutycznego dłoni oraz pleców w pozycji siedzącej.

Kompetencje społeczne:

Nabycie kompetencji aplikowania olejków eterycznych na skórę oraz wykonania masażu aromaterapeutycznego dłoni i pleców zgodnie z wiedzą, zasadami bezpieczeństwa i etyką zawodową. Wzbogacanie własnej praktyki zawodowej o nowe narzędzia pracy. Doświadczenie somatycznej obecności, która prowadzi do rozwoju świadomości ciała, niezbędnej w pracy każdego terapeuty manualnego.PROGRAM

 

Wprowadzenie

Omówienie zasad oraz technik masażu aromaterapeutycznego, przedstawienie wskazań i przeciwskazań do wykonania masażu. Przeprowadzenie konsultacji z Klientem, wykonanie testu kinezjologicznego. Omówienie zasad rozcieńczania i aplikacji olejków eterycznych na skórę.

Masaż pleców na siedząco

  • Przygotowanie stanowiska pracy
  • Przedstawienie ergonomii pracy masażysty przy wykonywaniu masażu w pozycji siedzącej       
  • Omówienie podstaw anatomii grzbietu oraz zależności między kręgami kręgosłupa a narządami wewnętrznymi
  • Prezentacja technik oraz praktyka masażu aromaterapeutycznego pleców

Masaż dłoni

  • Przygotowanie stanowiska pracy
  • Przedstawienie ergonomii pracy masażysty przy wykonywaniu masażu dłoni
  • Omówienie podstaw anatomii dłoni i przedramienia oraz wybranych punktów akupresurowych
  • Prezentacja technik oraz praktyka masażu aromaterapeutycznego dłoni

KADRA DYDAKTYCZNA:

 

Katarzyna Stechnij– założycielka Studia Aromaterapii, masażystka, refleksolog, terapeutka wellness z ponad 10-letnim doświadczeniem. Od 2018 roku prowadzi szkolenia z zakresu masaży wellness i zabiegów odnowy biologicznej. Ukończyła szkołę masażu klasycznego i sportowego oraz Międzynarodowe Studium Refleksoterapii, praktykę zawodową zdobywała w ośrodkach spa i wellness. Swoje umiejętności rozwijała kształcąc się we wschodnich stylach masażu, w szczególności masażu tajskim. Nauki pobierała od mistrzów masażu tajskiego - Hani Łubek, Alfonso Cazenave i Sarah’y Seely. Ukończyła szkolenie z aromaterapeutycznego masażu tajskiego w Old Medicine Hospital Thai Massage School Shivagakomarpaj w Chiang Mai. Jest dyplomowanym biomasażystą i praktykiem II stopnia reiki. Obecnie prowadzi własne studio masażu. Tajniki masażu aromaterapeutycznego poznała współpracując z wiodącymi aromaterapeutycznymi markami wellness, które na podstawie wieloletnich badań oraz specjalistycznej wiedzy z zakresu fizjoterapii, odnowy biologicznej i fitoterapii, opracowały unikalne techniki masażu oraz procedury zabiegowe. Szkolenia odbyła w Polsce oraz w Brunick (Południowy Tyrol, Włochy).


 CZAS TRWANIA: 1 dzień, 6 godzin

TERMIN:  12.09.2023 -szkolenie odwołane

GODZINY REALIZACJI: 12:00-19:00

MIEJSCE REALIZACJI: Budynek  Akademii Górnośląskiej, ul. Harcerzy Września 1939 nr 3, 40-659 Katowice


CENA:  450 zł brutto/ osobę

CENA OBEJMUJE: uczestnictwo w zajęciach, materiały szkoleniowe, certyfikat ukończenia szkolenia

UWAGI ORGANIZACYJNE: Na zajęcia należy zabrać ze sobą strój sportowy oraz obuwie zmienne, oraz ręcznik kąpielowy


 INFORMACJE I ZAPISY:  

tel. 32/ 35-70-605, 32/ 35-70-606,

mobil: 696-721-366, 696-728-230,

e-mail: szkolenia@akademiagornoslaska.pl

 https://www.facebook.com/CSPKiS.AG

Aktualne usługi w Bazie Usług Rozwojowych: https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/uslugi/search?SearchFilterView[podmiot_id]=9407

 

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+