Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korgantego - Uczelnia Akademicka

Masaże Ajurwedyjskie - warsztaty praktyczne

Drukuj

SPOTKANIA Z MASAŻEM.

Masaże Ajurwedyjskie -  warsztaty praktyczne

Przez najbliższe pół roku, raz w miesiącu, będziemy spotykać się i uczyć podstaw masażu poszczególnych części ciała po to, by cieszyć się dobrym dotykiem na co dzień, obdarowywać nim bliskich ludzi i czerpać z niego korzyści w postaci dobrego samopoczucia, urody i zdrowia.

Warsztaty adresowane są do wszystkich zainteresowanych, nie stanowią kursu przygotowującego do wykonywania zawodu masażysty.

Warsztaty  przeznaczone są  zarówno dla: fizjoterapeutów, naturoterapeutów, masażystów, pracowników salonów kosmetycznych, oraz osób zainteresowanych masażami, medycyną holistyczną, ajurwedą i zdrowym trybem życia.

Harmonogram:

Masaż stóp w oparciu o teorię refleksologii

Stopy to mikrokosmos naszego organizmu. Ich zdrowie to zdrowie całego ciała. Uciskając odpowiednie punkty na stopach, oddziałujemy na powiązane z nimi narządy wewnętrzne. 
Jakie to punkty? Jakie organy?

 

 Masaż tajski stóp

Tajski masaż stóp to zabieg relaksacyjno- leczniczy. Łączy w sobie elementy refleksoterapii, akupresury i ajurwedy. Obejmuje masaż podeszwy, grzbietu stopy, palców, kostek, łydek, okolic kolana. Wykonywany jest za pomocą dłoni oraz specjalnej pałeczki z drzewa różanego. Wspomaga usuwanie toksyn z organizmu, poprawia sen, pozwala pozbyć się uczucia „ciężkich nóg”. Działa korzystnie na procesy trawienne, system hormonalny, gruczoły limfatyczne i centralny system nerwowy.

Dla osób zainteresowanych- będzie możliwość zakupu własnej pałeczki.

 

 Shiroabyanga- ajurwedyjski masaż głowy

Dobroczynne działanie dotyku dłoni w połączeniu z ciepłym olejem sprawia, że masaż ten jest niezwykle relaksujący i odstresowujący, a przy tym dobroczynnie wpływa na skórę głowy i kondycję włosów. Jest też prosty do wykonania i możliwy do stosowania na co dzień.

 

 Mukhabhyanga- ajurwedyjski masaż twarzy

Ajurwedyjski masaż twarzy to zabieg pielęgnacyjny o walorach leczniczych, wykonywany na skórze twarzy oraz dekoltu. Masaż działa relaksująco, pielęgnacyjnie, regenerująco oraz odmładzająco. Zabieg składa się z peelingu naturalnego oraz masażu olejem. Jest skuteczny, prosty i możliwy do wykonania także w warunkach domowych.

 

Relaksacyjny masaż pleców

Na bazie podstawowych technik ajurwedyjskiego masażu Abhyanga opracujemy bardzo prosty, możliwy do wykonania w domu i skuteczny masaż relaksacyjny pleców. Usunie on napięcia, złagodzi stres, zrelaksuje i może stanowić świetny sposób na odpoczynek i spędzenie wolnego czasu.

 

 Masaż dłoni

Rozluźnia mięśnie, pomaga rozruszać stawy i złagodzić bóle. Masaż przynosi dłoniom ukojenie, przy okazji działa też pozytywnie na cały organizm. Umiejętność wykonania takiego prostego masażu to okazja do przyniesienia ulgi drugiej osobie oraz podstawa do automasażu.

 

PROWADZĄCA:

Grażyna Kotlorz - konsultantka ajurwedy (Instytut Jiva w Faridabad, Indie), autorka artykułów dla magazynu Yoga& Ayurveda oraz portalu Joga ABC, autorka bloga: Spokojnie - to tylko ajurweda!, nauczycielka jogi, instruktorka rekreacji ruchowej o specjalności Hatha Joga.

Ukończyła liczne kursy specjalistyczne z zakresu: aktywności fizycznej, pracy z kobietami w ciąży oraz z dziećmi, profilaktyki zdrowotnej, doradztwa żywieniowego oraz zabiegów ajurwedyjskich. Na co dzień prowadzi studio pracy z ciałem Złoty Środek w Katowicach. Prowadzi zajęcia jogi z grupami w różnym wieku - od przedszkolaków po seniorów, warsztaty wyjazdowe oraz autorskie wykłady na temat ajurwedy.

CZAS TRWANIA:   17:00 - 19:00 - tylko szkolenie zamkniete minimu 10 osób

MIEJSCE REALIZACJI: Katowice, Budynek C GWSH, ul. Kostki Napierskiego 38

KOSZT UCZESTNICTWA: 150 zł brutto/osobę/ za warsztat

CENA OBEJMUJE: udział w warsztatach.

INFORMACJE DODATKOWE: na zajęcia należy zabrac ze sobą 1-2 duże ręczniki, wygodny strój spotowy w zależności od masażu (masaż pleców, masaż głowy - odsłaniający znaczną część ciała), obuwie zmienne.

INFORMACJE I ZAPISY:
tel. 32 357 06 05/06, 696 728 230, 696 721 366 e-mail: szkolenia@gwsh.pl

Żeby zapisać się na poszczególne terminy należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znaduje sie w opisie kursu po lewej stronie - <Aktywna pomarańczowa kafelka z terminem>

https://www.facebook.com/CSPKiS.GWSH/

Członek - Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich Członek - Alliance, Universities For Democracy Członek - Światowa Organizacja Turystyki Członek - European Council for Business Education Akredytacja - Stowarzyszenie Edukacji Menedżerskiej Forum Członek - Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach Członek - Instytut Gospodarki Nieruchomościami Członek - Polskie Towarzystwo Ekonomiczne - Oddział Katowice Partner - IBM Partner - Kamsoft Partner - Alstom Partner - Polska Izba Biegłych Rewidentów Partner - Green Bridge Partner - Marco Partner - Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości Członek - Ogólnopolska Sieć Biur Karier Partner - Capgemini Partner - PWCPartner - Ataxo Partner - Kariera w Finansach.pl Partner - Górnośląskie Forum Informatyczne Partner - Jobs.pl Partner - e-kapita.pl Partner - mlody-inzynier.pl Partner - Cyclad Partner - DlaStudenta.pl Partner - HRInvestment Partner - Rockwell Automation Partner - Randstad Partner - Eures Partner - ING Partner - Logotec Partner - Work Express Partner - Raben Projektor
gwsh.pl

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa
im. Wojciecha Korfantego

40-659 Katowice, ul. Harcerzy Września 3
tel. +48 32 35 70 500, 32 35 70 532

Erasmus+