Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korgantego - Uczelnia Akademicka
rejestracja

Zapisz się na kurs w terminie:

Netykieta czyli student w przestrzeni online

Drukuj

Netykieta czyli student w przestrzeni online

 

Szkolenie online w formie interaktywnej

Czas trwania: 2 h

Miejsce: Platforma ClickMeeting

Szkolenie przeznaczone tylko i wyłącznie dla studentów oraz absolwentów GWSH.

 

Czy umiesz się zachować w Internecie? Odpowiedź wydaje się oczywista. Przecież z Internetu korzystamy codziennie, lubimy spędzać w nim czas. Wiemy co to jest hejt, stosujemy zasady dobrego wychowania, nie obrażamy internautów, nie używamy wulgaryzmów. To jednak nie wszystko.

To jak się zachowujemy, co i jak piszemy w Internecie, ma znaczenie. Zarówno dla bezpieczeństwa w sieci, ale także naszego wizerunku. Szczególnie teraz, kiedy uczestniczymy w zajęciach online, kontaktujemy się z wykładowcami tylko w rzeczywistości wirtualnej.

Uczestnicząc w edukacji prowadzonej na odległość warto poznać zasady właściwego zachowania w Sieci aby uniknąć np. gaf i nieporozumień w sytuacjach  akademickich.

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu? Mimo, że spotykamy się wirtualnie, nasz wizerunek tworzy się nadal realnie.

O czym będziemy mówić podczas szkolenia?

  • Jakie są podstawowe zasady etykiety internetowej?
  • W jaki sposób netykieta bywa łamana?
  • Czy etykieta akademicka obowiązuje też w edukacji zdalnej?
  • Dlaczego nie zaczynamy wiadomości od zwrotu “Witam”?
  • Dlaczego nie wolno używać wielkich litera w internetowej dyskusji?
  • Czy emotikony są dopuszczalne w kontaktach oficjalnych?
  • Na co zwracać uwagę podczas połączeń video?
  • Jak wiele mówi o nas nasze konto w mediach społecznościowych?
  • Czym grozi nieprzestrzeganie zasad netykiety?

Korzyści z udziału w szkoleniu

Uczestnik szkolenia zdobędzie wiedzę i umiejętności, które wpłyną na pewność i swobodę w komunikacji przez Internet. Pozna praktyczne zasady korzystania z poczty elektronicznej oraz z platform webinarowych/ połączeń video. Uświadomi sobie, czym jest kształtowanie wizerunku w Sieci i jaki może mieć to wpływ na naszą przyszłość. Zdobędzie umiejętności, które wykorzysta nie tylko w przestrzeni wirtualnej. Zdobędzie też certyfikat  potwierdzający udział, w szkoleniu z netykiety.

Trenerzy:

 

Jolanta Filipczyk - Sikora 

Jej głównym obszarem pracy doradczej jest rekrutacja i onboarding a szkoleniowej zarządzanie talentami, leadership i agile w rekrutacji. Twórca wielu programów szkoleniowych dla korporacji mających na celu rozwoju kompetencji menedżerskich i miękkich. Menedżer projektów HR z wieloletnim doświadczeniem we wdrażaniu systemów HR w biznesie i prowadzeniu rekrutacji na stanowiska eksperckie i menedżerskie. Twórca metodologii Assessment&Development Center a także sesji warsztatowych nastawionych na diagnozę talentów i ich rozwój.  

Ukończyła Psychologię na Uniwersytecie Śląskim oraz studia oparte o strukturę MBA w Szkole Głównej Handlowej.  Jest absolwentką Szkoły Trenerów MATRIK i kursów coachingowych opartych o standardy ICF.  Od kilku lat ekspert Katedry Zarządzania Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach. Jej zainteresowania naukowe skupiają się na tematyce rekrutacji talentów  „gotowych na przyszłość" (zwinnych talentów). Obecnie Kierownik Akademickiego Centrum Rekrutacji i Rozwoju Kariery.

Anna Wietrzyk – kulturoznawca, specjalista ds. komunikacji interpersonalnej. Zajmuje się promocją i kreowaniem wizerunku. Długoletni reporter radiowy oraz telewizyjny. Ma doświadczenie w pracy wydawcy w portalu interenetowym. Przez kilka lat rzecznik prasowy Śląskiego Kuratora Oświaty. Obecnie specjalista ds. komunikacji w GWSH.

Fanka prostych, konkretnych komunikatów i wystąpień publicznych. Nieustannie pracuje nad własną emisją głosu i swobodą mówienia biorąc udział w warsztatach lektorskich i szkoleniach. Absolwentka Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim oraz studiów podyplomowych z produkcji filmowo-telewizyjnej w Akademii im. L. Koźminskiego w Warszawie. W Akademii Dyplomacji UŚ prowadzi zajęcia z kreowania wizerunku oraz wpływu jaki ma na nasz wizerunek sposób naszej komunikacji.

Terminy szkolenia:   18.06.2020 godz. 17:00-19:00

Cena dla studentów i absolwentów GWSH – 39 zł

Szkolenie przeznaczone tylko i wyłącznie dla studentów oraz absolwentów GWSH.

Członek - Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich Członek - Alliance, Universities For Democracy Członek - Światowa Organizacja Turystyki Członek - European Council for Business Education Akredytacja - Stowarzyszenie Edukacji Menedżerskiej Forum Członek - Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach Członek - Instytut Gospodarki Nieruchomościami Członek - Polskie Towarzystwo Ekonomiczne - Oddział Katowice Partner - IBM Partner - Kamsoft Partner - Alstom Partner - Krajowa Izba Biegłych Rewidentów Partner - Green Bridge Partner - Marco Partner - Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości Członek - Ogólnopolska Sieć Biur Karier Partner - Capgemini Partner - PWCPartner - Ataxo Partner - Kariera w Finansach.pl Partner - Górnośląskie Forum Informatyczne Partner - Jobs.pl Partner - e-kapita.pl Partner - mlody-inzynier.pl Partner - Cyclad Partner - DlaStudenta.pl Partner - HRInvestment Partner - Rockwell Automation Partner - Randstad Partner - Eures Partner - ING Partner - Logotec Partner - Work Express Partner - Raben Projektor
gwsh.pl

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa
im. Wojciecha Korfantego

40-659 Katowice, ul. Harcerzy Września 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

Erasmus+