PL | EN
logo Akademii Górnośląskiej
rejestracja

Zapisz się na kurs w terminie:

Terapia po zabiegach medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej

Drukuj

Terapia po zabiegach medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej - NOWOŚĆ

           Odkryj tajniki skutecznej terapii po zabiegach medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej!

 

Przekształć swoją pasję w profesjonalizm!:

Czy fascynuje Cię świat medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej? Ten kurs to Twoja szansa, aby zgłębić tajemnice efektywnej opieki i terapii po zabiegach, przekształcając Twoją pasję w wysokiej klasy specjalizację. Otwórz drzwi do świata nowych możliwości zawodowych i rozwiń swoje umiejętności, aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających pacjentów.

Zyskaj zaufanie i buduj silne relacje z pacjentami:

Edukacja i przygotowanie pacjentów do procesu rekonwalescencji to klucz do budowania trwałych relacji. Ucząc się, jak efektywnie komunikować się z pacjentami i edukować ich na temat opieki po zabiegu, zyskasz ich zaufanie i lojalność.

Zdobądź certyfikat, który stanowi potwierdzenie Twoich nowo nabytych umiejętności i otwiera przed Tobą nowe ścieżki kariery w dynamicznie rozwijającej się branży medycyny estetycznej.

Nie przegap okazji, aby poszerzyć swoje horyzonty zawodowe i stać się ekspertem w dziedzinie terapii po zabiegach medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Zapisz się już dziś i zrób kolejny krok na drodze do realizacji swoich zawodowych aspiracji!


WYMAGANIA KWALIFIKACYJNE:

szkolenie skierowane jest do pracowników placówek medycznych, kosmetycznych, odnowy biologicznej i SPA, studentów kierunków medycznych i kosmetologii (od 4 roku studiów)

CEL SZKOLENIA:

głównym celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z fizjologicznymi i patologicznymi następstwami zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Szkolenie obejmuje fizjoterapię najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu kosmetologii, medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej wymagających ingerencji terapeutycznej tj. powiększanie/ pomniejszanie biustu (chirurgiczne, lipotransfer, powikłania po zabiegach Aquafilling), blefaroplastyka - korekcja powiek (usunięcie nadmiaru skóry) i niwelowanie doliny łez (wypełniacze). Uczestnicy nabędą umiejętności postępowania po zabiegach z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, rozróżniania ich powikłań i umiejętność planowania procesów fizjoterapeutycznych. Nauczą się podstawowych technik drenażowych i mobilizacyjnych. Kurs terapii po zabiegach medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej pozwoli na bardziej efektywną pracę zarówno wykfalifikowanych kosmetologów, jak i fizjoterapeutów pracujących z kobietami.

EFEKTY SZKOLENIA:

Wiedza:

 • uczestnik zdobył ogólną wiedzę w zakresie prawidłowego jak i patologicznego funkcjonowania układu krwionośnego i limfatycznego, rozróżnia rodzaje obrzęków,
 • uczestnik posiada wiedzę w zakresie zasad postępowania po zabiegach z zakresu kosmetologii, medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej oraz rozpoznaje ich powikłania,
 • uczestnik posiada wiedzę z jakich narzędzi fizjoterapeutycznych korzystać, chcąc efektywnie pracować z pacjentkami po zabiegach z zakresu kosmetologii, medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej z uwzględnieniem okresu wczesnego i przewlekłego,
 • uczestnik posiada wiedzę w zakresie planowania terapii po zabiegach z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej uzależniając dobór technik i sposób jej wykonania od charakteru przeprowadzonego zabiegu oraz postawionego celu terapeutycznego z uwzględnieniem okresu wczesnego i przewlekłego

Umiejętności:

 • uczestnik potrafi przeprowadzić w pełni wywiad i diagnostykę przedmiotową pacjenta,
 • uczestnik potrafi dostosować terapię do stanu pacjenta,
 • uczestnik zgodnie z określonymi zasadami wypracował sprawność manualną pozwalająca na poprawne posługiwanie się technikami drenażu limfatycznego,
 • uczestnik potrafi optymalizować środki terapeutyczne,
 • uczestnik potrafi zaplanować proces terapii i efektywnie z niego korzystać.

Kompetencje społeczne:

 • szkolenie prowadzi do nabycia kompetencji w zakresie terapii obrzęków w kosmetologii i medycynie estetycznej.

PROGRAM:

 1. Co to jest układ limfatyczny? Po co jest? I dlaczego jest taki ważny?
 2. Rodzaje obrzęków i ich wpływ na dobór technik terapeutycznych.
 3. Anatomia gruczołu piersiowego/ sutkowego i klatki piersiowej.
 4. Piersi - jak zmieniają się na przestrzeni życia kobiety.
 5. Hormony wróg czy sprzymierzeniec kobiecych piersi?
 6. Najczęstsze problemy:
  • utrata jędrności,
  • opadające piersi,
  • bóle odcinka szyjnego i piersiowego kręgosłupa, okolicy mostka.
 7. Przeciwskazania względne i bezwzględne do pracy w okolicy klatki piersiowej i gruczołu piersiowego.
 8. Część praktyczna:
  • nauka podstawowych technik drenażowych i zasad stosowania drenażu limfatycznego w okolicy klatki piersiowej,
  • rewitalizacja biustu,
  • terapia po zabiegu chirurgicznym powiększania/ pomniejszania biustu. Dobór technik i sposób ich wykonania dostosowany do charakteru przeprowadzonego zabiegu oraz postawionego celu terapeutycznego z uwzględnieniem okresu wczesnego i przewlekłego. Techniki drenażowe okolicy zabiegu (zmniejszenie wysięku, redukcję napięcia tkanek, poprawa deficytów sensorycznych).Praca z blizną.
 9. Powikłania leczenia chirurgicznego. Kiedy lekarz, a kiedy terapeuta?
 10. Część praktyczna: Terapia brzucha po zabiegu lipotransferu do korekty kształtu biustu. Techniki drenażowe okolicy zabiegu (fizjologia/ patologia)
 11. Powikłania po zabiegu lipotransferu.
 12. Żel i metoda Aquafilling - co to jest?
 13. Aquafilling i 2% poliamidu - co to oznacza dla zdrowia?
 14. Aquafilling - kto i dlaczego decyduje się na zabieg?
 15. Na czym polega zabieg Aquafilling?
 16. Aquafilling - powikłania i skutki uboczne.
 17. Aquafilling, a mastektomia.
 18. Część praktyczna:
  • terapia po zabiegu z wykorzystaniem Aquafilling do kształtowania biustu oraz po zabiegu usunięcia preparatu (radykalna mastektomia lub po odsysaniu preparatu).
  • dobór technik i sposób ich wykonania dostosowany do charakteru stanu klinicznego pacjentki oraz postawionego celu terapeutycznego z uwzględnieniem okresu wczesnego i przewlekłego.
  • techniki drenażowe okolicy zabiegu (zmniejszenie wysięku, mobilizacja tkanek, poprawa ślizgu i zmniejszenie restrykcji tkankowych, redukcja napięcia tkanek, poprawa deficytów sensorycznych).
  • praca z blizną.
 19. Blefaroplastyka - korekcja powiek (usunięcie nadmiaru skóry).
 20. Przeciwskazania względne i bezwzględne do pracy w okolicy oczu.
 21. Część praktyczna:
  • terapia po zabiegu chirurgicznym usunięcia nadmiaru powieki.
  • techniki drenażowe okolicy zabiegu. Praca z blizną z uwzględnieniem okresu wczesnego i przewlekłego.
 22. Powikłania po blefaroplastyce.
 23. Część praktyczna: Rewitalizacja skóry w okolicy oczu.
 24. Zmniejszenie dolegliwości bólowych okolicy operowanej.
 25. Czy stosujemy preparaty przeciw bliznowcom, jakie?
 26. Najczęstsze powikłania po wypełniaczach w okolicy doliny łez. Obrzęk czy nadmiar kwasu? Powikłanie czy choroba metaboliczna.
 27. Część praktyczna: Terapia najczęstszych powikłań po zabiegach medycyny estetycznej
  • po leczeniu chirurgicznym,
  • po zabiegu lipotransferu,
  • po zabiegu z wykorzystaniem Aquafilling
  • po blefaroplastyce,
  • po niwelowaniu doliny łez.

INFORMACJE DODATKOWE:

w trakcie zajęć będą prowadzone ćwiczenia praktyczne polegające na symulacji kontaktu z pacjentem. Praca w grupach. 

KADRA DYDAKTYCZNO - SZKOLENIOWA:

 

dr n. o zdr. Magdalena Sroka-Buszydlik - fizjoterapeuta. Absolwentka kierunku fizjoterapia AWF w Katowicach. Uzyskanie stopnia naukowego doktora nauk o zdrowiu, Wydział Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W latach ‪2000-2002‬ współorganizator imprez integracyjno-sportowych „Spartakiada” oraz przeglądów Zespołów Artystycznych Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Jesienne spotkania” w BCK w Bytomiu. W latach ‪2004-2005‬ fizjoterapeutka jedenastokrotnej Mistrzyni Świata w Windsurfingu. W latach ‪2007-2012‬ kierownik rehabilitacji i koordynator SPA w "Mazowsze Medi SPA" w Ustroniu. W latach 2007 – 2010 konsultant i wykładowca, fizjoterapeuta terapii limfologicznej w klubach Amazonek. Od roku 2008 do chwil obecnej prowadzi praktykę prywatną - Centrum Leczenia Buszydlik w Ustroniu. W latach 2008 i 2009 odbyła staże zagraniczne w Niemczech (w klinice limfologicznej Feldbergklinik Dr Asdonk). Od 2019 prowadzi autorskie kursy z zakresu terapii obrzęków w sporcie, medycynie estetycznej i odnowie biologicznej. Od 2022 biegły zespolu ABC EXPERTS w Warszawie specjalizujący się w sporządzaniu opinii medycznych z zakresu fizjoterapii na zlecenia sądów, prokuratur oraz jednostek policji z całego kraju. Uczestniczka wielu kursów i szkoleń certyfikowanych z zakresu fizjoterapii w dysfunkcjach narządu ruchu, profilaktyki i terapii pacjentów limfologicznych. Autorka wielu publikacji naukowych z zakresu terapii obrzęków i fizjoterapii onkologicznej.


CZAS TRWANIA: 2 dni, 24 godziny szkoleniowe                              

TERMIN: 05-06 października 2024 r - rekrutacja otwarta

Grupa max 20 osób

GODZINY REALIZACJI:  sobota, niedziela: 09:00 - 18:00

MIEJSCE REALIZACJI:  budynek C - Akademii Górnośląskiej, ul. Kostki Napierskiego 38, 40-659 Katowice


CENA:  1200  zł / uczestnika (zniżka 10% dla studentów i absowlwentów Akademii Górnośląskiej - dawniej GWSH)

CENA OBEJMUJE: uczestnictwo w zajęciach, materiały szkoleniowe, certyfikat ukończenia szkolenia.

UWAGI ORGANIZACYJNE: na zajęcia należy zabrać ze sobą strój sportowy, obuwie zmienne oraz ręcznik.

INFORMACJE I ZAPISY:

tel. 32/ 35-70-605, 32/ 35-70-606,

mobil: 696-721-366, 696-728-230,

e-mail: szkolenia@akademiagornoslaska.pl

 https://www.facebook.com/CSPKiS.AG

Aktualne usługi w Bazie Usług Rozwojowych: https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/uslugi/search?SearchFilterView[podmiot_id]=9407

Zapisz się na kurs w terminie:

logo gwsh.pl

Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach

40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

logo Erasmus+