PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej
rejestracja

Zapisz się na kurs w terminie:

Toksyna botulinowa - co wiemy dzisiaj o toksynie botulinowej. Zaawansowana ocena funkcji mimicznych twarzy i związane z nią techniki iniekcji toksyny botulinowej (szkolenie warsztatowe)

Drukuj

Toksyna botulinowa - co wiemy dzisiaj o toksynie botulinowej. Zaawansowana ocena funkcji mimicznych twarzy i związane z nią techniki iniekcji toksyny botulinowej (szkolenie warsztatowe) - NOWOŚĆWYMAGANIA KWALIFIKACYJNE:

szkolenie przeznaczone jest dla lekarzy medycyny estetycznej w tym absolwentów studiów podyplomowych z podstawowymi umiejętnościami i doświadczeniem w zakresie leczenie toksyną botulinową zmarszczek wyrazowych twarzy.

CEL KURSU:

głównym celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z aktualnymi procedurami iniekcyjnymi toksyny botulinowej w zakresie medycyny estetycznej. Podczas szkolenia lekarz poszerzy wiedzę i umiejętności praktyczne umożliwiające właściwe przeprowadzenie zabiegów z użyciem toksyny botulinowej. W trakcie szkolenia lekarze będą mieli możliwość pogłębienia wiedzy z zakresu anatomii mięśni, tkanki tłuszczowej, elementów kostnych oraz unaczynienia, niezbędnej w ocenie pacjenta przed podaniem toksyny. Ponadto poruszona zostanie kwestia farmakokinetyki oraz farmakodynamiki toksyny wpływającej na efekt terapeutyczny i czas trwania relaksacji mięśni. Omówione zostaną zalecenia przed i po zabiegach w świetle aktualnej wiedzy o toksynie botulinowej oraz radzenie sobie z ewentualnymi działaniami niepożądanymi po relaksacji mięśni.

Szkolenia odbywają się w grupie maksymalnie 10 osobowej.

EFEKTY KURSU:

Wiedza:

 • uczestnik zdobędzie szczegółową wiedzę w zakresie anatomii, fizjologii i relaksacji mięśni wyrazowych twarzy,
 • uczestnik posiądzie wiedzę w zakresie zasad postępowania przed i po zabiegach iniekcji toksyny botulinowej oraz rozpozna ewentualne powikłania po iniekcyjne,
 • uczestnik posiądzie wiedzę jak unikać powikłań pozabiegowych i jak sobie z nimi radzić w razie ich powstania,
 • uczestnik posiądzie wiedzę w zakresie umiejętności oceny pracy mięśni wyrazowych twarzy niezbędnych do prawidłowej terapii iniekcyjnej.
 • uczestnik posiądzie wiedzę w zakresie wykorzystania technik iniekcyjnych w zależności od oceny pracy mięśni wyrazowych z uwzględnieniem różnic anatomicznych pacjentów.

Umiejętności:

 • uczestnik będzie potrafił przeprowadzić wywiad i diagnostykę przedmiotową pacjenta niezbędną do prawidłowo przeprowadzonego zabiegu,
 • uczestnik będzie potrafił dostosować technikę iniekcyjną w zależności od wzorca anatomicznego pacjenta,
 • uczestnik będzie potrafił zgodnie z aktualnymi wytycznymi wykonać prawidłową iniekcję toksyny botulinowej w zależności od obszarów terapeutycznych,
 • uczestnik będzie potrafił zaproponować i zaplanować długofalową terapię toksyną botulinową.


Kompetencje społeczne:

 • szkolenie prowadzi do nabycia kompetencji w zakresie terapii toksyną botulinową mięśni wyrazowych twarzy.

PROGRAM:

 1. Anatomia twarzy
 2. Farmakokinetyka i farmakodynamika toksyny botulinowej
 3. Ocena pacjenta na przykładzie modeli
 4. Techniki iniekcyjne on i off label
 5. Zabiegi na modelach wykonywane przez lekarzy uczestniczących w szkoleniu pod okiem lekarzy prowadzących szkolenie

KADRA DYDAKTYCZNA:

dr n. med. Katarzyna Skwara-Guzikowska - dyrektor programowy kierunku Medycyna estetyczna, autoryzacja i nadzór merytoryczny. Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Autorka i koordynatorka kierunku studiów podyplomowych medycyna estetyczna dla lekarzy. Wykładowca Europejskiego Centrum  Medycyny Estetycznej. Członkini Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej, Towarzystwa Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej oraz Polskiego Towarzystwa Mezoterapii. Więcej na http://ksgclinic.com/nasz-zespol/


dr n. med. Krzysztof Guzikowski - Absolwent Wydziału lekarskiego, Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. W latach 1988-2000 nauczyciel akademicki na Wydziale Lekarskim w Katowicach. Lekarz medycyny estetycznej, zafascynowany skutecznością innowacyjnej światłowodowej techniki laserowej. Ponadto specjalizuje się w redukcji blizn za pomocą technik łączonych oraz możliwościach terapeutycznego wykorzystania technologii skoncentrowanej fali ultradźwiękowej. Swoje umiejętności doskonalił  m.in. pod kierunkiem dr Riccardo Forte (Włochy), dr Rômulo Mêne (Brazylia), czy  dr Rossany Castellany. Wykładowca na kierunku studiów podyplomowych medycyna estetyczna dla lekarzy w Akademii Górnośląskiej. Więcej na http://ksgclinic.com/nasz-zespol/

CZAS TRWANIA: 1 dzień, 10 godzin szkoleniowych

TERMINY:

02.06.2024 - rekrutacja otwarta

16.06.2024 - rekrutacja otwarta

22.06.2024 - rekrutacja otwarta - 7 wolnych miejsc

23.06.2024 - rekrutacja otwarta 

Grupa max 10 osób

GODZINY REALIZACJI:  09:00 - 18:00

MIEJSCE REALIZACJI:  budynek C - Akademii Górnośląskiej, ul. Kostki Napierskiego 38, 40-659 Katowice

CENA:  4999  zł / uczestnika (zniżka 10% dla studentów i absowlwentów Akademii Górnośląskiej - dawniej GWSH)

CENA OBEJMUJE: uczestnictwo w zajęciach, materiały potrzebne do iniekcji, toksynę botulinową, certyfikat ukończenia szkolenia.

UWAGI ORGANIZACYJNE: na szkoleniu zabiegi są wykonywane na własnych modelkach z pomocą lekarzy wykładowców. (w razie braku modelki prosimy o poinformowanie najpóźniej 5 dni przed szkoleniem a organizator zapewni modelkę).

INFORMACJE I ZAPISY:

tel. 32/ 35-70-605, 32/ 35-70-606,

mobil: 696-721-366, 696-728-230,

e-mail: szkolenia@akademiagornoslaska.pl

 https://www.facebook.com/CSPKiS.AG

Zapisz się na kurs w terminie:

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+