WYMAGANIA KWALIFIKACYJNE:
warsztat skierowany do osób zainteresowanych olejkami eterycznymi, aromaterapią, farmacją, podstawami perfumiarstwa naturalnego.
CEL SZKOLENIA:
EFEKTY SZKOLENIA:
Wiedza:
Umiejętności:
Kompetencje społeczne:
PROGRAM:
KADRA DYDAKTYCZNO - SZKOLENIOWA:
mgr Marta K. Grochowalska - z wykształcenia jest nauczycielką i tłumaczką. Substancjami aromatycznymi i aromaterapią zajmuje się zawodowo od 2019 r. Jest autorką kilkudziesięciu publikacji branżowych, popularnonaukowych i naukowych na temat aromaterapii, olejków eterycznych i perfum naturalnych oraz współautorką książki “Mieszanki olejków eterycznych do aromaterapii. Ponad 140 przepisów. Tradycja, badania, praktyka” napisanej wraz z Aleksandrem K. Smakoszem.
Prowadzi tematyczny profil @aromarta na Instagramie i blog na stronie aromarta.pl poświęcony zapachowi i naturalnym substancjom aromatycznym. Od 2021 r. współpracuje z Wydawnictwem Pharmacopola, obecnie jako redaktor działu Aromaterapia. Od 2022 r. prowadzi zajęcia na pierwszych w Polsce studiach podyplomowych na kierunku aromaterapia w Akademii Górnośląskiej. Od 2023 r. prowadzi zajęcia na kierunku Olejki eteryczne – technologie wytwarzania i praktyczne zastosowanie z aromaterapią na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej.
Jej zainteresowania badawcze obejmują nie tylko zastosowanie terapeutyczne i kosmetyczne substancji aromatycznych naturalnych i pochodzenia naturalnego jak aromaterapia i perfumiarstwo, towaroznawstwo surowców aromatycznych, ale także kulturowe i historyczne znaczenie tych fascynujących substancji. Ukończyła liczne kursy poświęcone aromaterapii i perfumiarstwu naturalnemu w kraju i za granicą.
mgr farm. Aleksander K. Smakosz - doktorant w Katedrze Biologii i Biotechnologii Farmaceutycznej na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Naukowo zajmuje się fitochemią, etnofarmakologią historyczną, toksykologią roślin, farmakognozją substancji aromatycznych i przypraw, chemią kosmetyków oraz historią kulinariów. Jest autorem kilkudziesięciu wystąpień na konferencjach krajowych i międzynarodowych, oraz kilkudziesięciu artykułów w formie rozdziałów w monografiach naukowych oraz artykułów (popularno) naukowych z zakresu nauk farmaceutycznych, historii nauki i ziołolecznictwa.
Jest właścicielem i redaktorem naczelnym wydawnictwa Pharmacopola. Do najważniejszych książek należą (jako redaktor i/albo autor): „Historia naturalna przypraw”, „Etnofarmakologia rogu jednorożca”, „Epidemie: historyczne metody leczenia i prewencji”, „Wpływ alchemii na współczesny świat”, "Mieszanki olejków eterycznych do aromaterapii” (napisana wraz z Martą K. Grochowalską) oraz „Człowiek jako lek i obiekt badań”.
Za swoją działalność publicystyczną i popularyzatorską został wyróżniony przez Polską Agencję Prasową i Ministerstwo Nauki w konkursie „Popularyzator Nauki”.
Od 2021 r. współpracuj z marką Herbiness, gdzie zajmuję się oceną toksykologiczną olejków i mieszanek olejków eterycznych, opracowywaniem kart charakterystyki, certyfikatów alergenów i certyfikatów zgodności z IFRA. Pełni również rolę konsultanta dla przemysłu kosmetycznego i żywnościowego oraz wykładowcy z zakresu toksykologii, fitochemii, etnofarmakologii i regulacji prawnych dot. olejków eterycznych.
CZAS TRWANIA: 1 dzień, 8 h zegarowych
TERMIN - 01.06.2024 r. - rekrutacja otwarta
GODZINY REALIZACJI: niedziela: 10:00 - 18:00
MIEJSCE REALIZACJI: Budynek A lub B - Akademii Górnośląskiej, ul. Harcerzy Września 1939 roku nr 3/ Budynek C Fizjoterapii i Kosmetologii - Akademii Górnośląskiej, ul. Kostki Napierskiego 38, 40-659 Katowice
CENA: 990 zł brutto/osobę/ CENA PROMOCYJNA
CENA OBEJMUJE: uczestnictwo w zajęciach, materiały szkoleniowe, surowce, certyfikat ukończenia szkolenia
UWAGI ORGANIZACYJNE:
INFORMACJE I ZAPISY:
tel. 32/ 35-70-605, 32/ 35-70-606,
mobil: 696-721-366, 696-728-230,
e-mail: szkolenia@akademiagornoslaska.pl
Akademia Górnośląska
im. Wojciecha Korfantego
w Katowicach
40-659 Katowice
ul. Harcerzy Września 1939 nr 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532